Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy lehet az, hogy a gyilkoso...

Hogy lehet az, hogy a gyilkosokat tisztességgel eltemetik, míg az öngyilkosok nem kaphatják meg a beszentelést?

Figyelt kérdés

Van olyan pap, aki megtagadja az öngyilkosok katolikus szertartás szerinti temetését, míg ugyanez a pap szemrebbenés nélkül eltemetett egy olyan férfit, aki megölte az egész családját, és el is ítélték, de a börtönben első nap meghalt szívtrombózisban.

A temetési beszéd másról sem szólt, mint arról, hogy imádkozzunk a gyilkos lelkiüdvéért, hogy Isten megbocsásson neki.

Az öngyilkos csak a saját életét dobta el magától, míg a gyilkos a feleségét, annak édesanyját és három gyermekét ütötte agyon baltával.

Akkor hol itt az isteni igazság és a logika?



2018. szept. 15. 14:36
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
36%

Nem csoda kérdező, ha nem érted a választ. Ahogy elnézem, itt a "legigazibb" hívő sem ismeri a biblia tanítását.


A helyzet roppant egyszerű. Isten mindenkinek megbocsát, aki megbánja bűneit, és nem mérlegel a bűn nagyságát illetően. Ha tehát egy sorozatgyilkos élete utolsó percében bűneit megbánja, feloldozást nyer, bűntelenként eltemethető a megfelelő szentségekkel.


Szerencsétlen öngyilkosnak ez a lehetőség (a megbocsátás) nem adatik meg. Ő öngyilkos, tehát bűnt követ le. De tette után nincs módja megbánni bűneit, tehát feloldozást sem kaphat. Akkor pedig majd a végső ítéletnél derül ki, mi legyen vele. A pap azonban addig nem várhat a temetéssel, ugyanakkor a bűnös lelkeket nem temetheti el. Marad temető széle,


Ez bizony írva vagyon, csak érteni is kéne, amit olvasunk.

2018. szept. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
39%

Mikor beszéltél utóljára Isten barátunkkal?

Kinyilatkoztatta neked a szándékát? Vagy csak a Bibliára támaszkodsz ami egy tündérmesével ér fel esetleg!

2018. szept. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
0%

19#


"Jézus nem lett ömgyilkos,csak tudta hogy úgyis megölnék ezért úgy tűnt talán hogy önként ment a halálba."


Pontosan, ahogy írod. Isten akaratát teljesítette be, vagyis saját magáét. Meg akart halni.

2018. szept. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
Persze és ő feszítette magát keresztre is...
2018. szept. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

# 21-es!

Egyáltalán nem biztos, hogy egy gyilkos megbánja a bűnét, mint ahogy az is lehet, hogy egy öngyilkos pl. zuhanás közben mebánja, amit tett, de akkor már késő.

Ha a te Istenednél ilyen, a végtelenséghez képest piszlicsáré apróságon múlik a pokol vagy a mennyország, akkor nekem ennek az Istennek a papjai ne tanítsanak, ne prédikáljanak semmit.

Mert akkor egy gyarló ember, aki az ellene elkövetett bűnöket megbocsátja, több, mint Isten!

2018. szept. 16. 19:01
 26/36 anonim ***** válasza:

"Ennek ugyan nem nézhetett utána, mert a keresztanyát a harmincas években keresztelték meg Kolozsváron, és hat évesen került Magyarországra.

Én meg háromszoros keresztanya vagyok, de az én keresztlevelem is elkallódott valamelyik költözködéskor.

A férjem, aki a kislányunk születésekor még csak élettársam volt, Nizzában lett megkeresztelve.

A pap nem csinált ezekből gondot, úgyhogy nem tudom, miről beszélsz."


Arról beszélek, hogy amikor felmerül valaki leendő keresztszülőként, akkor a pap el szokta kérni a keresztlevelét, és ha kiderül, hogy elkallódott, akkor nem kell elutaznia senkinek se Kolozsvárra vagy Nizzába, hanem a neten keresztül is megtudhatja a pap az ottani paptól, hogy valóban úgy van-e, ahogy az illető állítja, tehát hogy valóban meg van-e keresztelve. És ezt anélkül is megteheti, hogy elmondaná az illetőnek, hogy akkor az elveszett keresztlevél miatt ez lesz az eljárás.


"Hogy aztán a gyerek kap vagy nem kap "katolikus nevelést", az meg már a szülők dolga, ezt egy pap úgysem tudhatja előre.

