Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Komolyan van aki azt hiszi...

Komolyan van aki azt hiszi hogy a bábeli zavar tényleg megtörtént?

Figyelt kérdés
Eddig azt hittem, ezt a keresztények példabeszédnek, jelképesen értelmezik.
2018. okt. 16. 17:13
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
24%

De átmenetileg meghiusítja. Viszont azért engedi Sátánnak ezt az elvetemült uralkodását, amiben sajnos embere életek is vesznek, mert Sátán azt állítja, hogy az embert eltudja fordítani Istenétől.

Ezt már előbb is írtam. Jehova leíratta mit enged meg, meddig engedi, és mi az amit korlátoz.

Sátánnak sokat megenged, hogy az állítását bizonyítsa, de nem mindent.

Káinnak is megengedte a gyilkosságot. Ezzel nem korlátozta Isten további szándékát.

Csak azt kellene megérteni, hogy nem Ő akarja hogy ezek legyenek, hanem egy ok miatt engedi meg. Amit hamarosan megváltoztat.

2018. okt. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
46%

Isten nem bizonyította be az egyes istenkirályoknak, hogy ők nem istenek. De az istenkirályságok eltűntek.

Egyrészt ezzel a történettel magyarázták a zsidók, hogy több nyelv van a világon. Másrészt ezt biztatásnak is lehet venni, hogy a hatalmas istenkirályok kora véget fog érni; nem tudnak megállni Istennel szemben. Aki büszkén felemelkedik, hamarosan földre esik.

2018. okt. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
39%
Az értelme ez lenne: Mégis, mi vagy te ember, hogy Isten fölé akarod helyezni magad? Vigyázz, térj meg, bánd meg bűneidet, különben csúfos bukás vár rád!
2018. okt. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:

"De átmenetileg meghiusítja. Viszont azért engedi Sátánnak ezt az elvetemült uralkodását, amiben sajnos embere életek is vesznek, mert Sátán azt állítja, hogy az embert eltudja fordítani Istenétől."

Tényleg egyre nagyobb hülyeségeket írsz...

Várj, lefordítom. Azért engedem az erőszaktevőnek hogy megbecstelenítse a gyermekeimet, mert azt állítja hogy ezzel megutáltathat engem velük.

Hogy vállalhatsz ennyire büszkén egy ilyen gonosz és aberrált istenképet?

2018. okt. 17. 17:49
 35/40 anonim ***** válasza:
57%

"A gyilkossággal egy törvényt sértesz meg, amiért halál jár, De nem egy elhatározást gátolsz."


Isten azért teremtette az embert, hogy sokasodjanak, szaporodjanak és töltsék be a Földet. Tehát az volt az elhatározása, hogy az emberek benépesítsék a bolygót.

Namost ha az emberek elkezdik gyilkolászni egymást milliószámra, az nem egészen arra irányul, hogy be legyen töltve a Föld, nem igaz? Vagyis Isten célja, elhatározása ellen cselekszenek, amikor háborút indítanak.


Mellesleg, nagy ész nem kell azt belátni, hogy építsenek az emberek akármekkora tornyot is, előbb vagy utóbb el fog fogyni benne a hely, és akkor majd maguktól is szétszélednek. Ehhez pedig semmiféle nyelveket nem kell összezavarni, csak várni pár évtizedet, míg elfogy a hely a toronyban. Tehát azzal, hogy az emberek tornyokat építenek, semmiben sem gátolják Isten terveit, legfeljebb egy kicsit később hajtják majd végre.

Ennyire türelmetlen lett volna Isten, hogy nem győzte kivárni azt a pár évtizedet, vagy neki nem jutott eszébe, hogy a hely előbb-utóbb el fog fogyni a toronyban?

2018. okt. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
60%

"De átmenetileg meghiusítja. Viszont azért engedi Sátánnak ezt az elvetemült uralkodását, amiben sajnos embere életek is vesznek, mert Sátán azt állítja, hogy az embert eltudja fordítani Istenétől."


Igen, ezt már sokszor leírtad, mi pedig már sokszor leírtuk válaszként, hogy az ilyen farokméregetés mindenre vall, csak egy jóságos és mindenható Istenre nem. De nem baj, te századjára is leírod ugyanazt a sületlenséget, mint egy rossz lemezjátszó amin megakadt a tű.

