Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi szól Isten létezése mellett?

Mi szól Isten létezése mellett?

Figyelt kérdés
Értem én hogy hit, nem tudás, de valami alapja csak kell legyen a hitnek is, nem csak úgy random felébred vele az ember egy reggelen.
2018. szept. 8. 18:08
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
25%

Tévedés. Istennek nincs készítője. Ezt azért nem érted meg, mert magadból indulsz ki, mivel neked van kezdeted, mint ahogy minden másnak is.

Miért? Mert Isten nem ember, sem nem hold, sem nem Föld.

Ő egy kifogyhatatlan energia forrás. Soha nem volt kezdete, és nem is lesz vége. Egy magas intelligencia, és ezt lehet vagy elfogadni vagy sem.

2018. szept. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 Anahystor ***** válasza:
52%

OK, de mindezeket honnan tudod?


"Istennek nincs készítője."

"mivel neked van kezdeted, mint ahogy minden másnak is." --- Ez ellentmondás az előző állításoddal! Hogyan oldod fel?


"Ő egy kifogyhatatlan energia forrás."

Ez ellentmond az energia megmaradás törvényének. Mivel bizonyítod, hogy igaz amit írsz?


"Soha nem volt kezdete, és nem is lesz vége."

"mivel neked van kezdeted, mint ahogy minden másnak is." --- Ez ellentmondás egy előző állításoddal! Hogyan oldod fel?



"Egy magas intelligencia" Ezt honnan tudod és mivel tudod bebizonyítani a kétkedőknek?


" és ezt lehet vagy elfogadni vagy sem."


Persze, lehet, de miért tennénk, ha nem indokolod meg az állításaidat?

Ennyi erővel te is elfogadhatnád bárkinek bármilyen állítását, pusztán azért mert azt mondta!

Te így szoktál cselekedni? Ha igen szólj, mert akkor állítom, tartozol egy millióval nekem, és ideje lenne megadnod!!! Mikor hozod a pénzt????

2018. szept. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
43%
Ha ő mindig is volt, akkor különösképpen nem lehet a világunk teremtője, hiszen ha lehetősége lett volna arra, hogy megteremtse a világot, akkor már megtette volna korábban, így ezt a világot biztosan nem ő teremtette.
2018. szept. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
0%

Mi? o my God....


Hát nem semmik vagytok....

2018. szept. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
Most akkor isten egy energiaforrás, vagy ő maga az energia. Ez utóbbi jobban ráillik a vallási és tudományos magyarázatra is, az energiamegmaradás törvénye is alátámasztja. Energia nem keletkezik, nem is vész el. Örökkévaló, mindenható, mindennek az alkotója vagyis isten.
2018. szept. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
67%

24-es!


Ne probáld iróniával kikerülni a neked feltett kérdéseket.


Válaszolj a kérdésekre, ellenkező esetben az lesz nyilvánvaló, hogy előre betanult válaszais vannak, amelyek 2 keresztkérdessel összeonlanak.


A hívők butasága valahol erős bizonyíték az istenhit elllen.

2018. szept. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
2%

Anahystor.

Te tudsz bizonyítani a történelem folyamán minden megtörtént eseményt? Nem!

Tehát vannak igazságok amik nem bizonyíthatók mégis igazak.

Jézus Isten fia, és ez bizonyíték arra, hogy a Biblia igaz.

Ő bizonyságot tett az igazságról, aki hisz benne, meg fog győződni róla. Ez ilyen egyszerű!

2018. szept. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
77%

"Hát nem semmik vagytok"

Hát nem vagy semmi. Olyan állításokkal dobálózol amiket képtelen vagy mind megindokolni mind alátámasztani bármivel is, önmagadnak mondasz ellent két mondat között, és még te vagy kiakadva hogy ezt nem vesszük be?

2018. szept. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 pelgrim ***** válasza:

„Mi szól Isten létezése mellett?”

Az, hogy én vagyok.

Én vagyok, kell tehát, hogy Isten legyen, én ugyanis Isten legelőbbre-haladt fejleményeinek itt a Földön, az embereknek egyike vagyok. Isten nem egy valaki, és nem teremtett semmit, Isten mindenné fejlődött. Isten az Eredeti Ihlet, mindennek kezdete és forrása. Az ihletről nem tudjuk, hogy honnan jön, de természetéhez hűen egyszerre csak jelentkezik tudatunkban, hasonlóképpen jelentkezik Isten, az Eredeti Ihlet a tudatunkban. De az ember nem képes egy nálánál bővebb tudattal rendelkező lényt elképzelni anélkül, hogy egy hatalmas valakire, egy személyre gondoljon. Onnan a sokféle egy vagy több személyes istenkép és annak képtelenségét belátva az ateizmus.

2018. szept. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 Ozmium42 ***** válasza:
Isten létezése melletti érvelések vagy képtelenségek, vagy feleslegesek. A népszerű istenhitek a képtelenség kategóriába tartoznak. Az utolsó hozzászólás a felesleges istenképre példa. Ha Isten = minden, akkor a kettő közül az egyik felesleges, és semmiről nem tudunk meg semmi újat ezzel, semmit nem állít, semmi nem következik belőle. Egy szó helyett most már két szavunk van ugyanannak a kifejezésére.
2018. szept. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!