Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mindenki szolgája hogy lehet...

Mindenki szolgája hogy lehet első itt?

Figyelt kérdés

Az alábbi igeszakaszt nem értem:


"Ha valaki első akar lenni, legyen mindenki között az utolsó és mindenki szolgája!"


Ezt úgy tudom elképzelni, hogy itt e földi létben legyen szolga, másokat maga elé helyezve és akkor jutalmul a halál után lesz első.


2018. aug. 20. 16:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%

Mk 10,31

Sok elsők pedig lesznek utolsók, és sok utolsók elsők.

2018. aug. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

1Kor 1,27

Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

2018. aug. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Az idézett szakasz nem érvényes a jelenlegi garnitúrára.A bünti meg majd kialakul a számukra.
2018. aug. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 BGB ***** válasza:

Jézus pedig előszólítván őket, monda: Tudjátok, hogy a pogányok fejedelmei uralkodnak azokon, és a nagyok hatalmaskodnak rajtuk.

Máté 20:26 De ne így legyen közöttetek; hanem aki közöttetek nagy akar lenni, legyen a ti szolgátok; Máté 20:25



Az én olvasatomban ez a rész az itteni hatalom alapú világ logikáját állítja szembe a mennyei szeretet alapú társadalom logikájával ahol attól nagy valaki ha adni (szolgálni) tud más részére.


A világ legnagyobb szolgáltatója maga Isten hiszen ő szolgáltatja minden lény számára az élethez szükséges energiát nekünk a napfényt levegőt vizet stb és Ő nincs rászorulva, hogy bármit is elvegyen valakitől mivel minden az övé. Ahogy mondja is.


Ismerem a hegyeknek minden szárnyasát, és a mező állatai [tudva vannak] nálam.

Zsolt 50:12 Ha megéhezném, nem mondanám meg neked, mert enyém e világ és ennek mindene. >>

Zsolt 50:13 Avagy eszem-e én a bikák húsát, és a bakoknak vérét iszom-e?


És akkor mit lehet adni Istennek aki mindennel ellát? Ha engem meghív valaki valamire általában megszoktam köszönni.


"Hálával áldozzál az Istennek, és teljesítsd a felségesnek fogadásaidat! " Zsolt 50:14


És mért teszi ezt Isten?

Mert szeret adni és Örül annak ha másnak örömet tud okozni.



Mindig az a nagyobb aki adni tud.

Aki csak kér az a koldus, aki elvesz az a rabló, aki ad az pedig az úr. Aki senkinek nem tud szolgálni semmivel arra senkinek nincs szüksége senkinek nem kell tehát semmire kellő, és akiből senkinek nincs haszna az a haszontalan.


Az orvos aki a tudását tudja adni nagyobb mint a beteg.

Aki jó munkát fizetést tud adni az a főnök.

A szülő aki 24-órás szolgálatban áll kisbabája melett nagyobb mint a gyerek. És mit tud adni a kisbaba? egy mosolyt tehát szeretetet.

2018. aug. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

4 *Mindig az a nagyobb aki adni tud.


Ez mekkora Igazság, ment a zöld neked:)

2018. aug. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 BGB ***** válasza:

Kedves #5


Örülök, hogy tetszik ez a gondolat (ami nem az enyém csak kaptam) és vetted a fáradtságot, hogy egy mondatba sűrítsd hosszú írásom lényegét


Mindig az a nagyobb aki adni tud. Ez az Isteni logika

2018. aug. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

evulagon es a tulvilagon is "elso" vagy Isten szamara a legkedvesebb ha "utolso" vagy vagyis mindel onzetlenebb


a tulvilagon nem az lesz a jutalmad hogy legonzobb lehetsz

2018. aug. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 0 száza-lékos ***** válasza:

Kedves BGB!


Amiről te írsz, az teljesen más. Te társadalmi pozíciókról, illetve az alá-fölérendeltségi viszonyokról írsz, miközben az idézett bibliai szöveg arról szól, hogy alázatosnak kell lenni másokkal, mert csak így lehetünk méltók a mennyek országára.


Az, hogy valaki tud adni valamit a másiknak, mert olyan helyzetben van, nem feltétlenül jelenti azt, hogy ő emberileg több, vagy hogy érdemesebb a megbecsülésre annál, akinek ad.


Jézus valószínűleg nem rangra és/vagy státuszra gondolt, amikor ezt a kijelentést tette, hanem a szellemi kiteljesedésre – bármiféle hierarchikus megkülönböztetés nélkül.

2018. aug. 22. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha mindig mindenben első vagy, ha megbotlasz letaposnak...
2018. aug. 22. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#8 +1 igen o tul materializalta

ha transzcendentalisra es egyutal Szeretetre (Szeretet "tobbletre") is ertette akkor maskepp nezne ki


onzetlen lehet egy szegeny, beteg, gyenge is

Isten jobban megdicsoito ot mint a gazdag onzetlent

Nem olvastad az "Irast"?

2018. aug. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!