Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ki segített Istennek a teremté...

Ki segített Istennek a teremtésben?

Figyelt kérdés

Isten a Bibliában nemegyszer többes számban beszél, például:

- Teremtsünk embert a képünkre és hasonlóságunkra! -

Milyen team segített neki?



2018. okt. 23. 09:55
1 2 3 4
 21/32 szp72 ***** válasza:
43%

@ Én csak egyes számban tépelődök így, vagy ha mégis, akkor mások is képben vannak, család, barátok, munkatársak. Csak így van értelme.


Lehetséges, hogy te így működöl, s neked csak ez az értelmes. De vedd figyelembe azt az aprócska körülményt, hogy nem csak te létezel a világon, s más logika és szokás is létezhet a tiéden kívül. A töprengő többesszám mindenesetre egy létező nyelvi jelenség, én magam is használom. A töprengő ember ugye önmagával beszéli meg a dolgokat, vagyis gondolatban felosztja magát, a dolgot helyeslő és azt ellenző énjére.

2018. okt. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
0%

Bár írtam, de sajnos úgy néz ki, hogy felületesen olvastad el.

Az első teremtése, akit minden közvetlen segítség nélkül alkotott. Őt Jézusként ismerik, égi életében mihály arkangyalként ismeretes.

Ő vele beszélget Jehova, megbeszéli, hogy legyenek más élőlények is ne csak Ők.

Az Isten képmása, hasonlatossága pedig, nem azt jelenti, hogy ugyan olyan hatalommal, vagy kinézettel rendelkezik valaki mint Isten.

Hanem megtalálható Istennek bizonyos tulajdonságai.

Így Jézusban is ahogy az emberben is meg voltak ezek, de nem vált egylényegüvé az apukájával. Mint aki ne lenne meg egyedül több személyiség nélkül.


Egyébként érdekes, hogy egy személyiségből, hogyan lesz külön álló élőlény? Ha nekem van egy személyiségem, az nem lép ki belőlem, hogy ketten legyünk, de azért Ő Én vagyok.....

2018. okt. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

"Biztosan létezett az a zsoltár Jézus kereszthalála előtt?"

Ne legyél már ennyire buta.... Hogy ne létezett volna a 22. zsoltár Jézus előtt?

Miért nem olvasol inkább utána? Amennyi hülye kérdéssel égeted itt magad, már rég megtehetted volna.

2018. okt. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

" A töprengő többesszám mindenesetre egy létező nyelvi jelenség, én magam is használom."


Skizofrén vagy?


"Az első teremtése, akit minden közvetlen segítség nélkül alkotott. Őt Jézusként ismerik, égi életében mihály arkangyalként ismeretes."


Ezt honnan veszed? Írja valahol a Biblia?


"Ő vele beszélget Jehova, megbeszéli, hogy legyenek más élőlények is ne csak Ők."


Akkor több Isten van?


"Egyébként érdekes, hogy egy személyiségből, hogyan lesz külön álló élőlény? Ha nekem van egy személyiségem, az nem lép ki belőlem, hogy ketten legyünk, de azért Ő Én vagyok....."


Tessék, még egy tudathasadásos! Minden keresztény skizofrén, vagy ez csak véletlen?


"Ne legyél már ennyire buta.... Hogy ne létezett volna a 22. zsoltár Jézus előtt?

Miért nem olvasol inkább utána? Amennyi hülye kérdéssel égeted itt magad, már rég megtehetted volna."


Jó, jó, igazad van, de nem értem, a Keresztények Istene miért mondogatna egy zsidó zsoltárt a legnagyobb bajában?

Olyat, ami pont az ő segítségét kéri?

2018. okt. 23. 12:33
 25/32 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.



A kérdésedre a válasz itt található a Bibliában:



22

Az Úr az ő útának kezdetéül szerzett engem; az ő munkái előtt régen.

23

Örök időktől fogva felkenettem, kezdettől, a föld kezdetétől fogva.

24

Még mikor semmi mélységek nem voltak, születtem vala; még mikor semmi források, vízzel teljesek nem voltak.

25

Minekelőtte a hegyek leülepedtek volna, a halmoknak előtte születtem.

26

Mikor még nem csinálta vala a földet és a mezőket, és a világ porának kezdetét.

