Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi szól Isten létezése mellett?

Mi szól Isten létezése mellett?

Figyelt kérdés
Értem én hogy hit, nem tudás, de valami alapja csak kell legyen a hitnek is, nem csak úgy random felébred vele az ember egy reggelen.
2018. szept. 8. 18:08
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:

Ha Istennek nem volt kezdete, akkor Isten végtelen létezésének skáláján sehol sem tehetsz oda egy pontot, aminek ne kellett volna korábban megtörténnie, ha Isten képes lenne rá.

Nem teremtheti meg az időt, mert azt ezen a végtelen skálán már meg kellett volna tennie a végtelenben, nem teremtheti meg a világunkat, mert azt is meg kellett volna már tennie, egyáltalán azzal, hogy kezdet nélkülivé definiálod, mindenre tehetetlenné teszed, mert bármit is tenne, akár a fejlődésre érted is azt, azt a végtelenben már meg kellett volna tennie, ha az lehetséges.

Nem fejlődhet semmivé, mert már ezen a skálán ki kellett volna fejlődnie és ha azt mondod, hogy végtelennel ezelőtt fejlődött ki, akkor még mindig, az előtt is ott a végtelen, ennek ez a tulajdonsága, így ha valaminek nincs kezdete, az automatikusan semmit sem tehet, mert bármi is az, már meg kellett volna tennie.

2018. szept. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
0%

Pontosan ez lenne igaz az ősrobbanásra is.

De ne felejtsd el, ezek a korlátok csak az emberi elmében élnek, legalábbis egyenlőre, míg jobban meg nem ismerjük az univerzumot, és ezáltal istent.

2018. szept. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
100%

Az ősrobbanásra nem igaz, mert nem mondjuk azt, hogy végtelen, benne valami, azt mondjuk, hogy ezek és ezek a jelek arra mutatnak, hogy ennyi és ennyi idővel ezelőtt ez történt a tudomány mai állása szerint.

Még azt sem mondjuk rá, hogy biztos, csupán annyit, hogy erre mutatnak bizonyos mai állapotok, történések.

A többire meg annyi a válasz, hogy - nem tudjuk. -

Ennyi.

2018. szept. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
93%

A tudományban, jelen esetben az ősrobbanás teóriájában nincsen semmi olyan állítás, amit ne indokolnánk meg és ha te, vagy bárki megcáfolná, akkor azonnal módosítanánk.


Ti azonban mindenfélét állítotok, amit nem tudtok megindokolni, pl. elhangzott, hogy: 'minden létező dologban tervezés van!'. Semmi nincs az állításban indokolva, egyrészt miért állítja ezt mindenre, mert jól visszakérdeztek, hogy látott e már mindent, de az sincs igazolva, miért állítja azt, hogy bármi is az, de feltétlenül tervezett?

Ezek így egyszerűen érvénytelen kijelentések, nem állíthatsz ilyeneket és utána azt közölve, hogy ma még nem tudjuk az okát, de ez mindenképpen igaz.

Nem fogod fel, hogy ennek semmi értelme?


Állítottatok valamit egy vitában, ami arról szól, hogy ha mindent tervezni kell, de akkor Istennek is kell lennie tervezőjének, ám erre az volt a válasz, hogy neki nincs erre szüksége, mert nem volt kezdete.

Rendben, ezt a lehetőséget én megcáfoltam, mert bebizonyítottan logikai úton, hogy olyan Isten nem létezhet ami teremt, de aminek nincs kezdete.

Vagy vitasd az érveimet, vagy hagyd fel az értelmetlen definíciódat.

2018. szept. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
94%
Na csak dobálózzatok a szavakkal. Szeretném látni a tudományos bizonyítékot bárminemű transzcendencia létezésére.
2018. szept. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 Anahystor ***** válasza:
100%

17%-os! (27-es hozzászólás)



"

Anahystor.


Te tudsz bizonyítani a történelem folyamán minden megtörtént eseményt? Nem!

Tehát vannak igazságok amik nem bizonyíthatók mégis igazak.

Jézus Isten fia, és ez bizonyíték arra, hogy a Biblia igaz.

Ő bizonyságot tett az igazságról, aki hisz benne, meg fog győződni róla. Ez ilyen egyszerű!

"



-----


Ó, ez egyáltalán nem ilyen egyszerű!!! Lehet, hogy számodra azért tűnik egyszerűnek, mert képtelen vagy felfogni a bonyolultságát, de vannak olyanok (szerencsére, akik képesek egy kicsit elvontabb gondolkodásra is.


