Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha valaki bebizonyítaná,...

Ha valaki bebizonyítaná, isten létezését, hinnétek benne?

Figyelt kérdés

2018. aug. 26. 17:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/112 anonim ***** válasza:
68%
Ahhoz már nagyon komoly bizonyíték kellene, hogy én elhiggyem.De ha azokat a bizonyítékokat szolgáltatná az a valaki, amiket kérek, akkor igen.
2018. aug. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/112 anonim ***** válasza:
55%
Természetesen igen.
2018. aug. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/112 anonim ***** válasza:
93%
Ha már be lenne bizonyítva, akkor nem hinnék benne, hanem konkrétan tudnám, hogy létezik.
2018. aug. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/112 anonim ***** válasza:
62%

"Ha valaki..."

Sokan próbálkoztak már, filozófiai, természetfilozófiai gondolatokkal. És sokan állítják, maga Isten bizonyított nekik.

Magam nem teljesen zárkózom el a lehetőségétől. Nem kérek sokat: bizonyítsa nekem is Ő maga. Nagy a kérésem? Lehet. De körülnézve a Világban azt látni, hogy Ő nincs közöttünk. Hívei ugyan vannak, de egy igenfontos hiányzik belőlük: az egység. "Egyház"? Hát, nagyon nem egy.

2018. aug. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/112 anonim ***** válasza:
14%
Nem hinnéánek benne. Ahogy a farizeusok se hittek Jézusnak, pedig ezer embert gyógyított és szabadított meg előttük, a különféle csodákról már ne is beszéljünk, amik még kisérték.
2018. aug. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/112 anonim ***** válasza:
4%
*hinnének
2018. aug. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/112 anonim ***** válasza:
10%

5+


János 10-


17.

Azért szeret engem az Atya, mert én leteszem az én életemet, hogy újra felvegyem azt.

18.

Senki sem veszi azt el én tőlem, hanem én teszem le azt én magamtól. Van hatalmam letenni azt, és van hatalmam ismét felvenni azt. Ezt a parancsolatot vettem az én Atyámtól.

19.

Újra hasonlás lőn a zsidók között e beszédek miatt.

20.

És sokan mondják vala közülök: Ördög van benne és bolondozik, mit hallgattok reá?

21.

Mások mondának: Ezek nem ördöngősnek beszédei. Vajjon az ördög megnyithatja-é a vakok szemeit?

2018. aug. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/112 anonim ***** válasza:
1%

Máté 12-


17.

Hogy beteljesedjék Ésaiás próféta mondása, a ki így szólt:

18.

Ímé az én szolgám, a kit választottam; az én szerelmesem, a kiben az én lelkem kedvét lelé; lelkemet adom ő belé, és ítéletet hirdet a pogányoknak.

19.

Nem verseng, és nem kiált; az utczákon senki nem hallja szavát.

20.

A megrepedezett nádat nem töri el, és a pislogó gyertyabelet nem oltja ki, mígnem diadalomra viszi az ítéletet.

21.

És az ő nevében reménykednek majd a pogányok.

22.

Akkor egy vak és néma ördöngőst hoztak ő eléje; és meggyógyítá azt, annyira, hogy a vak és néma mind beszél, mind lát vala.

23.

És elálmélkodék az egész sokaság, és monda: Vajjon nem ez-é Dávidnak ama Fia?

24.

A farizeusok pedig ezt hallván, mondának: Ez nem űzi ki az ördögöket, hanemha Belzebubbal, az ördögök fejedelmével.

25.

Jézus pedig, tudva az ő gondolataikat, monda nékik: Minden ország, a mely magával meghasonlik, elpusztul; és egy város vagy háznép sem állhat meg, a mely meghasonlik magával.

26.

Ha pedig a Sátán a Sátánt űzi ki, önmagával hasonlott meg; mimódon állhat meg tehát az ő országa?

27.

És ha én Belzebub által űzöm ki az ördögöket, a ti fiaitok ki által űzik ki? Azért ők magok lesznek a ti bíráitok.

28.

Ha pedig én Istennek Lelke által űzöm ki az ördögöket, akkor kétség nélkül elérkezett hozzátok az Isten országa.

2018. aug. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/112 anonim ***** válasza:
93%

Semmi esetre sem, mert az maga lenne az értelmi zűrzavar.

Hinni most hihetünk benne!

Ha bizonyítanák isten létezését, akkor nem hisszük, hanem tudjuk.

Lesz azonban sok ember, aki akkor is tagadja, ahogy ma is például a bizonyított Pitagorasz tételt.

2018. aug. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/112 anonim ***** válasza:
9%

Jn 20,29

Monda néki Jézus: Mivelhogy láttál engem, Tamás, hittél: boldogok, a kik nem látnak és hisznek.


Lk 6,22

Boldogok lesztek, mikor titeket az emberek gyűlölnek, és kirekesztenek, és szidalmaznak titeket, és kivetik a ti neveteket, mint gonoszt, az embernek Fiáért.

2018. aug. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!