Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateistaként elgondolkodtál-e...

Ateistaként elgondolkodtál-e már azon, hogy megtérj valamelyik keresztény felekezetbe, hogy Jézus megszabadítson a bűneidtől és tiszta legyél?

Figyelt kérdés
2018. szept. 22. 15:43
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Igen, ilyen a vallás.


Emlékezz a Lukács evangéliumában feljegyzett történetre:


A Jézus keresztje melletti másik kereszten függő lator a halála előtt tért meg. És mit mondott neki Krisztus? Hogy vele lesz a paradicsomban.


Ki tudja az is milyen ember volt, hiszen halálbüntetést kapott.


Persze vallási szempontból szép történet, de ugyanakkor (talán) nem túl igazságos. Lehet az az ember egész életében bűnöző volt, erre megtér az utolsó óráiban és üdvösséget kap.

2018. szept. 22. 20:54
 22/32 anonim ***** válasza:
0%

Valamikor én magam is ateista voltam, és csak a tudományban "hittem". Csak azt fogadtam el, amit objektíve bizonyítható, a többit mesének tartottam.


Ma már egy halálközeli élmény hatásra megtértem, szerencsém volt! :) Amióta hiszek Jézusban azóta boldog ember vagyok. Kicsit ahhoz hasonló, mint amikor a víz alól kikeveredtem a tiszta napsütötte levegőre.



Milyen változáson mentem keresztül? Ateistaként rettegtem a haláltól, még a gondolata elől is menekültem, a számomra a halál maga a botrány érzése volt.

Miután megtértem, azóta tudom, hogy nincs halál, hanem az valójában egy nagy "felébredés". Nem sietettem a halálomat, de ma már az életem egyik legboldogabb órája lesz, a halálom órája. Csodálatos dolog Jézussal színről színre találkozni, emberi szavakkal ez kifejezhetetlen.



"Maguk a hitetlenek sem tudják pontosan megmondani, hogy miért nem hisznek. Azért nem tudják, mert nem akarják! Azért nem akarják, mert nem hajlandók mélyebbre ásni, nehogy magatartásuk homokalapját be kelljen ismerniük. Az emberek tehát menekülőben vannak a problémák elől, menekülőben vannak önmaguk elől, egymás elől, s mindez azért van, mert menekülőben vannak Előlem! Nem hiszik el, hogy Én vagyok a legjobb számukra! Nem hiszik el, hogy boldogságuk elől menekülnek, amikor Előlem menekülnek! Nem hiszik el, hogy Én vagyok az ÉLET! Nem hiszik el, hogy a mulandóság föláldozása az örök élet érdekében a legjobb, amit ember megtehet a földön! Nem hiszik el, hogy mindenki pontosan azért jött le a földre, hogy ezt megtegye!

És mert nem hisznek, ezért nincs boldogság, csak bódultság, nincs öröm, csak üröm, igazság helyett a gazság uralkodik, s az önszeretetet teljesen leváltja, felváltja az önzés!" (Jézus; Hang: 15/1420)

2018. szept. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
20%

"Igen, ilyen a vallás. Emlékezz a Lukács evangéliumában feljegyzett történetre:

A Jézus keresztje melletti másik kereszten függő lator a halála előtt tért meg. És mit mondott neki Krisztus? Hogy vele lesz a paradicsomban."

Na azért egy szóra...

Ez egyáltalán nem így van. A lator azért üdvözült, mert belátta, hogy mennyit vétkezett, hogy büntetése jogos volt és megérdemelt. Majd bűneit töredelmesen megbánta. Nem pedig azért, mert halálfélelmében elkezdett hinni. A másik lator is hitt Istenben (ahogy akkoriban szinte mindenki), nem ateista volt, még is valószínűleg elkárhozott. Miért? Mert sokakhoz hasonlóan nem gondolta magát olyan értelemben bűnösnek, nem bánta szívéből bűneit, sőt még a kereszten is kísértette Jézust.


Szokták mondani, hogy zuhanó repülőn nincs hitetlen ember. Ez lehet igaz, de ne feledjük, hogy az ördögök is hisznek, még is elkárhoznak.

2018. szept. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

23-as:


Ne haragudj, de nekem a lator megtérése kétséges. Addig nem tért meg, míg jól ment a sorsa erre a halála előtt pár órával megtér. Lehet úgy volt vele, hogy már tökmindegy, nem veszít semmit, de mi lett volna akkor, ha a vallomása előtt 1 órával szabadon engedik?


Még ha őszinte is volt a megtérése, azt sem lehet kizárni, hogy a halálfélelem váltotta ki. Ennyi erővel honnan tudjuk, hogy Hitler, Néró, Csin császár, meg a többi gonosztevő a haláluk utolsó perceiben félelemből nem mondtak el egy őszinte imát JHVH-nak, amiben megvallották bűneiket?


Akkor ők is megtértek, el van felejtve minden?

2018. szept. 22. 21:10
 25/32 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen. Minden megtértnek jár a bűnbocsánat, az egy percesnek is.
2018. szept. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Az Ószövetségről írtakhoz hozzátenném, hogy ma már sok vallásos is tudománytalannak tartja egyes részeit és szánom azokat, akiket a benne foglaltak alapján megköveztek, mert ha ma nem etikus, akkor régen sem volt az. Így a tízparancsolat értéktelenné válik számomra, mert gyilkolás fakadt belőle.