Nézzük egy kicsit alaposabban a nekem címzett soraidat!


1, "Te tudsz bizonyítani a történelem folyamán minden megtörtént eseményt? Nem!"


Valóban nem, nem is áll szándékomban, soha nem is állítottam, hogy képes vagyok rá, ráadásul nem is a szakterületem a történelem.


2, "Tehát vannak igazságok amik nem bizonyíthatók mégis igazak."


Lehetnek, csak nem jelentheted ki róluk, hogy igazak, mivel ugyanúgy lehetnek nem igazak is (és fordítva). (Russell teáskannája)


Egy állítás igazságtartalma csupán bizonyítás alapján fogadható el. MINDADDIG, amíg a tételes bizonyítása meg nem történik az állításod CSUPÁN feltételezés, hipotézis, mely megerősítésre vár.


3,

"Jézus Isten fia, és ez bizonyíték arra, hogy a Biblia igaz."


Részekre bontva: "Jézus Isten fia" mondod te de ezt éppenséggel be kellene tudnod bizonyítani, ahhoz hogy el lehessen fogadni.


"...és ez bizonyíték arra, hogy a Biblia igaz" Amit ugye ("Jézus Isten fia") éppenséggel a Bibliából lehet megtudni.

Mondd, hallottál már a körkörös érvelésről??? Ha nem, akkor tanuld meg, ez tipikusan az. (Amiről tudni illik, hogy érveléstechnikai hiba.)


Mutatok egy erre egy másik példát:


Én, Anahystor vagyok az isten!!! És isten igazat mond! Tehát mivel én vagyok az isten, ebből következően az az állításom igaz, hogy én vagyok isten, vagyis igazoltam isteni voltomat.


Tényleg az vagyok, vagy csak egy logikailag hibás érvelést alkalmazok?? (Súgok: a második lehetőség a helyes.)


És ez éppúgy érvényes arra is, hogy Jézus az Isten fia, mivel a Biblia ezt állítja, és mivel Ő az (hiszen a Biblia ezt állítja), ezzel igazolja a Biblia igazát.


4,

"Ő bizonyságot tett az igazságról, aki hisz benne, meg fog győződni róla. Ez ilyen egyszerű!"


Pontosan ez a bizonyosság tétel igényelne bizonyítást, hogy nem csupán szóbeszéd, hanem tényeken alapszik. Tudsz ilyen tényeket???


A jövőben lejátszódó események nem képezik a bizonyítás alapját. A jelenben, vagy az igazolható múltban fellelhető tények alapján kell és lehet megítélni az állításokat.


A HIT szintén nem képezi bizonyítás alapját, mivel személyes, szubjektív.


Egyszerű? Ha végig gondolod az! Írtál egy hozzászólást, de senni értelmeset nem sikerült beleírnod! Mennyivel egyszerűbb lett volna azonban, ha meg sem írod?



Főképpen írom ezt annak fényében, hogy az általam a hozzászólásomban feltett kérdésekre meg sem próbáltál választ adni!!

2018. szept. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
0%

34#


A tervezés pontosan látszik anyag, és kölcsönhatásai matematikájában. A matekot nem az ember találta fel, csak felfedezte a világ rendjében, jóval az emberiség előtt is működött a fizikai is. Nem beszélve a kódokról és kódolvasókról, amik inteligens mutálódás alapján alkalmazkodnak a változó körülményekhez.

Mindenhol információt találsz, még az atommagok mélyén, de a vákumban is van Információ. A teremtés is úgy kezdődött: Kezdetben volt az ige!

2018. szept. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 Anahystor ***** válasza:

"A teremtés is úgy kezdődött: Kezdetben volt az ige!"


Egyrészt tévedésben vagy, az információ nem ige hanem főnév! :-) (Miként Isten is főnév!)

Másrészt így a Biblia kezdődik, nem a teremtés!

Harmadrészt, amit a Biblia leír, még nem tény. Ahhoz először azt kellene igazolni, hogy a Bibliában leírtak valóban igazak!



"A tervezés pontosan látszik anyag, és kölcsönhatásai matematikájában." Az anyag és kölcsönhatásai nem a matematika hanem a FIZIKA és a KÉMIA tudományának vizsgálati körébe tartoznak, természetesen megfelelő matematikai alapokra épülve.



"Nem beszélve a kódokról és kódolvasókról, amik inteligens mutálódás alapján alkalmazkodnak a változó körülményekhez."


