Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények, ti hogy tudtok...

Keresztények, ti hogy tudtok az egyházatokra pozitívan tekintetni, amikor az korábban a holokauszttal azonos szintű népirtásokat vitt véghez a kapzsiság vagy a szexuális korlátozás okán?

Figyelt kérdés

A keresztény egyház az 1500-as években kb. 200.000 európai embert végzett ki csak azért, mert megszegték az egyház által előírt bigott szexuális téveszméket. Majdnem ugyanennyi nőt égettek el máglyán, boszorkányság vádjával, rávéve őket mindenféle sületlenségek beismerésére. Ez az akkori népességhez mérten arányaiban nagyjából akkora népírtás volt, mint amit Hitler vitt véghez a zsidók likvidálására. Aztán segédkeztek több millió amerikai bennszülött kivégzésében csak a kapzsiság és a kincsek megszerzése érdekében. Ezt az egyházat soha senki nem ítélte el ezekért a bűnökét, hasonló módon, mint például Hitlert, vagy a többi tömeggyilkost, sőt mind a mai napig majdnem ugyanazokat a tanokat mantrázza. Nem elfogadható az a nézet sem, hogy régen volt, mert ezen az alapon akkor majd Hitlert és Sztálint is felmenthetnénk egy idő után. Viszont a keresztény egyház mind a mai napig korlátozni akarja az emberek szexuális életét, tehát nem is változott meg az egyház, csak a befolyása gyengült, így ma már nincs joga kivégezni embereket.

Jó, az emberek akkor rendkívül buták voltak, nem tudtak írni, olvasni, meg lehetett őket vezetni, de ma már nem így van. (Bár lehet, hogy mégis.) De akkor nézzük meg a kincseket, amiket például Vatikánba felhalmoztak. Az is a jóság és a szegényeken való segítés szimbóluma? Az mire kell? Isten nevében lopni, gyilkolni, mások életét elvenni méltó cselekedet?

Mindezek fényében érdekelne, hogy egy ilyen egyház hogy lehet hiteles, hogy fogadhatják el a tanult emberek is az idióta szexuális előírásaikat és egyéb tanaikat?



2018. szept. 28. 12:02
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
84%
Akkoriban a gonosz emberek rájöttek arra, hogy a vallás félremagyarázásával be lehet csapni a népet, és sok mindent megtesznek. De ezek nem Isten tanításai voltak. Mint ahogy a pedofília sem az. Egy mai keresztény nem azért hisz Istenben, mert a középkorban voltak hadjáratok, hanem a Jézus tanításait igyekszik követni.
2018. szept. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
4%

Azt azért pontosítanod kellet volna, hogy pontosan melyik egyházra is gondolsz?


Jézus Krisztus titokzatos teste az Ő igazi EGYHÁZA, amelyen a poklok erői sem vesznek erőt.

Ez az EGYHÁZ-ra pedig Jézus ezt mondta: "Ahol ketten, vagy hárman összejönnek az Én nevemben, ott leszek közöttük. " Ez az igazi EGYHÁZ, ez pedig semmiféle holokausztban, népirtásban nem vett részt. :)



Szerintem arra az egyházakra amire te gondolsz, azt nem szabadna összetéveszteni Jézus igazi EGYHÁZÁVAL.


"JÉZUS BESZÉL AZ Ő EGYHÁZÁRÓL


Barátom! Egyházam az az intézmény, mely képes megmutatni a benne lévőknek, a Vele foglalkozóknak, hogy mennyi emberi nyomorúság zsúfolódhat össze az Én nevemben egyéni önző érdekek, hatalmi ambíciók kiélése céljából. Éppen az Egyházam az, melynek külső falai gigantikus méreteivel negatíve hirdetik ezt: a kicsi a szép. –


Az Egyházam az én Keresztem. Mindig is az volt. Itt válik ki legjobban az önzés, gyűlölet, kapzsiság, irigység, rangkórság, piperkőcség, pénzimádat, kényelemszeretet, gerinctelenség, ravaszság. Ez valóban egyetlen értékkel rendelkezik, s ez az, amiről igazán nem tehetnek, akik benne vannak.


Ennek az Egyháznak egyetlen értéke az, hogy az ENYÉM! Éppen így van ez a Kereszttel is. Önmagában bitófa. Értékké általam lett azáltal, hogy küzdőteremmé, küzdőtérré, mely Enyém, választottam. Ezáltal minden áldás ebből a Keresztből ered, árad. Egyházam ugyanezt a feladatot teljesíti. Szó sincs a néger fehérre mosásáról. Nem. Keresztem és Egyházam gyökerében, folyamatában és gyümölcseiben egyaránt azonosak. Amint keresztedről le nem szállhatsz, mert természeted és körülményeid gerendáiból épül, úgy Egyházam is ilyen. Barátaim és vádlóim egyaránt téglái Egyházamnak.


A felekezet-cseréknek sohasem kegyelmi okai vannak, hanem pszichikaiak. Nem attól lesz jobb, vagy rosszabb valaki, hogy melyik felekezet tudja magáénak. Erkölcsi értéket a lélekben levő szeretet ad mindenkinek, függetlenül attól, hogy melyik felekezetnek tagja. Egyházam a lehetőségek tárháza mindkét irányban: uralkodás – szolgálat; szeretés – önzés; gőg – alázat; bántás – megbocsátás.