2018. okt. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
Rendben, tegyél belátásod szerint.
2018. okt. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
39%

eleg feluletesen valaszoltam (nem olvastam el semmit amikor ezt irtam, de kesobb elolvastam igy majd kiegeszitem a végén)

a nyelvek allandoan valtoznak, amik elkerulnek egyik helyrol a masikra es egymasra hatnak


Isten megtehette volna hogy igy letrehozzon kezdeti nyelveket, de itt buntetesrol van szo

vagyis az emberek egymas megerteset zavarta ossze, Ö (Isten) elleni bunuk miatt


vagyis nem lehet ugy tekinteni ra hogy Isten ezzel nyelveket teremtett, inkabb raebresztette az embereket hogy az osszefogasuk csak akkor helyes ha Érte fognak ossze, azert hogy Szolgaljak es Imadjak Öt (Istent)

nem pedig hogy fuggetlene kialtsak ki maguk Töle, egyenlöve Vele vagy nagyobbnak Nála


tehat a nyelvek kialakulasat, valtozasat ugy befolyasolta ez az Isteni beavatkozas hogy szetszeledt az addig egyseges nep, nem feltetlen kell itt azt tartani hogy Babelen kivul semmi mas nem volt, a lenyeg azon van hogy legfejelettebb, legerosebb, legnagyobb volt, annyira hogy Égre toresre kepesnek erezte magat, pedig nagyon messze volt töle, ahoz hogy Égre törjön az ember, meg kell alaznia magat porba kell terdelnie majd földre borulnia es Istentöl irgalomban es kegyelemben remenykednie könyörgessel


de nezzuk mi all a bibliaban

Teremtes (Mozes 1) 11 : 4

"Azutan igy szoltak: "Rajta, epitsunk varost es tornyot, amelynek teteje az egig er. Szerezzunk nevet magunknak es ne szorodjunk szet a foldon!""


mar az elso mondatban is egre akart torni az ember, de Isten ezt nem Tanitotta nekik, utasitasokat adott szamukra ami a masodik mondtattal egyutt kiderul:


Isten azt adta nekik utasitasba, jo szandekulag, mivul tudta hogy az embernek ezt kell tennie (benepesitenie a foldet)

hogy epitsenek varost toronnyal majd szeledjenek szet es epitsenek ujabb varost toronnyal, ettol még egyseguk es egyetertesuk megmaradhatott volna, lasd napjaink rengeteg varosat, gyulolik egymast? nem ismerik egymast? okorban es kozepkorban is ismertek a messzi varosok is kapcsolatban voltak veluk, barataik voltak


miert derul ki? miert mondana ezt az ember onmagatol?:

"amelynek a teteje az egig er. Szerezzunk nevet magunknak es ne szorodjunk szet a foldon!"


milyen mas okuk lenne szetszorodni a foldon ha nem az hogy Isten ezt "parancsolta" nekik?

gondolom ismered a tortenelmet hogy a tul surun lakott varosok mennyire borzalmasak voltak, még napjainkban is ilyenek, igazabol a fejlett luxus tomegnyomor varosok is, csak ezt élvezik valamiert


de itt arrol volt szo hogy Isten a Fold egeszet akarta benepesiteni, nem egyetlen kis helyre oszpontusulva maradva hagyni az embereket, amit sokaig engedett hatha eszbekapnak, jo utra ternek, es nem lepnek tul a megbizasukon az emberi vágy szulte tornyukat nem akarjak "befejezni" amit amugy sem tudtak volna... milyen eget akartak elerni? ez inkabb Istenné valast jelkepezi, hogy a Mennyeket akarjak birtokba venni

vagy csak jo kozel akarnak lenni hozza hogy lathassak? es ennyinél megaltak voln? hiszen nem látták volna, ezert elegedetlen nyugtalansaggal egyre jobban megszallottakká valtak volna nyiltan kimondtak volna hogy lazadjunk fel Isten ellen, mert "rosszat akar nekunk" azt akarja hogy ezen a csunya foldon eljunk ahol Élni kell, es nem lehet tétlenné valni


de nezzuk a folytatasat:

(5-6)

"Akkor az Ur leszalt, hogy megnezze a varost es a tornyot, amelyet az emberek epitettek."

szemelyesen megjelent hatha ekkor eszhez ternek mi a feladatuk, tehat volt idejuk es okuk meggondolni maguk

elore szolok hogy a kovetkezo reszt nagyon ügyesen onkenyesen sajat önzö egoista emberi ertelmezes ellenkezojere tudja forgatni

"Igy szolt: "Nezzetek, egy nepet alkotnak es egy nyelvet beszelnek."

nem tudom eredetiben hogy all de az egy nyelvet beszelni kifejezest magyarul hasznaljak arra is hogy egyetertenek, tehat abban hogy egy nepnek kell maradniuk egy varosban es ezen felul olyant folytatni ami nem a varos celja, egy Egre toro tornyot

"Ez csak a kezdete tevekenyseguknek."

