Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateistaként elgondolkodtál-e...

Ateistaként elgondolkodtál-e már azon, hogy megtérj valamelyik keresztény felekezetbe, hogy Jézus megszabadítson a bűneidtől és tiszta legyél?

Figyelt kérdés
2018. szept. 22. 15:43
1 2 3 4
 11/32 anonim válasza:
71%
Igen elgondolkodtam. Azutolsó klub amihez csatlakoznék az egy vallási csoport lenne. Másoknak is ajánlom inkább a sport, sakk vagy egyéb értelmesebb szabadidő klubot.
2018. szept. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim válasza:
81%
Ha a keresztényeknek van igaza és valóban Jézus megszabadít, azt nyugodtan mwgteheti akkor is ha nem vagyok vmi csoport tagja. A Bibliában se láttam h az üdvözüléshez csatlakozni kell akármilyen utólag megalakult vallási csoporthoz
2018. szept. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
81%
Igen.De akkor sík részeg voltam.Másnap már máshogy láttam a helyzetet...
2018. szept. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez ütős komment volt. 😂
2018. szept. 22. 17:29
 15/32 Anahystor ***** válasza:
88%

Kedves Kérdező!


"

A keresztény tanítás szerint Jézus az igazság, mert Isten fia volt és megjövendölték az eljövetelét.

A Biblia szerint Te is bűnös vagy, mert örökölted Ádámtól az eredendő bűnt, és csak Jézus szabadíthat téged meg. Különben bűnös maradsz.

Bizonyára te is bűnben élsz, hiszen éltél házasság előtti nemi életet, haragudtál az atyádfiára, ami miatt már a törvényszék elé kellene állítani, ahogyan Isten ihletett szava, a Biblia mondja.

"



A hívőktől jövő ilyen térítő szövegek meglehetősen bosszantani szoktak!


Egyrészt, a keresztény tanításban higgyenek a keresztények, én nem vagyok az! A Biblia számomra nem egy szavahihető iromány, így az arra való hivatkozásokat nem tudom hitelesnek elfogadni.

Harmadrészt utálom, ha alapból bűnösnek mondanak, egy ős cselekedetéért! Az Ádám Éva mese egyenesen bosszant!

A csupa jóság Istent egy olyan hazug, rosszindulatú, moráltól és jó szándéktól igencsak messze lévő valakinek állítja be, akiből, ha létezne se kérnék. pl a kollektív büntetés határozottan elítélendő szerintem.


A magánéletem nem tartozik másokra, de köszönöm - megpróbálom maximálisan kihasználni az életem, mivel szerintem csak ez az egy van. A túlvilágban sem hiszek!


Szokták mondani, ami jó az életben az hizlal, vagy erkölcstelen... Szerintem vannak egyéb jó dolgok is, pl. az alkotás öröme, a család, stb., minden esetre én azt gondolom, ami belefér, azt érdemes beletenni az életbe! Vidáman eszem a sonkát nagyböjtkor is, koplaljon aki akar, az ő dolga.

2018. szept. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 Anahystor ***** válasza:
* Másrészt (kimaradt, a Bibliás rész elé értendő)
2018. szept. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
74%
Nem.
2018. szept. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
90%

Ateistaként semmiképpen. Sőt, értelmes gondolkodó emberként sem. Ugyanis tudnám, hogy a vallásos embernek szüksége van a hitére, legyen meg vele békében. Rám a térítés éppen azért nem hat, mert nem hiszek. Ez az ateizmus lényege.

Hitről vitatkozni lehet, ha egyes tételeinek értelmezéséről van szó. Kálvin és mások is megtették annak idején. Azonban magáról a hitről vitatkozni csak buta ember fog. Senkinek nincs joga más embert hitében megkárosítani, míg ez nem harmadik személyekre vonatkozó kártól mentesít. Minden ember szuverén joga eldönteni, mit tesz, adott esetben hisz-e istenében, bármi is az.

2018. szept. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
2%
Nem muszáj hívőnek lenned, elég, ha az utolsó másodpercben megtérsz.
2018. szept. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
89%

"Nem muszáj hívőnek lenned, elég, ha az utolsó másodpercben megtérsz."


Na jó.

Akkor egész életemben öltem, csaltam loptam, paráználkodtam, nem hittem istenben, nem fogadtam el egyetlen parancsát sem, de a halálos ágyamon, mikor be vagyok xarva, hogy kipurcanok, egyszerre csak - mit tesz Isten! - megtérek.

Ez a vallás? Ilyen álszent hókuszpókusz?

Ilyenekkel kellene megosztanom az esetleges paradicsomot?

Köszönöm, még most sem kérek belőle.

2018. szept. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!