Az képtelenség, hogy bármely felekezet is lefoglalhatna úgy magának Engem, hogy tetszése szerint rendelkezzék Velem. Az igazság az, hogy bármely felekezetben bárki átadhatja magát Nekem úgy, hogy tetszésem szerint rendelkezhessem vele.


Nem az Egyház nyújt Engem a világnak, hanem Én nyújtom az Egyházat az embereknek. Üvöltően hamis nézet az, mikor Egyházamban a hatalmon lévők azonosítják magukat Egyházammal kizárólagos módon. Ezt maguk a hatalmon lévők is tudják. Szentlélek elleni bűnnel főleg itt lehet találkozni.


Számomra Egyházam megalapítása előtt is világos volt, hogy szeretnem kell mindenkit, s tudomására kell hoznom mindenkinek, hogy e feladat elvégzésére vállalkozva akarok mindenki lelkében élni. Vagyis, hogy mindenkinek szól e felhívásom: Engedj be magadba, hogy mindenkit szerethessek általad. –


Aki ezt Számomra nem teszi lehetővé, abban nem tudok élni akkor sem, ha római pápa, akkor sem, ha gyermekorvos.


A probléma abból adódik, hogy Én bennetek nemcsak szeretni akarok mindenkit, hanem általatok ezt meg is akarom mondani mindenkinek, hogy Én ilyen vagyok.


A probléma abból adódik, hogy akiben élek, abban szövegelni is akarok másoknak. És akiben nem szövegelhetek másoknak, abban nem tudok élni.


Célom nem a szeretés. Az LÉNYEM. Célom a szövegelés, a tanítás, az örömhír hirdetése. Célom: benned is kimondani másoknak, hogy bennük is e szövegelés a célom. E téren valóban szamár a végállomás. Sőt, ördög!


Bármekkora szeretetet is gondol megjeleníteni valaki önmagában enélkül, nem tudok vele azonosulni. Ha pedig végállomásként állítja mások elé azt, hogy szeretnünk kell egymást, s ezt Velem akarja alátámasztatni, akkor bizony a világosság angyalának képében az a Kísértő lepleződik ott le, aki a hazugság atyja.


Ha valaki úgy szeret másvalakit, hogy nem hozza az illető tudomására: boldoggá őt is csak az teheti, ha másokat is szeretni kezd, akkor jobb lenne, ha semmi szeretetet sem kapna az illető, mert a fél-szeretet rosszabb, mint a gyűlölet. –


Akarom, hogy megértsed szavaimat, ezért ismétlésbe bocsátkozom: Lényem a szeretés. Célom, hogy ezt másoknak elmondjam. Csak abban él Lényem örömmel, akiben megvalósíthatom célom.


Aki csak azt akarja, hogy szeressék – ezt különben mindenki akarja –, az előbb-utóbb el akarja hallgattatni azt, aki a szeretés hirdetésének köteles feladatát másoktól is megkívánja."

Jézus; A HANG - könyv 29

2018. szept. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
33%
Bettike, nagyon uncsi vagy már, meg a kérdéskéid is:)
2018. szept. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
#1: Akkor a nácizmus is egy helyes tan, csak Hitler vitte félre, de ezt el kell felejteni?
2018. szept. 28. 12:41
 5/25 A kérdező kommentje:
#1: Amúgy azok az általad "gonosz emberek"nek nevezettek, a keresztény vallás vezetői voltak. És a maiak is ugyanezt teszik élén a pápával.
2018. szept. 28. 12:43
 6/25 A kérdező kommentje:
#2: A keresztény egyházról beszélek, amelyik elekes híve szeretett vezérünk is, és amely templomába jártok. (Bár a többi sem különb.)
2018. szept. 28. 12:45
 7/25 anonim válasza:
25%
Nyilván a vezetők voltak gonoszak, nem a falu plébánosai. A jelenlegi pápa nem hinném hogy rabló hadjáratokat szervezne.
2018. szept. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
40%
Ezeket a számokat hasadra ütve találtad ki? Például az egyházi, a spanyol és a portugál inkvizíció nem végzett ki összesen 20 000 embert sem. Az egyházi inkvizíció a legnegatívabb becslések szerint 1400 embert ítélt halálra, a legújabb kutatások szerint valójában sokkal kevesebbet öltek meg. De senkit se bigott szexuális téveszmék miatt.
2018. szept. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

#8: Te honnan veszed ezt? Ez a kb. 200.000-es szám hiteles adat, nézz utána. Az valóban nincs részletezve, hogy milyen arányban miért ítéltek el embereket, de a fő elítélési ok a boszorkányság illetve az egyház által előírt és lényegében betarthatatlan szexuális szabályok megsértése volt, ami alapján lényegében az év nagy részében tilos volt szexelni. Az időjárásért is előszeretettel kerültek máglyára nők, vagy bármi történt, vagy valakinek csak nem volt szimpatikus a szomszédja. Minden ok nélkül bárkire ráhúzták hogy boszorkány és elégették.

De ha féretennénk a számokat, és csak egyetlen egy eset lett volna ilyen okból az is több mint amit egy jóérzésű ember elfogadhat.

2018. szept. 28. 14:14
 10/25 A kérdező kommentje:
#7: A jelenlegi pápa aktívan segédkezik a migránsok Európába özönlésében, és az európai civilizáció kiirtásában. Mindemellett nyakig benne van a papok pedofil ügyeinek eltussolásában, illetve a Vatikáni bank titkos pénzügyeinek mosdatásában. Úgyhogy ha Isten ítélkezni fog, ő minden bizonnyal a pokolra jut.
2018. szept. 28. 14:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!