Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi értelme a templomba-járásna...

Mi értelme a templomba-járásnak, ha úgyse tartják be amit ott hallanak? Több lenn.

Figyelt kérdés
Tehát én régebben jártam templomba (pontosabban szülők vittek) és láttam miféle emberek járnak oda. Leülik azt az egy órát, aztán ugyanúgy folytatják életüket, semmin sem változtatnak. Valamint amint kilépnek a templomból elkezdenek pletykálni (vki csak ezért jár). Sőt a rokonságomban is van ilyen ember: a nagybátyám minden vasárnap jár, aztán kocsmázik, káromkodik mint a jégeső, sztem ő se tudja mért jár oda. Megszokásból, ahogy mások is. Mikor megkérdeztem apumtól hogy mért kell járni templomba, azt válaszolta, hogy azt őseink építették akik hívő reformátusok voltak, ezért nekünk is járni kell és kész.

2018. aug. 30. 20:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Templomba azért járnak a népek, hogy megnézzék, ki jár templomba.
2018. aug. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
Sokaknál ennyiben kimerül, hogy "járni kell és kész". remélem nem veszed sértésnek, nem annak szántam, de sajnos sok ilyen van. "Járni kell, mert mit szól a falu", "járni kell, mert ez a szokás" és társai... na meg persze ott vannak azok, akik úgy gondolják, hogy a héten elkövetett (nevezzük így) bűneiket lerendezik annyival, hogy vasárnap gyónnak egyet és elmondanak 3 imát. Sajna mamámon is ezt látom, mindenkit fúr maga körül folyamatosan, akinek csak tudja, próbálja keseríteni az életét, de tényleg olyan szinten, hogy bemegy egy ruhaüzletbe és szétdobálja a ruhákat, majd amikor megkérdezik tőle, hogy miért csinálja, annyit mond, hogy "az eladó is dolgozzon meg a pénzéért, ne csak ott álljon a kasszánál", meg ilyenek. Vasárnap elmegy templomba és ezzel le van tudva minden rossz. Nincs bajom a hívőkkel és a templomba járással úgy általában, igazából nem zavar, mindenkinek szíve-joga hinni abban, amiben akar, bár én nem járok templomba és hívőnek sem tartom magam, de talán ez a folyamatos álszentség rettent el a templomtól és a vallástól. Esküszöm, a hitgyülekezeteseket többre tartom, mint a templomba járó hívőket, ők valóban segítőkész, jó emberek (legalábbis akiket én ismerek közülük) és tényleg amiben hisznek, ahhoz tartják is magukat.
2018. aug. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Pedig apud megmondta: járni kell és kész!
2018. aug. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
2-es: igen, a legtöbb hívő álszent és szánalmas, bort isznak és vizet prédikálnak sajnos. Meg ne feledkezzünk meg a pedofil papokról sem, amik tovább rombolják az egyház hírnevét. Szerintem el kéne hagyni a régi szokásokat, mint a templom, házasság stb, mert idejétmúltak, a világ meg felgyorsult de nagyon...
2018. aug. 31. 03:43
 5/17 anonim ***** válasza:
50%

Jajj. :/


De utálom ezeket az "azért nem járok templomba, mert sok ott a képmutató" tipusú mondatokat.


Igen, sok van, sokan vannak, akik csak hagyományból járnak, akik még nem tértek meg igazán. De van egy jó hírem: templomba nem az emberek miatt érdemes járni, hanem Jézus miatt. Vele találkozunk az Eucharisztiában. :)


Egyébként ezek az emberek is formálhatóak, egy jó pap simán hatással tud rájuk lenni. :)

2018. aug. 31. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
53%
Templomba elsősorban azért járunk, hogy hálát adjunk Istennek és Jézussal találkozzunk. A keresztény ember élete azonban nem áll meg itt, mert krisztusiként kéne élnünk a templomon kívül, a hétköznapokban is. A kereszténység ugyanis nem csak a templomra korlátozódik le, hanem az egész életvitelt és az embertársakkal való személyes kapcsolatot is meghatározza. Nyilván, mivel az ember bűnös, ezért ez gyakran nem sikerül.
2018. aug. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
98%
Nekem azt tanították, hogy soha ne azt nézzem, hogy ki, miért jár templomba, hanem azt, hogy én miért járok oda. Különben ugyan olyan leszek, mint azok, akik azt nézik, hogy ki, miért jár templomba. Érthető, azt hiszem!!!
2018. aug. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
31%

Isten a szívek vizsgálója! nem azt nézi, hogy ki jár templomba vagy ki nem. Azt nézi, hogy kinek mi van a szívében.


Luk.18;

10.Két ember méne fel a templomba imádkozni; az egyik farizeus, és a másik vámszedő.

11.A farizeus megállván, ily módon imádkozék magában: Isten! hálákat adok néked, hogy nem vagyok olyan, mint egyéb emberek, ragadozók, hamisak, paráznák, vagy mint ím e vámszedő is.

12.Bőjtölök kétszer egy héten; dézsmát adok mindenből, a mit szerzek.

13.A vámszedő pedig távol állván, még szemeit sem akarja vala az égre emelni, hanem veri vala mellét, mondván: Isten, légy irgalmas nékem bűnösnek!

14.Mondom néktek, ez megigazulva méne alá az ő házához, inkább hogynem amaz: mert valaki felmagasztalja magát, megaláztatik; és a ki megalázza magát, felmagasztaltatik.

2018. aug. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
5%

(Róma 14:12) . . .mindegyikünk önmagáról fog számot adni az Istennek.

(Galácia 6:4, 5) 4 Ki-ki pedig az ő saját munkáját próbálja meg, és akkor egyedül önmagára nézve lesz oka az ujjongásra, és nem a másikhoz viszonyítva. 5 Mert ki-ki a saját felelőssége terhét fogja hordozni.

2018. aug. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
10%

Kérdező!

Annyira felgyorsult a világ, hogy észre sem fogod venni, olyan hamar vége lesz az életednek, aztán ott állsz majd az égi Bíró előtt akinek majd számot kell adjál az eltékozolt életedről azokkal a hívőkkel együtt akik csak a szájukkal voltak keresztények és a templomba csak megszokásból jártak.

2018. aug. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!