A keresztlevél csak egy papír, amit egy csecsemő kapott, és ez nem árul el semmit az ember későbbi életéről."


A keresztlevél nem, de az, hogy egyházilag rendezett házasságban él-e vagy nem, az elég sokmindent elárul. Hiszen aki saját maga sem él az egyháza tanítása szerint, az eleve rossz példát mutat az életével a gyereinek, és arról sokkal kevésbé lehet elképzelni, hogy valóban megtanítja majd a gyereket imádkozni, hogy elhordja/beíratja hittanra, hogy nem csak a külsőségek miatt akarja a keresztelést, stb., úgyhogy ilyenkor a lelkiismeretére hallgatva dönthet a pap, hogy megkereszteli-e a gyereket, vagy csak majd később, amikor már majd biztosítva látja a katolikus neveltetését.

2018. szept. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

"Ahogy elnézem, itt a "legigazibb" hívő sem ismeri a biblia tanítását.

A helyzet roppant egyszerű. Isten mindenkinek megbocsát, aki megbánja bűneit, és nem mérlegel a bűn nagyságát illetően. Ha tehát egy sorozatgyilkos élete utolsó percében bűneit megbánja, feloldozást nyer, bűntelenként eltemethető a megfelelő szentségekkel.

Szerencsétlen öngyilkosnak ez a lehetőség (a megbocsátás) nem adatik meg. Ő öngyilkos, tehát bűnt követ le. De tette után nincs módja megbánni bűneit, tehát feloldozást sem kaphat. Akkor pedig majd a végső ítéletnél derül ki, mi legyen vele. A pap azonban addig nem várhat a temetéssel, ugyanakkor a bűnös lelkeket nem temetheti el. Marad temető széle,

Ez bizony írva vagyon, csak érteni is kéne, amit olvasunk."


Kérdező, ezen ne húzd fel magad, messziről látszik, hogy protestáns, aki írta (hiszen csak és kizárólag a Bibliát fogadja el támpontnak, amit viszont sokféleképpen lehet értelmezni), te viszont a katolikus tanításra, eljárásra vagy kíváncsi. Ha nem mendemondákat akarsz megtudni, vagy azt, hogy mennyire működik jól félművelt hívők emlékezete, hanem azt, hogy valójában mit tanít az egyházad, milyen esetben hogyan jár el, akkor - mondtam már -: KEK meg CIC, itt vannak:

[link]

[link]

2018. szept. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

# 26-os, elment az eszed?

Gondolod, hogy egy Kolozsváron, 1937.-ben megkeresztelt emberről, aki azt sem tudja, melyik templomban keresztelték, számítógépes nyilvántartást vezetnek?

Engem a budapesti Bazilikában kereszteltek a hetvenes években, és lehet, hogy a nyilvántartásban megvan a nevem, de hogy komputer nem őrzi, az szinte biztos.

De a kérdésre - egy-két fanatikus választ kivéve - még mindig nem kaptam választ.

Olyan választ, amelyben valami kogika is van.

2018. szept. 16. 19:40
 29/36 A kérdező kommentje:
*logika.
2018. szept. 16. 19:43
 30/36 anonim ***** válasza:

"Gondolod, hogy egy Kolozsváron, 1937.-ben megkeresztelt emberről, aki azt sem tudja, melyik templomban keresztelték, számítógépes nyilvántartást vezetnek?

Engem a budapesti Bazilikában kereszteltek a hetvenes években, és lehet, hogy a nyilvántartásban megvan a nevem, de hogy komputer nem őrzi, az szinte biztos."


Hol írtam, hogy számítógépes nyilvántartást vezetnek bárkiről? Arról beszélek, hogy három perc alatt írhat egy pap a másiknak egy e-mailt, hogy megkérje, nézze már meg a (kézzel írott) nyilvántartást, legyen szíves. Azt nem írtad, hogy azt se tudja az illető, hogy melyik templomban keresztelték, de ha nem valami tömegneve van, akkor még ennek az információnak a hiányában is el tudom képzelni, hogy utána lehet nézni - anélkül, hogy személyesen oda kelljen menni Kolozsvárra.


Egyébként ki az, aki egy 1937-ben megkeresztelt embert választ keresztszülőnek ma?...


"De a kérdésre ... még mindig nem kaptam választ."


Nem is fogsz. Ez itt a kérdezés helye, hogy válasz is lesz, azt senki se ígéri. :)

Egyébként forrást kaptál, ahol utánanézhetsz a válasznak, ha valóban érdekel.

2018. szept. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!