Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért engedik hivatalosan a...

Miért engedik hivatalosan a szcientológiai egyházat ügyködni?

Figyelt kérdés

Én már rég betiltottam volna őket agyakat mosnak át de rengeteget.Én sem vagyok lelkileg a toppon a múltkor rám is cuppant két szcientológus de mondta,hogy köszönöm ez nem az én utam.Aztán most megint nem, vagyok toppon egy hölgy segítőkészen hívott fel,hogy látja gondjaim vannak szeretne segíteni a megértésében hogy talpra tudjak állni.Csak mikor kimondta a sok jó és pozitív dolog után ezt a szót ,hogy DIANETIKA akkor a frász kezdett el kerülgetni.


Aztán olvasgattam értékeléseket a szcientológiai egyházról gondolom ezeket az agy mosott követőik írják


"Teljesen normális, kedves társaság. Döbbenet, milyen kicsavart, izzadságszagú rágalmakat hordanak össze róluk olyanok, akik valószínűleg még a környékükön sem jártak. Kevés társaságot ismerek, akik ennyire önzetlenül képesek segítséget nyújtani bárkinek. Ahogy elnézem (és nem mások értelmezésének értelmezését értelmezem), kimondottan az értelmesebb embereknek szeretnének segíteni, igen egyenes és tiszta eszközökkel. Nincs szükségük arra, hogy mások megvédjék őket. Korrekt és becsületes banda. Ha valaki mások megtévesztésében utazik, inkább kerülje el őket. Ez nem az a pálya."


meg az is durva ahogy itt a fejlécen ismertetik az egyházat és az épületét meg,hogy minden milyen jó és szép és csak értünk vannak

[link]



2018. aug. 8. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Ütközik két elv: Az állam védje meg az embereket vs. vallásszabadság
2018. aug. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%
Miért kéne betiltani? Aki odamegy, az magára vessen. Mindenhol találni infokat az egyházról, nem zsákbamacska. Mellesleg a hitük nem elvetemültebb, mint mondjuk amiben a keresztények képesek hinni a 21. században.
2018. aug. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

A szcientológia egyértelműen az emberek becsapására és kihasználására jött létre, semmi más célja nincs.

Azonban létezik sok más vallás, ami nem ennyire szélsőséges. Hitgyüli, stb.

De még a kereszténységben is sok ilyen elem van!


Te HOL húznád meg azt a határt, ahol még engedélyezel egy vallást?

Arról nem is beszélve, hogy akkor sem szűnne meg, csak illegalitásba vonulna.

Ráadásul a vallásnak még most is igen erős hatalma van, akár az állam fölött is. Sokszor az diktál, és nem fog saját maga ellen szólni!

2018. aug. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk pl a lehúzás akkor a módszereik adat gyűjtés a tagokról ha ki akar lépni fenyegetőzés az össze gyűjtött adatokkal,meg sorolhatnék még sok mindent amivel bőven illegalitásba vonulhatna
2018. aug. 9. 00:59
 5/7 anonim ***** válasza:

Mert lelkiismereti és vallásszabadság van?


Ha már betiltásról van szó akkor lehetne a keresztényekkel kezdeni, náluk több bűnt senki nem követett el a történelemben.


Melyik egyház nem igyekszik vagy a híveit, vagy ami még rosszabb az államot lenyúlni? Ha a híveik tartják el akkor lelkük rajta, mi közünk hozzá. Ha állami támogatást kunyerál akkor viszont a nem híveitől is pénzt szed be ami már disznóság.

2018. aug. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazából eléggé szürkezóna. Egyrészt igazad van. Másrészt ha elkezdünk gondolatokat betiltani, akkor épp azt a rendszert ássuk alá, amit megvédeni igyekszünk. Az állam nem védhet meg mindentől. Nem lehet mindent törvényerővel szabályozni. Ahol ezt megpróbálják, ott a rendszer zsarnoksággá válik. Ezért aztán a alegtöbb helyen a hatályos törvények szerint igyekeznek kikényszeríteni a csalásmentességet, de ennek ugye megvannak a korlátai.
2018. aug. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

# 6


Hát én nem sok jót olvastam a szcientológiáról,bár ugye ha a googleban a az értékeléseket olvassuk ott mindenki áradozik róla,hogy milyen jó is az.És ugye aki ellent mond az hülye mert meg próbálja lejáratni ezt a nagyon jó dolgot meg amíg nem volt még benne része ne mondjon véleményt.... Engem leg jobban az döbbent le,embereket hogyan lehet manipulálni akár kevés iskolás akár nagy iskolás sok diplomás embereket.Most piont egy szektás igaz történetes sorozatot nézek igaz nem pont ilyen mint a szcientológia de nagyon el gondolkodtató,embereket hogyan vehetnek rá dolgok elfogadására.Szóval a legerősebb része a z embernek a leggyengébb is, az agya.

2018. aug. 13. 00:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!