Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateistának tartom magamat, de...

Ateistának tartom magamat, de mégis, mostanában arra paráztam rá, ha meghalok, mi van, ha a pokolba kerülök, mert nem hiszek istenben és soha nem lesz megnyugvás a számomra, mert ott mindig szenvedni fogok?

Figyelt kérdés
Előre is köszi a válaszokat.
2018. aug. 29. 18:45
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
bocsi, pokolra.
2018. aug. 29. 18:45
 2/28 A kérdező kommentje:
Mármint, azért félek ettől, mert mi van, ha én gondolom rosszul és isten mégis létezik.
2018. aug. 29. 18:48
 3/28 anonim ***** válasza:
0%

2 mert mi van, ha én gondolom rosszul és isten mégis létezik.


:)

2018. aug. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Te nem vagy ateista, te féled az Istent. Sztem jobb lenne, ha szeretnéd az Istent, mint hogy félj tőle életed végéig. Az Istenfélelemnél az ateizmus is jobb, megítélésem szerint. Ja, h a képmutatást hova tenném a sorban, még nem tudom, dolgozom az elméletem részletein :)
2018. aug. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem tudom, szerintem nem félek istentől...


Az igazat megvallva, arról van szó nálam, hogy sokat gondolok a halálra, ha lenne merszem, saját kezűleg vetnék véget az életemnek.

Valamelyik nap arra gondoltam, hogy talán kicsit "jobb" nekem, mint azoknak, akik nem várják a halált, mert végre olyan lesz, ha meghalok, mintha aludnék, nincs több szenvedés, stb... de aztán megfordult a fejemben, hogy mi van, ha mégis van isten -ettől függetlenül, úgy érzem, hogy én most jelenleg nem hiszek benne- csak én gondoltam rosszul, hiszen valójában minden akkor fog kiderülni, a halál után és, ha jól tudom, isten csak azt nem bocsátja meg, ha nem hiszel benne (meg hát nem vagyok egy erkölcsősz se) szóval ezek nem túl jó pontok, így kevés az esélyem, hogy ne a pokolra, hanem a mennyországba kerüljek.

2018. aug. 29. 19:10
 6/28 tgt ***** válasza:
100%

Ha Isten létezik, és te jó ember vagy, nem juthatsz a pokolba.

Ajánlom Marcus Aurelius gondolatait a jó életről:


"Ha vannak istenek és igazságosak, akkor nem fogja érdekelni őket mennyire buzgó hívő voltál, hanem azon értékek alapján ítélnek meg, amik szerint éltél.

Ha vannak istenek, de igazságtalanok, akkor nem akarhatod imádni őket.

Ha pedig nincsenek istenek, akkor elmúlsz, de tiszteletreméltó életet éltél, amire szeretteid emlékezni fognak."

2018. aug. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Te nem vagy ateista, lélekben hívő vagy... csak idáig még nem neveltek annak, és most keresed az istened.

Mit ad isten: teljesen véletlenül a keresztény vallást találtad meg. Ezt a meglepetést!


Na mindegy... szóval, ha már ezt hiszed, akkor hidd, lelked rajta.

De én a helyedben a pozitív oldalait emelném ki, különben bele fogsz őrülni.

Ez egy elég durva vallás, tudtad? De azért van, aki élvezi.

2018. aug. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 Anahystor ***** válasza:
100%

A 6-os hozzászólás azt hiszem minden szempontból korrekt.


Annyit még hozzátennék: Gondolkodj el rajta, látod, érzékeled BÁRMILYEN jelét bármilyen isten létezésének?

Most itt ne mások meséire hagyatkozz, csak a te saját tapasztalataidra!


Milyen esélyt látsz arra, hogy a világ történései mögött valódi isteni hatalom áll? Szép és csúnya, jó és rossz, minden ami körülvesz, mutat vajon egy isteni eredetre?


Ha úgy gondolod, igen, akkor már csak a több száz/ezer emberek által istennek nevezett elképzelés közül kell kiválasztanod, te vajon melyiket tudod elfogadni?

2018. aug. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem akarok senkit megbántani itt, tiszteletben tartom a hiteteket, de hogy én keresztény lennék, hát, nem tudom... Amit eddig a keresztény vallásról tudok/olvastam attól én rosszul vagyok. A Bibliának már többször neki futottam, de egyszerűen képtelen vagyok olvasni, mert milyen alapon akarja nekem megmondani bárki is, hogy mit gondoljak,kit szolgáljak, egyszerűen ezt az egész magasztalást nevetségesnek tartom, olyasmiben hinni ennyire elvakultan, amiről nem is tudhatod, hogy létezik. Szkeptikus vagyok, igen és azt gondolom, hogy a vallás butít és bekorlátoz. Én egyszerűen csak azt tudom elhinni, amit látok is. Biztosan egyszerű vagyok ezért, de ez van.

Ennek ellenére mégis alapműveltségnek tartom a Biblia ismeretét, ez kicsit ellentmondásosnak tűnhet, nem tudom, talán azért, mert érdekel a történelem és a háborúk jó része vallási okokból robbant ki. Ezért szeretném megérteni.


A magam részéről én sokkal jobban tudok azonosulni pl. Nietzsche gondolataival.

2018. aug. 29. 19:42
 10/28 A kérdező kommentje:
Igen, értem, hogy miről beszél a 9-es válaszoló, de nem tudom, ezen már gondolkodtam, hogy áll-e valami felsőbb hatalom emögött az egész mögött, de már olyan nehezen tudok hinni bármiben is, hogy néha úgy gondolom, hogy a létezésünk csak véletlen és talán minden más is...
2018. aug. 29. 19:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!