Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény vagy, vagy "kulturá...

Keresztény vagy, vagy "kulturális keresztény"?

Figyelt kérdés

A "keresztény"fogalom,krisztusit jelent,vagyis egy olyan embert,aki a Krisztuséhoz hasonló életet él.

Milyen alapvető tulajdonságokkal

,milyen életmód szerint kell élnem,hogy krisztusi lehessek?

Pl.:keresztény vagyok-e,ha a megváltásról nem beszélek rendszeresen másoknak,ha nem életcélom mások javát szolgálni,Krisztustól idegen vallásgyakorlatom van,vagy vagyongyűjtés a hobbim?



2017. okt. 22. 16:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Szerinted megtérés után azonnal szentként kell viselkedni, különben nem vagy keresztény?? Hallottál már olyanról, hogy megszentelődés? Vagy aki a halálos ágyán tér meg, akkor az kuka? Gondold már végig légyszíves a kérdésed.
2017. okt. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
35%
Ha szeretnéd megismerni , olvasd el a Bibliában, Máté, Márk,Lukács, János, evangéliumait.
2017. okt. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%

Krisztus egyben Isten és tökéletes ember is. Itt a hangsúly a tökéletesen van. Mi nem vagyunk közel sem tökéletesek, minden nap követünk el kisebb nagyobb bűnöket. Tehát tetteiben sem követhetnénk Őt tökéletesen.


Tehát a krisztusi, avagy keresztény ebből a szemszögből azt jelenti, hogy lehetőségeinkhez, adottságainkhoz mérten, de törekedve arra, hogy minél inkább krisztusi módon érjünk.


Az a baj, hogy csupa negatív példát soroltál fel, ami mind szembe megy a keresztény élettel.

De szerintem ettől függetlenül is megadtam rá a választ.

2017. okt. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
10%
Igyekszem keresztényként élni az életem
2017. okt. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Sokáig kultúrális keresztyén voltam. Most megtért keresztyén vagyok a megszentelődés rögös útján.
2017. okt. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Zenon ***** válasza:
13%

Rosszul közelíted meg a kérdést. Felesleges fogalomhalmozás az egész. A kereszténység a társadalom része, tehát felesleges kulturális mivoltát jelzőként kiemelni. Ennyi erővel más jelzőket is elé tehetnél.

Például hazug keresztény vagy önáltató keresztény. Teljesen haszontalan, mivel maga a szó önmagában is kifejezi mindezt, a további jelzők használata értelmetlen.

2017. okt. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"A kereszténység a társadalom része..." - éppen ez az ún. "kulturális keresztény", amikor a viselkedéssel próbál keresztényi lenni, belső átalakulás - megtérés nélkül - pusztán emberi erőre támaszkodva.

De az ilyenek valójában nem keresztények. Ezekre utalt Jézus mondva, hogy soha nem is ismerte őket...

2017. okt. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem sokat tudhatsz a kereszténységről akkor, ha mindössze Krisztust próbálod utánozni. De alapvetően követed Jézus tanításait, ha az emberi kapcsolataid az általa megkívántak. Krisztus soha nem mondta, hogy a vagyon bűn. Csak annyit mondott, azt lehet bűnös dolgokra használni. A lehetőség nem kötelezettség és fordítva.

Ezen túl, aki sokat beszél valamiről, általában azért teszi, mert nem szereti művelni. Az ember igazi mivoltát cselekedetei határozzák meg, legfeljebb még beszélhetünk arról is, beszéde ezzel összhangban van-e. Mindig azt nézzük, a cselekedetnek megfelel-e a beszéd, és nem fordítva.

2017. okt. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

1.Hsz!


Nem értetted a kérdésem.

Olvasd újra,és próbáld megérteni!

2017. okt. 23. 16:07
 10/18 A kérdező kommentje:

2.Hsz!


Ez mellébeszélés.

A kereszténység nem olvasgatás,hanem életmód.

2017. okt. 23. 16:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!