Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ki segített Istennek a teremté...

Ki segített Istennek a teremtésben?

Figyelt kérdés

Isten a Bibliában nemegyszer többes számban beszél, például:

- Teremtsünk embert a képünkre és hasonlóságunkra! -

Milyen team segített neki?



2018. okt. 23. 09:55
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
40%

Isten=Atya,Fiú(Jézus) Szent Lélek!


1 Isten 3 személyben...

2018. okt. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Többistenhit?
2018. okt. 23. 10:04
 3/32 anonim ***** válasza:
16%

NEM!


1 Isten 3 személyben!


Adok egy példát:


Víz=folyékony, szilárd, légnemű!


Ember=test Szellem, Lélek

2018. okt. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
18%
Érthető? Ezt másképp én már jobban kifejteni nem tudom...
2018. okt. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:

A Szentírásban azt olvashatod, hogy minden Krisztus által, őérte és őbenne lett. Tehát a teremtő nem más, mint a Fiú.

A Teremtés könyvében (és még számtalan más helyen) Istenre az Elhohim nevet használják a szent írók, ami az El (Eloah) név többesszáma. Gondolom innen ered, hogy azt mondja "teremtsünk".

2018. okt. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 szp72 ***** válasza:
61%

Ez az úgynevezett töprengői többesszám, a magyar nyelvben is létezik. Az ember ha tépelődik, gondolkodik gyakran beszél többesszám első személyben: Megcsináljuk? Ne csináljuk? Jól van csináljuk meg!


Az Újszövetséág fényében persze lehet a Szentháromságra is magyarázni, de az eredeti zsidó szerző aligha gondolhatott erre. Volt, aki uralkodói többesszámként értelmezte, de ilyet a héber nyelv nem ismer.

2018. okt. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
0%

Nem segített, hanem részt vett.

Isten nem szorúl segítségre, viszont lehet vele együtt dolgozni.

Az emberek is lehetnek a munkatársai.

(1Korintusz 3:9) 9 Mert Isten munkatársai vagyunk. . . .


Aki pedig "segített" neki, vagy is részt vett a teremtésben, Őt is létrehozta egyes egyedül, külső segítség nélkül.

2018. okt. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

"1 Isten 3 személyben!"


Én, te, ő, vagy mi, ti, ők?


"t a teremtő nem más, mint a Fiú."


Nem tudom, hogy feltűnt e már, a fiú nem teremtheti meg saját magát, tehát ő végképp nem lehet a teremtő.


"Az ember ha tépelődik, gondolkodik gyakran beszél többesszám első személyben: Megcsináljuk? Ne csináljuk? Jól van csináljuk meg!"


Én csak egyes számban tépelődök így, vagy ha mégis, akkor mások is képben vannak, család, barátok, munkatársak. Csak így van értelme.


"Isten nem szorúl segítségre, viszont lehet vele együtt dolgozni.

Az emberek is lehetnek a munkatársai."


Az ember teremtésében aztán nem, mert ahhoz, hogy segíthessenek az emberek, előbb meg kellene őket teremteni.

Ja persze ha nektek annyira természetes az, hogy Isten megteremti saját magát, akkor világos, hogy az ember is megteheti, mert ha egyszer a képére, hasonlatosságára lettünk teremtve, akkor ebben is hasonlíthatunk ugyebár.

2018. okt. 23. 11:16
 9/32 anonim ***** válasza:
27%

"Nem tudom, hogy feltűnt e már, a fiú nem teremtheti meg saját magát, tehát ő végképp nem lehet a teremtő."

Képzeld feltűnt. De nem tudom neked feltűnt-e, hogy a Szentírás szerint Krisztus nem teremtmény, hanem az Atya egyszülöttje. Javaslom, hogy olvasgasd a Szentírást, mert ismereted nagyon halovány.

2018. okt. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
0%

"Az ember teremtésében aztán nem, mert ahhoz, hogy segíthessenek az emberek, előbb meg kellene őket teremteni."


Én nem arra utaltam, hogy az ember a Teremtésben tud segíteni. Hanem egyéb más dologban összedolgozhat a Teremtőjével. Viszont a második része igaz, amit írtál. hogy tudjon valaki valamiben részt venni, ahhoz létre kellett hozni.

Jézus létrehozásában, senki nem volt a segítségére, egyedül alkotta, és keltette életre.

Később viszont részt vett benne, persze Jézus nem emberi anyagi test, hanem magasabb rendű, mint minden angyal.


Gondolj bele, Isten egy angyalt küldött 185.000 ember elpusztítására. Nem Isten hajtotta végre az ítéletet.

Ennél fogva Jézus, mint Mihály arkangyal, biztosan tudott ha másban nem, de az anyag összeállításban segédkedni, kiélvezhette a kreativítását, Jehova pedig életerőt adott hozzá, hogy élővé váljon a Mű.

Nem tartom kizárhatónak, hogy Ő gondolta ki, az ember kinézetét, hova kerüljön a fül, a kéz a láb, stb.

amikor elkészült, akkor Jehova az orrába lehelve, elindította az életfunkciókat.

erre Jézus, nem lett volna képes, mivel ezzel a hatalommal nem rendelkezik.

2018. okt. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!