"Ezutan semmi sem lesz nekik lehetetlen, aminek megvalositasat elgondoljak."

ez egy kulcsmondat aminek felreerthetosegere utaltam, szerinted ez napjaink tudomanyara utal? vagy meginkabb hogy Mindentudas (es Mindenhatas) birtokaba jutnak?

egyaltalan nem, hanem az hogy mivel a toronnyal kudarcot vallottak volna onmaguktol is, ezert uj "projektbe" kezdenek, es ennek folyamatos kudarcok lettek volna a vegei, ezert egy hatalmas anyagi, testi szenvedelyenek elo varos maradt volna a nagy terveik utan, ami onmagat pusztitja el,

tehat ha elgondoljak hogy hedonizmusnak (paraznasagnak) elnek akkor megteszik hiszen szabadakaratuk van, pontosan Szodomara es Gomorara lehet gondolni hogy milyenné valt volna Babel varosa

(7-9)

""Ezert szalljunk le es zavarjuk ossze nyelvuket, hogy senki ne ertse a masik nyelvet!" Az Ur tehat szetszorta oket onnet az egesz foldon, s abba kellett hagyniuk a varos epiteset. Ezert nevezik azt Babelnek, mivel az Ur ott zavarta ossze az egesz fold nyelvet es onnet szorta szet oket Ur, az egesz foldon."


hogy mikori esemeny az nem befolyasolja a tortenteket, tortenhetett a vizozon utani elszaporodas utan

mivel olvasd el Teremtes 10-et

(9: "... mindegyiknek nyelve ...")

10: "Uralma kezdetben kiterjedt Babelre..."

18: "...nemztesegei szetszorodtak."

20: "...tozsuk, nyelvuk, orszaguk es nemzetseguk szerint." (31-ben is)

32: "... nepek ..."


egesz Bibliaban vegig jelen van Isten ezen parancsa hogy:

Teremtes 9:1 "... toltsetek be a foldet."


de terjunk ra az elejere amibol az egesz kiindul es a "nyelv zavar" es igy "nyelvek kialakulasa" tortenete tarsul hozza legtobbek számára

Teremtes 11:1

"Az egesz foldnek ugyanaz volt a nyelve es ugyanazok voltak a szavai." (9 is)

te epp betuszerintiseg ellen kardoskodsz, ahoz hogy valoban betuszerint ellemezuk az eredetit kellene es mellé tokeletesen az osszes szot, szokapcsolatot, jelenteseiket ismerni (es ezek mashol elofordulasait Bibliaban es azon kivul is)


szamomra a magyar forditasban erdekes mit jelent hogy "ugyanazok voltak a szavai"

vagyis mindenki élö szotar volt? mindenki ilyen tokeletesen betartotta voln Isten nyelv(tan) tanitasat

tehat ebben buntelenek voltak?

inkabb ez pontosan arra utal hogy (nem sokkal) kozvetlen vizozon utani rovid, tomor tortenetleirasrol van szo, vagyis persze hogy keves embernek ugyanaz a nyelve es ugyanazokat a szavakat hasznaljak hogy legjobban megertsék egymast


@# folytatas kovetkezo valaszomba



@# kesobbi kiegeszitesem:


#4

"milyen érzéketlen tuskó hagyná ott a szeretteit ha hirtelen valamiért nem értené amit mondanak?"

el sem olvastad? hol van ez benne hogy otthagyták szereteiket? feltetelezed? hol is van akkor itt szoszerintiseg? te inkabb kevered szerintem, igy elsore az Itelet Nap jutott eszembe rola ("egyiket felveszik, masikat otthagyják")


#2

eredetiben vannak idopontok? amibol olvastam abban nincsenek

es szemelyeket se latok

11:2 "...Sineár földjén..." - ez egy hely tehát

11:9 "Ezert nevezik azt Babelnek..." - tehat utolagos hely elnevezes


11:10-32 nem kapcsolodik a Babeli torony torenetehez es mint T.10-bol ideztem nem igazan helyezhetjuk bele a nemzetseg listaba, akkor semmikepp ha szoszerint akarjuk erteni


#5 Ozmium42

kaptal magankinyilatkoztatast hogy Babel idejen "egymassal harcolva" <> "fogtak ossze" es hogy jarvanyokat kellett tulelniuk kozben?


#6

miert nincs benepesitve még a fold? <> akkor miert panaszkodnak tulnepesedes miatt?


#9

milyen forditasban van szo ezekrol?

