Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha és amennyiben van Isten,...

Ha és amennyiben van Isten, miért érdeke, hogy a többség ne higgyen benne és a pokolra kerüljön?

Figyelt kérdés

Miért nem ad egy egyértelmű, tudományosan bizonyítható bizonyítékot? (ezt a szóismétlést most nem tudom kikerülni)


Ha mindenható Isten, ezt is megtehetné.


2018. okt. 19. 10:43
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
21%

Ez nem így működik! Ott a legfontosabb bizonyíték a Könyvek Könyve!


Másik ha az Úr megjelenne neked, mimódon hinnél Neki akkor?


De itt egy történet:


János 20:25 Mondának azért néki a többi tanítványok: Láttuk az Urat. Ő pedig monda nékik: Ha nem látom az ő kezein a szegek helyeit, és be nem bocsátom ujjaimat a szegek helyébe, és az én kezemet be nem bocsátom az ő oldalába, semmiképen el nem hiszem.


János 20:26 És nyolcz nap múlva ismét benn valának az ő tanítványai, Tamás is ő velök. Noha az ajtó zárva vala, beméne Jézus, és megálla a középen és monda: Békesség néktek!


János 20:27 Azután monda Tamásnak: Hozd ide a te ujjadat és nézd meg az én kezeimet; és hozd ide a te kezedet, és bocsássad az én oldalamba: és ne légy hitetlen, hanem hívő.


János 20:28 És felele Tamás és monda néki: Én Uram és én Istenem!


János 20:29 Monda néki Jézus: Mivelhogy láttál engem, Tamás, hittél: boldogok, a kik nem látnak és hisznek.

2018. okt. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
24%
Mindig lennének, akik nem hisznek benne! Mellesleg van rá bizonyíték. Csak úgy a világegyetem önmagától nem fog keletkezni. Nem keletkezik magától tér és idő. Nyilvánvaló a teremtés. De aki nem akar hinni, az nem is fog.
2018. okt. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
29%

"Miért nem ad egy egyértelmű, tudományosan bizonyítható bizonyítékot?"

Adott. A logika tudománya bőven elég Isten létének belátásához. Abból is csak a minimum kell


Ha természettudományosan szeretnél egy természetfelettit bizonyítani, akkor körkörös érvrendszerbe zárod magad:


Wiki:

"Természetfölötti/Isten nem létezik, mert a világ jelenségeit a természettudományoknak Istenre hivatkozás nélkül is, pusztán oksági alapon sikerült magyarázni."


Az a tény, hogy a természettudományok természetfölötti jelenségek nélkül is magyarázatot tudnak adni a világ jelenségeire, még nem jelenti azt, hogy egészen biztosan nem létezik természetfölötti.


"Ha mindenható Isten, ezt is megtehetné."

így van. Viszont hit által buktunk el, hit által van az üdvösség. HA megadná a bizonyítékot (mellesleg megadta már), amit kérsz, akkor sem hinnél. Ezt maga Jézus mondta


Isten amúgy már válaszolt a kérdésedre:


Róma

1,19 Mert a mi az Isten felől tudható nyilván van ő bennök; mert az Isten megjelentette nékik:


1,20 Mert a mi Istenben láthatatlan, tudniillik az ő örökké való hatalma és istensége, a világ teremtésétől fogva az ő alkotásaiból megértetvén megláttatik; úgy, hogy ők menthetetlenek.


Úgyhogy a rossz hír az, hogy az ítéletnél ezzel nem fogod Jézust meggyőzni. Én pl. a Róma 1.20-at alkalmazva győződtem meg, hogy Isten alkotta a világot

2018. okt. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
28%

János 12:47 És ha valaki hallja az én beszédeimet és nem hisz, én nem kárhoztatom azt: mert nem azért jöttem, hogy kárhoztassam a világot, hanem hogy megtartsam a világot.


János 3:16.

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

2018. okt. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
64%

"Ott a legfontosabb bizonyíték a Könyvek Könyve"


Hát az kevéske. Elég gyenge lábakon áll ez az egész.

2018. okt. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
67%
Ha a Biblia a bizonyite, akkor a Hofeherket es a Piroska es a farkast is el kenne hinnem??
2018. okt. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Duenna ***** válasza:
65%

Isten mindenható, vagyis mindenre hat. Éppen ezért Isten azt is meg tudta tenni, hogy az embernek szabad akaratot adott, ami azt jelenti, hogy minden ember szabad akaratából találjon vissza Istenhez (vallásos lesz, vagy spirituális), vagy szabad akaratából távolodik el tőle (ateista-materialista (anyagelvű) lesz). Minden megszületett ember a saját lelkében hordozza Isten tudását, ezért van aki ösztönösen felismeri ezt önmagában, van aki megtanulja, és van aki nem ismeri fel, de nem is akarja megtanulni.


Isten senkit nem sürget, senkit sem rángat vissza magához, megvárja türelmesen azt az állapotot, hogy önszántából keresse minden elszakadt szellemi gyermeke az utat vissza Hozzá, a „szülői” közösségbe. Ez azt is mutatja, hogy nincs pokol, csak újraleszületés, vagyis reinkarnáció van. Isten az újraleszületés intézkedésével beindította új törvényét, az úgynevezett "átmeneti-főtörvényt" melyben a szellemi egyedek állandó újjászületéssel, azaz reinkarnációval végezhetik megtisztulási életüket, azaz a „szeretetbeliségben” való állandó tökéletesítésüket. Így kerülhetnek vissza az emberi lelkek Istenhez.

2018. okt. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
31%
#7: Mit szivtal?
2018. okt. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
21%

A 7-esnek igata van!



Az, hogy kételkedünk Istenben a bűn miatt van...az eredendő bűn miatt elszakadtunk Istentől!

2018. okt. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
9* részben
2018. okt. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!