Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Komolyan van aki azt hiszi...

Komolyan van aki azt hiszi hogy a bábeli zavar tényleg megtörtént?

Figyelt kérdés
Eddig azt hittem, ezt a keresztények példabeszédnek, jelképesen értelmezik.
2018. okt. 16. 17:13
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
26%

Anno 9. osztályban (már bő 10 éve) úgy tanultuk, hogy alapvetően két elképzelés él a nyelvek kialakulásának tekintetében. Az egyik szerint minden nyelv egy ősnyelvből alakult is, míg a másik szerint több ősnyelv alakult ki párhuzamosan.

Sokat nem kell magyarázni szerintem, hogy a bábeli zavar melyik álláspontra ad egy mitologikus történetet.

2018. okt. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
17%

A nyelveken szólásról ír a Biblia, én több ilyen esetről hallottam...


Tehát a Bábel története valós lehet!!!

2018. okt. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
49%

Mégis, hogyan zavarta össze?

Hirtelen aki eddig mondjuk angolul tudott, mert mondjuk az volt az ősnyelv (csak példaképpen) magyarrá változott?

A másokból meg ruszki lett?

A szuahéli mellé mindjárt tett egy cigányt, meg egy eszkimót?

Aztán a kínait még be is sárgította, a négert megfüstölte, a sziú indiánt meg pirította egy kicsit?

Ne már, ennyire bugyuta senki nem lehet...

2018. okt. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
46%
Ha szószerint akarod értelmezni, agyatlanul,akkor tényleg nincs értelme.
2018. okt. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
28%

Kedves Kérdező.

A szabad akarat nem korlátlan. Ugyan is az erkölcsi elvekben és törvényekben, Istennek van joga felállítani, mit lehet mit nem az ember számára.

Isten nem cél nélkül teremtette az embert, hanem céllal.

Ha korlátlan akarattal engedné az embert, mit gondolsz, mi lenne itt? Nézz körbe, milyen állapotok uralkodnak, hogy nem Isten vezetése alatt vannak az emberek.

2018. okt. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:

#15

Ki beszélt korlátlan akaratról? Egyszerű szabad akaratról van szó, amit úgy tűnik, ostobaság volt megteremtenie Istennek, hiszen pont azt nem hagyta hogy az emberek szabadon döntsenek. Akkor minek azt hazudni hogy szabad akaratod van, ha úgyse szabad használnod?

2018. okt. 16. 22:47
 17/40 anonim ***** válasza:
17%

Épen a korlátlanságról írsz. Vagy is hogy Isten hagyta volna a terveit szándékát embereknek meghiusítani.


Mint említettem volt, Az embereknek adott vezetésben azt kérte, hogy szaporodjanak, és töltsék be a földet.

Ezzel szemben az akkor élők ezt mondták:

(1Mózes 11:4) . . .: „Gyertek! Építsünk magunknak várost és tornyot, amelynek a teteje az egeket éri, és szerezzünk magunknak hírnevet, nehogy szétszóródjunk az egész föld színén.”


Két hiba is található ebben az elhatározásban Isten ellen. Egyrészt az ember híres akart lenni, Istent pedig bezárták volna egy dobozba, mint aki nem létezik. Másrészt, a Föld többi része legyen "lakatlan", és ne töltse be azt a célt amiért Isten létre hozta.


Mindenben nem enged Isten, ha akadályozza a terveit.

Lásd mit eredményezett Ádám szabadsága, a halál a betegség, öregség lett az örökségünk.

2018. okt. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
15%

Mivel a beszéd képesség, és a nyelv is Jehova teremtéséhez tartozik, nem lehetetlen neki összekuszálni azt.

Gondolj arra, hogy az első keresztényeknek megadta azt a lehetőséget, hogy tanulási időn kívül tudjanak olyan nyelveken beszélni, ami az akkor élt más nyelvű emberekhez szükség volt. Hogy terjedjen Isten királyságának jó híre.


Nyelvi csoportokat alakított ki a toronynál. Hogy csak a közeli rokonok értsék meg egymást, akik a torony építkezésében foglaltoskodtak, nem értve meg egymást, abba maradt az építkezés.

2018. okt. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
22%-os, akkor újra kérdezem. Minek azt hazudni hogy Isten szabad akaratot adott az embernek, ha közben pont hogy nem engedi szabadon dönteni?
2018. okt. 17. 09:07
 20/40 A kérdező kommentje:

Ha Isten ugye konkrét céllal teremt valamit, ez esetben az embert, akkor eleve a legostobább dolog hogy olyannak teremti meg ami szabadon eldöntheti hogy megfelel-e a célnak vagy sem.

Ha én inni akarok, ezért készítek egy poharat, de olyannak készítem el hogy vagy megtartja a vizet vagy kifolyik az alján, akkor nem a pohár a hibás. Akkor én vagyok egy idióta, aki még arra is képtelen hogy az elképzelését összeegyeztesse a céljával.

2018. okt. 17. 09:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!