Teremtes 10:10-et fentebb ideztem

ez szerintetek azt jelenti Babel csak egy varosa volt vagy a fovarosa? toronyepiteshez miert kellett volna uralkodo? Babelbe tilalmas volt "orokke" visszaterniuk?

a Bibliaban rengeteg olyan van ami nem koveti az idorendet


tehat ti ezzel kiforgassatok, ezoterikus tajakra terelitek az ertelmezest (mezopotamiai mitologia)

ezzel nem lenne baj csak epp nincs feltetlen Babeli Toronyhoz(!) koze, vagy ez all valamely mezopotamiai szentirasokban? idezhetnétek, keresztenyek ezekre tamaszkodjanak?


vagyis ez nem szoszerintiseget, takarna hanem "kanonizalt-sorrend" szerintiseget (vagy nem tudom hogy is nevezzem, tehat ahogy egymast kovetve leirtak a (illetve rendszerezték) torteneteket ezt akarjatok mereven betartani


#11

hogy ertve? mert ezoterikus tajakon tobb Babelt es Babeli Tornyot is feltetelezhetunk

miert tobb tornyot? mert a torony epiteset Isten parancsolta, de meghatarozott cellal es nem Egre Torot

(errol irtam mar)

(a vilagon nincsenek mindenfelé osi tornyok?)

amelett hogy vallasi szempontbol is a szetszoras utan az emeberek betartottak a parancsot tehat varosokat toronnyal epitettek


#12

ezt nem ertem...

nyelveken szolas a SzentLelek aldasa, a nyelvek osszezavarasa buntetes volt


#15 +1 #Kerdezo errol is irtam fentebb

ne folyassátok mar a csapbol is hogy Istennek nincs joga beavatkozni a szabadakaratba, Neki joga van erre, es mindeg Szeretetbol teszi, Miattunk es nem ellenunk mert muszaj, szukseges volt de ez nagyon ritka (mi suritettuk meg, minden kezdet nehez. ezert volt kezdetekben tobb beavatkozas), tehat a szabadakarati jogunk megsem szenved csorbát


#16 #Kerdezo "oke"


#18

ez reszletezve van? nem szoszerintiseg, es ami fontosabb nem Biblia hüseg ha magunk koltunk hozzá valamit


#19 #Kerdezo mondom: "Oké..." (#20-ra is)

#21 lenyegeben erre is mar irtam

#22 #Kerdezo ezek nem akadalyozták es akadalyozzák Isten tervét ha fogják akkor kozbeavatkozik


#23 (#21 erre (is) gondoltam)

mar benepesult a fold, tehat mar "learathasuk a baberjainkat": öldökölhessuk egymast stb.

mivel nehez kiirtani magunk, ebben majd megakadalyoz ha megtorténne es nem resze a tervének, ha pedig nem (irtsuk ki magunk), akkor mirol is van szo?


#25

forgatni lehet szankban az etelt sokaig attol még nem biztos hogy jobban megtudjuk emeszteni

ez az Oszovetsegben is van ahol Isten megparancsolta az olest is, ujjszulottek, terhes anyak stb.lemeszarolasat, mivel teljes nepeket kellett kiirtaniuk legtobbszor nem volt hatajban a fogolyejtes

egy katonanak azt mondod a harcba menet hogy ne oljon, aldozza fel magat? azzal nem öl? hiszen ölesben segiti a gyilkosát

ha önvedelembol megolsz valakit mert mast nem tudtal tenni akkor halallal es Pokolal kell lakolnod?


#27

naivsag alatt arra gondoltam hogy a nyelvek maguk nem igazi befolyasolo tenyezok, nincs rajtuk hangsuly

es hogy mint legelejen is irtam Isten nem nyelveket teremtett ezzel, hanem buntetett, nem kellett hogy kozvetlenul valoban akkor sok kulonbozo nyelv letrejojjon de mivel szetszeledtek ezert ahol letelepedtek ott mar a nyelv formalodhatott es igy mindegyik szetszeledt letelepedettek mas-mas nyelveket alakitottak ki


#27 valaszom utaniakat nem olvastam, majd fogom de a kerdest mar nem kovetem


Xy4

2018. okt. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#38

* @# folytatas kovetkezo valaszomba

elfelejtettem hogy bontani akartam, mivel hosszu valaszokat levaghassa Gyakori de ezt nem vagta le mint lathato

2018. okt. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
35%
Hát énszerintem lehetett ilyen isteni beavatkozás, de nem büntetés volt a célja Istennek, hanem egyéb céljai voltak. :) Hát hogy úgy , hogyha nem működik a telepátia, hogyan állunk helyt a Világban:) Mert állítólag régen pl nem is tudtak hazudni egymásnak az emberek, amíg nem szóban, hanem telepatikusan, gondolatátvitellel működött a rendszer; és akkor így már pl nehezebben értjük meg egymást; pl akár érzeteket is talán át tudhattunk adni telepatikus úton. Szóval ez még egy kis plusz, egy bedobott nehezítés volt, de így is pl tudjuk más érzékeinket, pl emberismeretünket fejleszteni:) Ja amúgy állítólag ott Nimród nem is Istennel, csak valakivel, aki Isten álcáját öltötte magára, azzal küzdött. Ezt ne vegyétek készpénznek, én is csak hallottam valahol.
2018. nov. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!