Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vajon Isten nem gondolt arra,...

Vajon Isten nem gondolt arra, hogy ha a létezése sem bizonyítható, akkor rengetegen nem fogják komolyan venni a törvényeit?

Figyelt kérdés
Hiszen ki félne olyasvalaki büntetésétől, akit eszébe sem jut komolyan venni, hisz nincs miért. Így pedig gyakorlatilag Isten eleve elrendelte hogy aki szkeptikus beállítottságú, annak annyi. Pedig lehet hogy igaz keresztény lenne valaki és szívesen követné Istent, ha tudná hogy létezik. Csak épp bizonyíték nélkül nem fog ok nélkül hinni, azaz értelemszerűen a megváltást sem fogadhatja el ha nem hiszi hogy ilyesmi létezik, azaz jön a bünti, azaz emberünknek lehetősége sincs elkerülni ezt a sorsot.

2018. okt. 19. 12:05
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
68%
Latod milyen logikai bakik vannak ebben az egesz vallasossag dologban?! Pont ezert nincs isten, mert ha olyan mindehato lenne mint allitjak akkor ilyenek nem merulnenek fel egy emberben sem hanem mindenki istenhittel szuletne.
2018. okt. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
14%
Szabad akaratod megvan, Bibliat elolvasod...aztán Hit kérdése, hogy hisze-e benne...aztán kérdés, inkább a világi életet választod ami tükör álltal homály...vagy elfogadod Őt...
2018. okt. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
71%
A Piroska es Farkast is olvastam megse hiszek a beszelo farkasokban.
2018. okt. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:
Nem tudom szabad akaratomból eldönteni hogy hívő leszek, pont ez a lényeg. Hazudhatok magamnak meg bárkinek hogy igen, mennyire hiszek Istenben, de én ettől még ugyanúgy tudni fogom hogy nincs őszinte hitem, mert semmi nincs ami alapot adna számomra ilyen hitnek. Így pedig, ha igaz a Biblia, megyek a kárhozatra, mert nincs lehetőségen elkerülni azt.
2018. okt. 19. 12:19
 5/48 anonim ***** válasza:
66%
De ennek Biblia a neve, úgyhogy el kell hinni, hogy igaz, és erre bizonyíték, hogy le van írva a Bibliában, hogy igaz, szóval akkor igaznak kell lennie semmi kétség.
2018. okt. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
66%
Vajon ha mondjuk Kinaba, vagy Indiaba szuletsz akkor is igy gondolod?
2018. okt. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
72%
Ha en irok egy konyvet az ufokrol, es bele irom hogy marpedig ez igaz akkor azt is elhiszed?
2018. okt. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
77%

Hát, ez a része nekem is zavaros. Állítólag a "teremtett dolgokból" rá kellene jönnünk, hogy volt teremtő. Jó. Tegyük fel, hogy egy őserdei indián vagyok, és rájöttem. Üdvözülhetek? Nem. Merthogy a keresztények szerint még van 1000 másik kritériuma, hogy üdvözüljek, ami a Bibliában van leírva. Szóval aki nem jutott hozzá a Bibliához, az cumizza már ki a kisujjából, hogy ennek az Istennek még milyen törvényei vannak leírva egy olyan könyvben, amit sose látott.

Nálam itt bukik az egész, na nem a kereszténység, hanem a keresztények, akik ijesztgetik itt az embert, hogy ha nem így megy úgy teszek, meg nem ezt meg azt gondolom, akkor elkárhozok.

2018. okt. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
67%
Nagy reszuk szerintem siman pszichiatriai eset. A tobbi meg csak siman kepmutato.
2018. okt. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
17%

Kedves kérdező most szerintem egész reálisan látod a helyzeted.

A kérdés az, hogy fogsz-e keresni még kibúvókat, vagy le fog súlytani a felismerésed annyira hogy felkiálts Istenhez.

Isten a lesúlytottakhoz és megtört szívűekhez megy közel.

2018. okt. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!