Az Újszövetség alapjait sem hiszem, vagy tisztelem, mert szűzként szülni lehetetlen, csodák nincsenek és mennybemenetel sincs, így Jézus léte egyszerűen hiteltelen számomra. Nem létezik szentlélek, nincs semmilyen megváltó, de ha még létezne is, azzal senki nem vált meg senkit semmilyen bűnből, ha felszögezik egy keresztre, akár akarja, akár nem.

Azt sem értem, hogyan lehetséges a szentháromság, hogyan lehet valaki a saját fia és miért kellene magát, vagy a fiát feláldoznia bármiért is, főleg ha áldozatvállalás nélkül is megbocsáthatná a nemlétező bűnöket, amik megbocsátása csupán saját magától függ, akarja e, vagy nem. Mi köze ehhez egy kereszthalálnak, fel nem foghatom.

A gondolat, hogy szeressem azokat, akik engem, vagy a szeretteimet megölik, vagy meg akarják ölni, nekem minden, csak nem szép, ekkora ostoba nagyvonalúságra soha nem lennék képes, szerintem ezzel mintegy jóváhagyják a tettet már előre.

A példálódzó történeteket nem hiszem el és gyermetegnek tartom, az apokaliptikus képeket meg szerintem részeg, narkós kábulat, vagy őrült elme szülte, a jóslatok meg hazugságok, amiket könnyen meg lehet cáfolni sok módon, de legfőképpen logikai úton, amely mindegyikre vonatkozik.

A jövőt csak Isten súghatta meg a prófétáknak, hiszen ő ismeri a jövőt, de ha annak tudatában semmit nem tesz annak megváltoztatására, akkor vagy nem mindenható, vagy az pontosan az ő szándékai szerint történik.

Így minden bibliai katasztrófát előre tudott, de direkt eltervezte a szodomai vérfürdőt, a vízözön borzalmas gyilkolását, a rengeteg öldöklést, az inkvizíciót, ezzel azt, hogy például a katolikus Spanyolországban évszázadokon keresztül minden vasárnap a városok terein hallgassák a keresztények a máglya parazsán sülő emberek borzalmas sikoltásait, akiket hol boszorkánynak, hol ateistának, vagy eretneknek bélyegeztek és csupán jóakaratból, a halhatatlan lelkük megmentése érdekében perzselték őket elevenen nagy, nagy szeretettel halálra a rendszeres és szokásos autodafék alkalmával.

Nekem eszembe sincs egy fityinget sem áldozni a vallás fenntartására és helyeslem, ha minden vagyont elvesznek az egyházaktól, tartsák el a híveik, ha akarják, úgyis világszerte a legnagyobb kizsákmányoló a papság, irtózatos vagyonával, amit a koldus népektől kicsikart két évezred alatt, már amit nem pocsékoltak el a fényűzésben tobzódó vezetői.

Amúgy meg talán úgy gondolod, ki kellene számolnom ec pec kimehetszel, hogy melyik felekezetéhez csatlakozzam?

Sajnos a versike túl rövid, az összes szótagjánál több felekezet létezik, amely már maga is mutatja, hogy mennyire érthetetlenek a tanai, mert még akik hisznek is benne, azok is számtalan módon értelmezik.

2018. szept. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
38%
Keresztényként elgondolkodtál-e már azon, hogy TISZTELETBE tartsd más emberek világnézetét, hogy ne legyél egy idegesítő kretén? <3
2018. szept. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

Nem vagyok keresztény és a kérdés burkolt valláskritika, ezt leírtam az 5. válaszomban.


Sajnálom, hogy ilyen jól játszottam a szerepemet, hogy sikerült téges becsapnom.🤣😃😃

2018. szept. 23. 16:57
 29/32 anonim ***** válasza:
És ki mondta, hogy ezt csak neked írtam? ;)
2018. szept. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
39%

"Ne haragudj, de nekem a lator megtérése kétséges. Addig nem tért meg, míg jól ment a sorsa erre a halála előtt pár órával megtér. Lehet úgy volt vele, hogy már tökmindegy, nem veszít semmit, de mi lett volna akkor, ha a vallomása előtt 1 órával szabadon engedik?"


Elfelejted, hogy ő Jézussal beszélt. Jézus Isten fia, és ő tudja, hogy őszinte-e a megbánásod vagy sem. Abból, amiből te csak annyit látsz, hogy egy bűnös ember a halála előtt még gyorsan megtér, mielőtt késő lenne, Isten sokkal többet lát. Neked fogalmad sincs arról, hogy másik fejében milyen gondolatok vannak, Isten viszont tudja. Igen, még az is lehet, hogy Hitler is őszintén megbánta a bűneit a halála előtti pillanatokban, de az is lehet, hogy nem. Ezt csak Isten tudja, nekünk pedig nincs jogunk megítélni, hogy kinek kellene üdvözülnie és kinek nem.

2018. szept. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!