Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért zavar bárkit is a...

Miért zavar bárkit is a melegházasság állami intézménye? Például vallásra hivatkozva.

Figyelt kérdés

Senkinek semmi köze ehhez, szerintem.


Mint ahogy Kis Pisti is megházasodhat Nagy Mariskával és ez nem a szomszédnéni dolga.


Nyilván senki nem azt akarja, hogy akkor mostantól éljen mindenki melegházasságban, illetve azt sem, hogy az egyházak ismerjék el ezt.


Elvileg megtörtént a szekuralizáció. Az államnak nem kellene, hogy legyen beleszólása az egyház ügyeibe és az egyháznak sem az állam ügyeibe.


Nem értem, akkor miért tiltakoznak, sőt, esetenként gyűlölködnek az egyházak, egyházi vezetők, lelkészek, papok?


2018. okt. 1. 14:21
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
70%
Mert a házasság intézménye stipi - stopi foglalt. Bárki házasodhat, de vannak feltételei. Egy heteró sem vehet el akárkit. Nem veheti el az anyját, a húgát, egy már házas nőt, két vagy több nőt, kiskorút stb. És azonos neműt sem.
2018. okt. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
49%
Akkor miert tiltjak pl a bigamiat? A kapcsolatban resztvevok szamat onkenyesen kettore korlatozni ugyanolyan mesterseges korlat mint a resztvevok nemet korlatozni, nem?
2018. okt. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
72%
Én ateistaként egyszerűen felesleges hajcihőnek érzem ezt a legyen-e melegházasság vagy sem dolgot.
2018. okt. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
32%

"Miért zavar bárkit is a melegházasság állami intézménye?

Senkinek semmi köze ehhez, szerintem."


Semmi közünk hozzá:)

2018. okt. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
44%

Minden történelmi forrás azt mutatja, hogy a házasság egy férfi és egy nő (voltak vadhajtások, ahol több nő) közt létrejött intézmény volt, vallástól függetlenül, amióta világ a világ. Ez így volt a görögöknél, így volt a még hedonistább rómaiaknál is. Miért zavar téged, hogy nem házasságnak, hanem élettársi kapcsolatnak kell hívni?

Nekem egyáltalán nincs bajom a melegekkel, ha szeretik egymást, éljenek együtt. De ne akarjunk már megerőszakolni különböző fogalmakat, mint ez esetben a házasság.

2018. okt. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
25%
Következő a pedofil kapcsolatok engedélyezése lesz?
2018. okt. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
47%

Mert az egyházak hozzáállása a szexualitáshoz úgy általában archaikus. Nehéz változtatni ezen ha több ezer évnyi dogmával kéne szembemenni. Ez a baj a vallással: ha egyszer kijelentik hogy ez vagy az úgy van és kész, mert az isten azt mondta, akkor utána nehéz visszakozni, mert ugye ez nem az egyház véleménye volt, amit az adott történelmi és kulturális közeg formált, áh, dehogy, ez közvetlen az isten akarata volt aki meg tévedhetetlen. Annak beismerése, hogy az egyház tévedett vagy az istent kérdőjelezi meg, vagy az egyház szentségét. Például ott van Galileo, aki az elsők között ismerte fel és terjesztette hogy a Föld nem az univerzum közepe, és hogy a Föld kering a Nap körül, és nem fordítva. Az egyház 1616-ban behívatta, bebörtönözte, könyveit amiben erről írt szentségtörés révén betiltatta. Ezek a könyvek csak 1835-ben, több mint 200 (!) évvel később kerültek le a tiltólistáról és 1992-ig kellet várni hogy egy pápa elismerje, hogy az egyház tévedett. Komolyan egy ilyen intézménytől várod, ne legyenek archaikusan begyöpösödöttek a szexualitás terén?


A házasság intézménye nem szent és csak akkor vallásos ha a házasodó azt akarja. Köthetek én házasságot anyakönyv-vezetőnél, pap nélkül, teljesen szekulárisan. Az állam szempontjából a házasság tulajdonképpen egy jogi intézmény, ami különböző kedvezményekhez, jogi lehetőségekhez juttatja a feleket. Mint ilyen a házassághoz való jog alanyi jogon kéne megillessen minden nagykorú párt, nemtől függetlenül.

2018. okt. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
79%

Azt gondolom, hogy a bejegyzett élettársi kapcsolat nagyon nagy lépés volt a melegek számára, hisz nagyon sok olyan joghoz hozzájutottak ami az együttéléshez igencsak fontos volt.

Igazából jó tisztázni, hogy mi is a valódi különbség a bejegyzett élettársi kapcsolat és a házasság közt.

Alapvetően 3 dolog.

A bejegyzett élettársi kapcsolatban élők:

- nem vehetik fel egymás nevét (ennek kb semmi értelme, nem tudom miért tiltják, hisz nevet változtatni ugyanúgy bárki változtathat)

- nem fogadhatnak örökbe közösen gyermeket

- nem vehetnek részt közösen mesterséges megtermékenyítésben

Ezeket leszámítva az egyetlen különbség az az "eszme" ami a házasság mint intézmény mögött van. Az, hogy két ember megesküszik, a törvény (nem Isten előtt, mert ugye most a polgári esküvőről van szó), hogy egész életében a másikkal szeretne élni jóban, rosszan. Egészségben betegségben.

Ehhez szerintem meg nem kell házasság csak a másikba vetett bizalom.

2018. okt. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
55%

Bevallom sosem értettem ezt a felhajtást a melegházasság körül.

A kánonjog és a polgári törvények is (tehát nem csak az egyházi oldal) a házasság jogi fogalmát egy férfi és egy nő szövetségeként definiálja. Nem két férfi, két nő egy férfi, nem egy gyerek és egy nő, hanem egy férfi és egy nő. Akik nem rokonok egymással, mert az is egy korlátozás.

A melegeknek ott van a bejegyzett élettársi kapcsolat. Aki úgysem vallásos, annak meg nem mindegy, hogy mit mond ki a kánonjog erről? Ma már a társadalmunk olyan, hogy azzal élsz együtt, akivel akarsz..

2018. okt. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
35%
Azért zavarja őket, mert nekik az egy szentség, ha a melegek nem ragaszkodnának ahhoz, hogy ugyanúgy hívják (házasságnak) akkor nem lenne számottevő ellenállás a kérdésben. (A másik megoldás, hogy a sima polgári házasságot se nevezzék házasságnak, ha mindenképp egyforma megnevezést akarnak.)
2018. okt. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!