Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a világot Isten teremtette,...

Ha a világot Isten teremtette, akkor a tudomány miért tudja megmagyarázni a működését Isten nélkül is?

Figyelt kérdés

Bármit vizsgálunk a világban, azt látjuk, hogy minden logikus törvényszerűségek alapján működik. Már legalább 400 éve tudományos téziseket állítunk fel az univerzumról, és semmi sem utalt arra, hogy bármilyen természetfeletti tényező szükséges ahhoz, hogy a dolgok olyanok legyenek, amilyenek.


Ha pl. belenézünk mikroszkóppal egy vérmintába, nem egymillió táncoló hörcsögöt látunk, vagy bármiféle értelmetlenséget, hanem mindenféle mikróbát, amik a testünket működtetik.


Tudjuk, hogy az embert nem Isten gyúrta össze agyagból, hanem a majomból fejlődött ki, a majom még egyszerűbb állatokból, az egyszerűbb állatok meg az egysejtűekből, amik az atomokra hasonlítanak, csak bonyolultabb felépítésűek: egyszerű kémiai és fizikai törvények működtetik őket.



Valamint ott van a testünk működése, itt van pl. ez az érdekes videó, ami a DNS replikációját, a DNS RNS-re való átírását, és az RNS fehérjére való átírását mutatja be:


https://www.youtube.com/watch?v=yqESR7E4b_8


Ebben is azt látjuk, hogy a testünk működése milliárdnyi kis sejttől, és a bennük lévő molekuláris gépektől függ.


Érdekes módon a kommentszekció tele van vallásos emberekkel, akik Istent dicsőítik ezért a "zseniális dizájnért", azonban az egynek sem jut eszébe, hogyha Isten mindenható, akkor mi szükség van ezekre a bonyolult molekuláris szerkezetekre, miért bíbelődött ilyen apró ketyerékkel, amikor simán lehetnénk egy zsák hús és vér, akiket Isten varázslattal tart életben, mint Pinokkiót, és ha belenézünk egy csepp vérbe, akkor egyszerű homogén vörösséget látunk, de mégsem így van.



Egyesek a "hézagok istenében" hisznek, vagyis isteni teremtést látnak olyan dolgokban, amiket a tudomány egyenlőre nem tud megmagyarázni. Azonban érdekes módon a tudósok nem érik be annyival, hogy a tudáshézagot Istennel tömik be, hanem tovább kutatják a dolgok működését, és idővel rájönnek a logikus válaszra. Nemrég pl. láttam egy Jehovás propagandafüzetet, ami azt ecseteli, hogy bizonyíték Isten létezésére, hogy a DNS-ünk milyen sok információt tartalmaz.


Ez az érvelésmód megint két okból is érthetetlen:


1. Azzal akar okot adni Isten létezésére, hogy olyan dolgokra jött rá a tudomány, ami tudományos műveltségű emberek számára nehezen képzelhető el


2. Ismét elköveti a fentebb említett "Pinokkiós" érvelési hibát: Egy kozmikus mindenható lénynek miért kell DNS-sel működtetnie minket? Miért nem fából (vagy agyagból) faragott bábok vagyunk, akik megmagyarázhatatlanul tudnak járni és beszélni?



Gyakran szokott elhangzani még a "vannak vallásos tudósok" érv. Ez is csak annak a jele, hogy az illető nem olvasott utána statisztikáknak, csak hallott valami vallási vezetőtől egy ilyen "érvet" és kapaszkodik bele.


Pedig a valóságban alig van tudós, aki magát nem ateistának vallja, azok közül is a legtöbben csak hagyományból vallják magukat valamelyik vallás tagjainak. Régen, Newton korában több ilyen volt, de csak azért, mert kevesebb volt a tudományos ismeretünk, mint manapság. A mai korban viszont azt látjuk, hogy a fizikával, kémiával, és különösen a biológiával foglalkozó tudósok között úgy kell keresni a vallásos csodabogarat, mint tűt a szénakazalban. Ha meg megleltük, akkor vagy kiderül róla, hogy áltudós, vagy megint valamiféle ceremónikus vallásosságot tart, nagyrészt hagyományból.



2018. szept. 23. 06:50
1 2 3 4 5 6 7
 61/63 anonim ***** válasza:
69%

Sajnos nem találtam már meg, de élettelenből csináltak életet.

Először egy vírust raktak össze, amiről ugyan vitatott, hogy él-e, de pont ugyanazok a kellékei, mint az élőnek.

Utána egy baktérium DNS-ét rakták össze.


Jelenleg pedig azon dolgoznak, hogy egy teljesen új baktériumot készítsenek - olyat, ami idáig nem is létezett. Tehát nem csak összeraknak egy élőt, hanem még meg is tervezik.


Azért nem az alapoktól indulnak el újból, mivel az kutyául nehéz, és értelmetlen. Egyszer már bebizonyították, hogy élettelen anyagokat összerakva élő lesz, többször nem kell vele foglalkozni.

2018. szept. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/63 anonim ***** válasza:
0%

Szia


Csak a kérdésedre


Sokat barkácsolok és sok mindent szétszedek amikor látom, hogy hogyan volt összerakva még azt is megértem /legtöbbször/ hogy mi romlott el.

Ám ettől még nem vagyok képes ezeket a dolgokat megtervezni és legyártani - csak megérteni a müködésüket.

Igazából ezért van értelme a szabadalmi oltalomnak is.


Egyszerű példa: attól, hogy Kínában mindent lemásolnak még nem jelenti azt, hogy okosabbak mint aki az eredetit összerakta.

Áttol, hogy megértjük a teremtett dolgokat még nem leszünk okosabbak mint a teremtő.


És valóban teremtünk új dolgokat is pl: műanyag - sok mindenre jó, ám lassan belefulladunk.

2018. okt. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/63 anonim ***** válasza:
64%

Fordítok:

semmiféle válaszod sincs, de győztesen akarod elhagyni a terepet.

2018. okt. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!