Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus miért nem jön vissza...

JdfGabrella kérdése:

Jézus miért nem jön vissza rendet tenni?

Figyelt kérdés
Az embereknek még mennyit kell még várniuk erre?

2018. okt. 1. 13:47
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
40%

Az 5-ös és 7-es válaszadóval értek egyet.


Hiába a gúnyolódás, bizony hamarosan be fog következni. Inkább örülj, hogy még nem lépett a tettek mezejére. Lehet, hogy épen Te rád vár.

amikor pedig itt lesz, azt fogod mondani, hogy várhatott volna egy kicsit még.


Kedves kérdező


A Bibliában ahogy írva is van, mindennek rendelt ideje van. Ezt Isten sem kerüli ki, még ha fáj is neki, magát is kötelezi a szavának betartására.

Még van néhány esemény aminek bekell következnie.

A több mint 30 próféciából, már csak néhány, 3-4 maradt.

Hidd el ezek pedig gyorsabban fognak lezajlani, mint az eddigiek.

2018. okt. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 Anahystor ***** válasza:
34%

Jóember, összetéveszted az iróniát a felháborodással!


Pontosítok: az ÁLTALAD/hívők által megadott istenkép ellentmondásos. Egyszerre jó, megbocsájtó ugyanakkor büntet,

a leghatalmasabb, az egyedüli teremtő, aki tiszta jó, de ugyanakkor támogatja/eltűri a rosszat.


Parancsolatokat ad ki de ugyanakkor azokkal ellentétes parancsokat is, valamint önmagára nézve egyrészt szigorúan megtartja a parancsokat melyeket ő határozott meg (szabad akarat) másfelől pedig rá ugye nem vonatkozik semmilyen korlát (özönvíz).


"Ha ateista vagy, akkor is illene tudnod, hogy a Nap egyszer vörösóriássá válik, a Föld pedig lángok martalékává."


Tudom, ateistaként értem és elfogadom.


Amit nem fogadok el, hogy a vallás ennyire kétarcúan tekint Istenre.

Amit elvárok, az a következetesség, a logikus gondolkodás. Ha egyszer azt mondja semmi sem lehet örök, akkor ne mondja rögtön utána, KIVÉVE ISTEN! Ha egyszer azt mondja, minden Istentől származik, ne mondja rögtön utána KIVÉVE A BŰN!


Ennyi.


A hozzáállás az ami nem tetszik, a következetlenség, az, hogy "Hála Istennek", ha valami jó, de az ördög/a szabad akarat, vagy bármi más a hibás, ha valami nem jó!

2018. okt. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
52%

" ezek csak vizuális képek, a lángokban ítélés nem jelenti, hogy élve elégeti az embereket."


Akkor mit jelent?


" a Nap egyszer vörösóriássá válik, a Föld pedig lángok martalékává."


Azt a pármilliárd évecskét már féllábon is kibírjuk.

Akkor lesz a végítélet? Vagy ezt miért írtad ide?

2018. okt. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:

"Akkor lesz a végítélet? Vagy ezt miért írtad ide?"

Nem azt írtam, hogy akkor lesz, de ha elolvasod a korábbi írásomat, akkor láthatod, hogy teljesen mindegy mikor lesz. Például a preterista teológiai nézet szerint már bekövetkezett minden végidős esemény (most nem fogom kifejteni, utána tudsz olvasni).

Mindössze azért írtam, hogy lásd, mind a két fél ugyan olyan véget vizionál, legalább is nagyon hasonlót, csak a részletek különböznek.


"Amit elvárok, az a következetesség, a logikus gondolkodás. Ha egyszer azt mondja semmi sem lehet örök, akkor ne mondja rögtön utána, KIVÉVE ISTEN! Ha egyszer azt mondja, minden Istentől származik, ne mondja rögtön utána KIVÉVE A BŰN!"

Tehát a természettudományok terén nem léteznek kivételek. Érdekes nézet, szerintem ezzel a legtöbb tudós vitatkozna és mindegyik hozna gyorsan pár ellenpéldát.

2018. okt. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:

Ha fiad/lányod kuplerájt csinál a szobájában, akkor te mész rendet csinálni a szobájába!?


Ha szereted a gyermeked, akkor nem csinálsz helyette rendet, hanem megtanítod arra, hogy csináljon rendet és ne arra várjon, hogy helyette majd valaki más rendet csinál.

2018. okt. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
Megtanítom, igen, de nem ölöm meg!
2018. okt. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:

#16



Én úgy tudom, hogy nem az Isten ölt, hanem az Isten ölték (feszítették keresztre).

2018. okt. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
0%

#16



Én úgy tudom, hogy nem az Isten ölt, hanem az Istent ölték meg (feszítették keresztre).

2018. okt. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 Anahystor ***** válasza:
56%

"Tehát a természettudományok terén nem léteznek kivételek. Érdekes nézet, szerintem ezzel a legtöbb tudós vitatkozna és mindegyik hozna gyorsan pár ellenpéldát."


Nem, kivétel nem létezik, csak olyan eset, ami egy kiterjesztését igényli az alapszabálynak. Így az eredeti (szűkebb) törvény SPECIALIZÁLT része lesz egy komplexebb megfogalmazásnak, de ebben az esetben is VILÁGOSAN indokolva van az adott szabályszerűség (mi okozza az eltérő viselkedést).


Lásd Newtoni fizika (specializált eset) és Einsteini fizika (komplexebb megfogalmazás).


Ha a kivétel ellentétes az alapszabállyal, akkor az alapszabály módosításra szorul (azaz hibás).

2018. okt. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 Anahystor ***** válasza:
73%

"Én úgy tudom, hogy nem az Isten ölt, hanem az Istent ölték meg (feszítették keresztre)."


A Bibliát szoktad olvasgatni?


Közvetlen tett:

- Vízözön

- Egyiptomi csecsemők

- Lót felesége

- Szodoma

stb.


Felbujtás, parancs kiadása... talán neked is eszedbe jutnak a népirtások amiket elrendelt.


Listázva: [link]



Természetesen lehet az okokat boncolgatni, az egyes esetek valós vagy képletes értelmezésén vitatkozni, de azt így kijelenteni, hogy "Isten nem ölt" a Bibliai szövegek teljes figyelmen kívül hagyását jelenti.



Jézus megölésével kapcsolatban pedig gondolkozz el azon, HA Istennek már eredetileg megvolt a terve a világ eseményeire (megváltás - Mária!), akkor miképpen kerülhették volna el a szereplők a közreműködést az isteni tervben? A megváltás nem jöhetett volna létre, ha Júdás nem árulja el Jézust, ha Pilátus nem ítéli el, ha a katonák nem feszítik keresztre. Ma te nem lennél megváltva, ha mindez nem történik meg (persze csak elvileg, amennyiben hiszel a Bibliának).

2018. okt. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!