Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi értelme volt a keresztre...

Mi értelme volt a keresztre feszítésnek, a megváltásnak, Jézus "áldozatának"?

Figyelt kérdés

Komolyan nem értem, és ez nem provokáció, egyszerűen csak meg akarom tudni, hogy most ebbe tényleg nem gondolnak bele a hívek, vagy esetleg van-e valami magyarázatuk rá...

Szóval ha megnézzük a világot, akkor a keresztre feszítés után nem változott semmi... Vagyis annyi igen, hogy létrejött a kereszténység vallása, ami igencsak befolyásolta a történelmet, de nem éppen pozitívan, merthogy ilyeneket köszönhetünk ennek a vallásnak és vezetőinek: keresztes hadjáratok, vallásháborúk, inkvizíció, fekete rabszolgaság, indiánok irtása stb... A lényeg, hogy az ember bűnös maradt, ha azt vesszük. Az ember továbbra is hajlamos a bűnre, ahogy Jézus előtt is. Ilyen szempontból nem változott semmi. Az meg szerintem eléggé kártékony gondolkozás, hogy bűnözhetsz, csak gyónd meg, bánd meg, és Jézus megbocsát...



2018. aug. 2. 11:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
Avataranak vannak Júdás-Jézusos előadásai; ott úgy emlékszem, elmeséli. Magyar spirituális előadónő. Szeretem az előadásait.
2018. aug. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%
*sokat kutatott ,azt tudom,és amire ő jutott.
2018. aug. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%
Ezt én sem értettem soha. Most mi van? Meghalt a bűneinkért? És akkor már nincs bűn? És nekem mi közöm ehhez?
2018. aug. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
57%

"most ebbe tényleg nem gondolnak bele a hívek, vagy esetleg van-e valami magyarázatuk rá."

De, belegondolunk. A bűn jutalma a halál, az örök halál. Minden ember bűnös, ezért mindenki halált érdemel. Isten úgy szerette a világot, hogy megtestesült, bűntelenként meghalt értünk a kereszten, kifizette az adósságunkat. Aki akarja, ingyen elfogadhatja ezt a helyettesítő áldozatot. Aki akarja az pedig nem.


"agyis annyi igen, hogy létrejött a kereszténység vallása, ami igencsak befolyásolta a történelmet, de nem éppen pozitívan, merthogy ilyeneket köszönhetünk ennek a vallásnak és vezetőinek"

ki mondta, hogy a kereszténység mögé nem fognak bebújni a bűnösök és visszaélni bizonyos dolgokkal. Ezek álkeresztények. Ne az számít, amit mondunk, hanem, amit cselekszünk. Cselekedeteink megmutatják a hitünket. Aki embert öl a Bibliára mutogatva, az nem hívő. Azért a kezdeti hét gyülekezetről nem lehet kegyetlenségeket olvasni ...


"A lényeg, hogy az ember bűnös maradt, ha azt vesszük."

A hívő Isten szemében már nem bűnös, és nincs a bűnnek hatalma rajtunk. ezt meg kell tanulni és alkalmazni. Erről Pál rengeteget ír a leveleiben


"Az ember továbbra is hajlamos a bűnre, ahogy Jézus előtt is. Ilyen szempontból nem változott semmi."

De. Csak a megszentelődés nem egy pillanat, hanem meg kell tanulnunk megszabadulni a bűnös szokásainktól. Ehhez Isten adja az erejét. A hívő a megszentelődés folyamatában, ami életünk végéig tart, fokozatosan tisztul


"Az meg szerintem eléggé kártékony gondolkozás, hogy bűnözhetsz, csak gyónd meg, bánd meg, és Jézus megbocsát..."

Ez így van, ez kártékony. De a hívő nem azért gyűlölte meg a bűnt, hogy utána mindenféle ürüggyel tovább is bűnözzön. Aki úgy gondolkodik, ahogy írod, az nem tért meg valójában. Viszont egybemosod a katolikus egyházat a teljes kereszténységgel - hibásan.

