Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vajon Isten nem gondolt arra,...

Vajon Isten nem gondolt arra, hogy ha a létezése sem bizonyítható, akkor rengetegen nem fogják komolyan venni a törvényeit?

Figyelt kérdés
Hiszen ki félne olyasvalaki büntetésétől, akit eszébe sem jut komolyan venni, hisz nincs miért. Így pedig gyakorlatilag Isten eleve elrendelte hogy aki szkeptikus beállítottságú, annak annyi. Pedig lehet hogy igaz keresztény lenne valaki és szívesen követné Istent, ha tudná hogy létezik. Csak épp bizonyíték nélkül nem fog ok nélkül hinni, azaz értelemszerűen a megváltást sem fogadhatja el ha nem hiszi hogy ilyesmi létezik, azaz jön a bünti, azaz emberünknek lehetősége sincs elkerülni ezt a sorsot.

2018. okt. 19. 12:05
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
15%

Vidiripi


Kérdező!


"Ha van rá bizonyíték, mi lenne az, és hogyhogy nem közismert tény egy ilyen horderejű infó?"


Róma 1:20  "Hiszen az, ami láthatatlan benne: örök ereje és istensége, a világ teremtése óta alkotásai alapján értelemmel felismerhető. ..."

A kérdés az hogy a körülötted lévő világot hogyan szemléled. Van-e benned akkor nyitottság hogy úgy szemléld a világot hogy azt akár Isten is megteremthette?

Einstein, gondolom nem kell bemutatni! Ő vizsgálta a világot, és olyan rendet és összhangot tapasztalt amely egy transzcendens közreműködését feltételezi! Benne is volt egyfajta hit. Hogy milyen hit azt döntse el mindenki saját belátása szerint!


17. kommentelő!


"Soha nem fogom megerteni miert pont a keresztenyseg lenne az egyetlen, az igazi vallas?"


Jézus Krisztus miatt! Az élete a tanítása, minden!


"Tobb ezer vallas van a vilagon es mindegyik bizonygatja, hogy az ove az igaz pedig az egyik legkarosabb dolog a vilagon."


Szerintem a családon belüli erőszak legyen az lelki vagy fizikai sokkal károsabb! De ugyan ez igaz a hatalom és a vagyon szerzésre vonatkozó emberi viselkedésre is!


"Hany ember halt meg a vallas miatt, hany gyereket molesztaltak/eroszakoltak meg isten neveben?!"


Sok ember halt meg Isten nevében. Azért az kérdés hogy akik meghaltak Isten nevében azok kik által haltak meg?

- Kérlek magyarázd el nekem hogy milyen vallási jelentősége van a gyermek molesztálásnak/erőszakolásnak! És fejtsd ki külön-külön a molesztálást is és az erőszakot is mert nem ugyan az a kettő! Rendkívül kíváncsivá tettél.


"Egyszeruen felfoghatatlan szamomra hogy az ilyen dolgok utan, hogy bir valaki meg utana is hinne ebben es tukorbe nezni, ugy hogy o ezt kepviseli."


Én személy szerint azért mert teljesen másképp fogom fel a dolgot mint te. Ugyan is én nem keverem össze a te elképzeléseidet esetleg hitedet (nem tudhatom) azzal amit olvastam és hiszek!


19. kommentelő!


"Egyszeruen keptelenseg szamomra, hogy egy pap aki isten szocsove az kovet el olyan bunoket amik mindenki szerint megbocsajthatatlanok, hivok nem hivok reszerol is."


A pap nem Isten szócsöve!


"Es nekem ennek ellenere hinnem kene benne mikor aki ennek szenteli az eletet, hogy pap legyen meg az is hatalmas kepmutato es o se hisz istenben mert gondolom ha hinne akkor nem tenne ilyet."


Honnét veszed azt hogy neked hinned kell a papban aki úgymond ennek szenteli az életét?

2018. okt. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
0%

"Az első élet meg jöhetett bárhogy, bocsi,"


Ez nem tudományos és nem érv arra hogy nincs Isten.


Emlékezz a kérdésre "létezése sem bizonyitható.

Forditva! Minden jel arra mutat hogy van!

2018. okt. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudományos érv, de a "minden jel arra utal" sem az. :)

Ennyi erővel a Spagettiszörnyet is imádhatjuk, mert erre utaló jelek is vannak.

2018. okt. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
0%

"Khm, az evolúció, nem az élet keletkezését kutatja. Az ősrobbanás se."


Nem én hoztam fel érvnek😁

2018. okt. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 A kérdező kommentje:

"Jézus! tényekkel cáfold meg hogy nem volt Isten fia és soha nem létezett.


-Élet! Cáfold meg hogy nem Istentöl ered az élet!


-Mutass nekem egy olyan embert aki önmaga által létezik!"


Ezeket kéne épp neked bizonyítani, hogy bármi hitele legyen a vallásodnak.

Attól hogy valami nem cáfolható - mert közvetlenül vizsgálhatatlan - nem lesz igaz. Lásd Russel teáskannáját!

2018. okt. 19. 17:11
 36/48 anonim ***** válasza:
0%

"Ennyi erővel a Spagettiszörnyet is imádhatjuk"


Majd mikor a spagettiszörnyed lessz a központi téma akkor részletesebben vizsgálhatjuk hogy imádhatjuk vagy sem vagy létezik vagy sem.

2018. okt. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
0%

"Ezeket kéne épp neked bizonyítani, hogy bármi hitele legyen a vallásodnak.


"Attól hogy valami nem cáfolható - mert közvetlenül vizsgálhatatlan - nem lesz igaz."


Pl ösrobbanás vagy evolució!

Nem én állitom hogy nincs Isten hanem te!

Ha már a közönség elött állitsz egy dolgot akkor támaszd alá tudományosan ne vallásosan.😉

2018. okt. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
27%

De ne gondold azt hogy vitatkozni vagy kényszeriteni szándékozok vkit.

Mindenki saját maga dönt az életcéljárol.


Egy igazi keresztény ugyan ugy kell szeresse az ateista felebarátját mint a saját testvérét aki ugyan olyan meggyöződéssel van!

2018. okt. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 A kérdező kommentje:

Az ősrobbanásnak és evolúciónak több bizonyítéka is van. Mint pl a kozmikus háttérsugárzás az ősrobbanás esetében.

Ellenben Isten létére még senki nem tudott egy darab bizonyítékot sem mutatni.

2018. okt. 19. 17:50
 40/48 anonim ***** válasza:
0%

"Ellenben Isten létére még senki nem tudott egy darab bizonyítékot sem mutatni."


Mégis milyenekre gondoltál? Fénykép nincs róla, a cukorberg bookján sincs fent,fosziliát se találtak Istenröl. Mégis milyenre gondoltál avagy azt szeretnéd hogy megjelenjen és hajtson térdet Őfelséged előtt?

2018. okt. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!