Ezt kifejtenéd bővebben??? Mi az az "intelligens mutálódás"????


Eddig úgy tudtam a mutáció az az élőlények szaporodásakor az utód tulajdonságainak megváltozását okozó biológiai folyamat, mely SPONTÁN és VÉLETLENSZERŰEN játszódik le az örökítő anyagban bekövetkező változás miatt.


"Biológia: Az örökítő anyag (DNS) szerkezetének, információtartalmának öröklődő megváltozása." [link]


A folyamatot befolyásoló INTELLIGENCIA szerinted hol és mi módon játszik szerepet a mutációban? Ki vagy mi, és milyen módon befolyásolja azt?


Az alkalmazkodás sem intelligencia függő. A természetes szelekció révén a kedvező mutációs hatás az utódokban nagyobb eséllyel fordul elő, így a faj a környezeti hatásokhoz megfelelő idő alatt alkalmazkodik.



"Biológia: Az evolúció során a jobb túléléssel rendelkező fajok fennmaradnak, míg a csökkent túléléssel bírók előbb-utóbb kihalnak, eltűnnek. Ezt a jelenséget hívjuk természetes kiválasztódásnak, azaz szelekciónak. Egy faj számára mindig előnyösebb, ha egyedei változatosak, sokfélék, mert akkor a fajból biztos lesznek olyan egyedek, amelyek a változó környezethez képesek alkalmazkodni, így a faj – ezen egyedek révén – fennmarad. A változatosság a faj számára nagyobb túlélést biztosít. " [link]



"A matekot nem az ember találta fel, csak felfedezte a világ rendjében, jóval az emberiség előtt is működött a fizikai is. "


Így igaz, és ez igaz még arra a sok dologra is, amit még fel sem fedezett a jelen kor tudománya.

DE mi köze ennek bármiféle istenhez??? A természeti törvények jellemzőek az adott világegyetemre, leírják és meghatározzák annak valamennyi aspektusát, de a keletkezésük minden bizonnyal magának az univerzumnak a kialakulásához kötődik. Egyes feltételezések szerint a világegyetem (amelynek részei vagyunk) az utolsó(!) ősrobbanáskor alakult ki, de azt megelőzően is voltak ősrobbanások, melyekben más fizikai tulajdonságokkal rendelkező univerzumok jöttek létre.

2018. szept. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
Feltennéd mégegyszer a kérdést, pontosan mi nem volt számodra tiszta?
2018. szept. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


maga Isten szól:„A mi Istenben láthatatlan, tudniillik az ő örökké való hatalma és istensége, a világ teremtésétől fogva az ő alkotásaiból megértetvén megláttatik; úgy, hogy ők menthetetlenek” RÓMA 1:20.

Volt egy időszak, amikor Jehova szembeszállt Jóbbal a forgószélből Jób 38:1. Kérdésekkel ostromolta Jóbot. ’Hol voltál, mikor a földnek alapot vetettem? Kicsoda zárta el ajtókkal a tengert és szabott határt hullámainak? Elő tudod-e idézni, hogy a felhők megöntözzék esőjükkel a földet? Tudsz-e pázsitot sarjasztani? Összekötheted-e a csillagképeket és irányíthatod-e azokat pályájukon?’ Jób könyvében a 38-tól egészen a 41. fejezetig Jehova ezen kérdések és még sok más, a teremtésével kapcsolatos kérdés özönét zúdította Jóbra. Segített belátni Jóbnak, milyen óriási a szakadék Isten és ember között, nyomatékosan emlékeztetve Jóbot az Isten teremtésében tükröződő bölcsességre és erőre, mely dolgoknak nem hogy véghezvitele, de puszta megértése is messze túlhaladta Jób erejét. Lenyűgözve a mindenható Isten félelmetes erejétől és hihetetlen bölcsességétől, amely teremtésén keresztül tárul fel, Jób elborzadt, ha arra gondolt, hogy volt mersze vitázni Jehovával. Így hát ezt mondta: „Csak hírből hallottam rólad, de most saját szememmel láttalak” Jób 42:5


Ezeket a kérdéseket a ma emberének is fölteszi. Jób hitt Istenben, mégis kiigazításra szorult az Istenről alkotott képe.

A tudomány igazolja, és alátámasztja Isten csodálatos alkotását. Csak nyitott szemmel, elmével és szívvel(nem előítélettel) kell vizsgálni az Isten dolgait.

Ha van kedved, szánj rá pár percet:

[link]

[link]

[link]

2018. szept. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!