Ráadásul, ha bűnt követek el, magamnak okozok rosszat. A szellemi törvények működnek, ha tetszik, ha nem. Ha jót cselekszem, jönnek az áldások. Minek cselekedném a bűnt, nem vagyok hülye. (Illetve néha még igen, de egyre jobb lesz)


Nincs értelme kereszténygyűlölő oldalakról szerezni az infókat, mert félrevezetőek

2018. aug. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
32%

" Vagyis annyi igen, hogy létrejött a kereszténység vallása, ami igencsak befolyásolta a történelmet, de nem éppen pozitívan, merthogy ilyeneket köszönhetünk ennek a vallásnak és vezetőinek: keresztes hadjáratok, vallásháborúk, inkvizíció, fekete rabszolgaság, indiánok irtása stb..."


Tehát a kereszténység előtt, vagy azon kívül nem voltak vallás háborúk, nem volt rabszolgaság, nem volt más népek leigázása. Gratulálok, történelemből 1-es vagy öreg.

2018. aug. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

5


Szavak kiforgatása nálad viszont 5-ös. De szövegértés karó.


Semmi sem változott ergo előtte is szar volt, utána csak szarabb lett. :D

2018. aug. 2. 12:30
 7/21 anonim ***** válasza:
44%

"Az meg szerintem eléggé kártékony gondolkozás, hogy bűnözhetsz, csak gyónd meg, bánd meg, és Jézus megbocsát..."

Miért lenne kártékony. Szerintem pont, hogy a legnagyobb ajándék amit az ember kaphat. Elárulom, hogy mindenki követ el bűnöket, még te is, én is a szomszéd Piri néni is, MINDENKI! Nem feltétlen gyilkosságra vagy lopásra gondolok, hanem pl. irigység, kevélység, harag, hazudozás, megvezetés stb. Ezek bizony mind bűnök és elkárhozhatsz miattuk. De ha ŐSZINTÉN megbánod bűneidet, Isten megbocsát és szeretni fog téged. Egy gyilkos vagy egy tolvaj miért ne bánhatná meg bűneit? Mindenkinek jár esély, mindenki hibázhat, a végén mindig azt kapjuk amit megérdemlünk.

2018. aug. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
67%

"De, belegondolunk. A bűn jutalma a halál, az örök halál. Minden ember bűnös, ezért mindenki halált érdemel. Isten úgy szerette a világot, hogy megtestesült, bűntelenként meghalt értünk a kereszten, kifizette az adósságunkat. Aki akarja, ingyen elfogadhatja ezt a helyettesítő áldozatot. Aki akarja az pedig nem."

Értem. Tehát először is büntetésből halandóvá tesz, majd pár ezer év múlva eszébe jut, hogy na jó, aki engem nagyon nagyon szeret annak visszaadom ami eleve az övé volt. Nagyon jó...

2018. aug. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
51%

Amikor ez a tan született, akkor még működött az az elképzelés, hogy állatokat kell áldozni a bűnök bocsánatára, aki elhordozza a bűnöket. Ezt vetítették rá Jézusra utóbb.


Mai szemmel nézve természetesen még a kérdés sem vetődik fel, nem szükséges más halála a megbocsátáshoz.

2018. aug. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
51%

Szia tudod a vallásháborúk és társai nem Isten nevében zajlottak inkább az egyházi terjeszkedést szolgálták .


,,Szóval ha megnézzük a világot, akkor a keresztre feszítés után nem változott semmi... "


Dehogynem változott méghozzá egy nagyon nagy dolog.

Azt kell megértened hogy minden ember bűnös , és a bűn következménye a halál (pokol)

De Isten elküdte a fiát .Hogy Jézus szenvedjen értünk a kereszten így nekünk már szenvednünk nem kell megadva ezzel a lehetőséget hogy kerülhess a Menyországba.


,,A lényeg, hogy az ember bűnös maradt, ha azt vesszük. Az ember továbbra is hajlamos a bűnre, ahogy Jézus előtt is. Ilyen szempontból nem változott semmi. "


Jól irtad az ember hajlamos a bűnre és tud is bűnt cselekedni mert Isten senkire nem kényszeríti magát , szabad akaratot adott hogy aki elfogadja hogy Jézus őérte is meghalt és kéri bocsássa meg a bűnét, üdvözül :)

És a gyónás megint egy egyházi dolog Bibliában nincs szó gyónásrol.

2018. aug. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!