27

Mikor készíté az eget, ott valék; mikor felveté a mélységek színén a kerekséget;

28

Mikor megerősíté a felhőket ott fenn, mikor erősekké lőnek a mélységeknek forrásai;

29

Mikor felveté a tengernek határit, hogy a vizek át ne hágják az ő parancsolatját, mikor megállapítá e földnek fundamentomait:

30

Mellette valék mint kézmíves, és gyönyörűsége valék mindennap, játszva ő előtte minden időben.

31

Játszva az ő földének kerekségén, és gyönyörűségemet lelve az emberek fiaiban.



Ugyanez a személy ezt is mondta:


51

Bizony, bizony mondom néktek, ha valaki megtartja az én beszédemet, nem lát halált soha örökké.

52

Mondának azért néki a zsidók: Most értettük meg, hogy ördög van benned. Ábrahám meghalt, a próféták is; és te azt mondod: Ha valaki megtartja az én beszédemet, nem kóstol halált örökké.

53

Avagy nagyobb vagy-é te a mi atyánknál Ábrahámnál, aki meghalt? A próféták is meghaltak: kinek állítod te magadat?

54

Felele Jézus: Ha én dicsőítem magamat, az én dicsőségem semmi: az én Atyám az, aki dicsőít engem, akiről ti azt mondjátok, hogy a ti Istenetek,

55

És nem ismeritek őt: de én ismerem őt; és ha azt mondom, hogy nem ismerem őt, hozzátok hasonlóvá, hazuggá leszek: de ismerem őt, és az ő beszédét megtartom.

56

Ábrahám a ti atyátok örvendezett, hogy meglátja az én napomat; látta is, és örült.

57

Mondának azért néki a zsidók: Még ötven esztendős nem vagy, és Ábrahámot láttad?

58

Monda nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek: Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok.

59

Köveket ragadának azért, hogy reá hajigálják; Jézus pedig elrejtőzködék, és kiméne a templomból, átmenvén közöttük; és ilyen módon eltávozék.

2018. okt. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

"Jó, jó, igazad van, de nem értem, a Keresztények Istene miért mondogatna egy zsidó zsoltárt a legnagyobb bajában?

Olyat, ami pont az ő segítségét kéri?"


Nincs külön Istene a keresztényeknek, külön a zsidóknak, külön a mohamedánoknak, külön minden népnek és vallásnak. Egy Isten van, aki a világot teremtette és azóta is fenntartja.

Olvasd el egyszer Jézus keresztre feszítését a Szentírásban. Ha figyelmesen olvasol, láthatod, hogy folyamatosan teljesednek be a próféciák, mint ecettel itatták, köntösére sorsot vetettek, bűnösök közt feszítették meg, stb... A 22. zsoltár kezdő versének elmondásával Jézus rámutatott, hogy a szenvedésről írt próféciák is beteljesedtek.


De miért nem olvasod el a zsoltárt magad? amennyi időt fordítottál már erre a kérdésre, háromszor is megtehetted volna:

[link]

2018. okt. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Elolvastam már, de kössz.

Istenhez rimánkodnak benne a zsidók, vagyis pont őhozzá, ha ő maga az Isten, tehát továbbra sem értem, minek rimánkodik saját magához?.


Fentebb az idézett bibliai részekben sehol nem látom, hogy Jézus Mihály angyal lenne, vagy hogy őt teremti meg Isten legelőbb, illetve hogy segítene neki a teremtésben.

Szóval mi a többesszám a Bibliában?

Értékelem a válaszokat, de nem egészen elfogadhatók szerintem.

2018. okt. 23. 12:56
 28/32 Ozmium42 ***** válasza:
89%
Ez egy példa a keresztény (JT) duplagondolra. Nekem sem tudták ezt elmagyarázni, amikor nálam jártak, és felvetődött. Jézus teremtett is meg nem is. Mindent is, részben mindent is, meg a dolgoknak csak egy részét is, Istennel és Isten nélkül. Két mondaton belül sem sikerült fenntartani valami következetességet.
2018. okt. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 szp72 ***** válasza:
70%

@ Skizofrén vagy?


Tudtommal nem, de te elég butácska lehetsz, ha nem érted mit magyarázok.

2018. okt. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

"elég butácska lehetsz, ha nem érted mit magyarázok."


Értem, mit próbálsz valahogy elkenni, de az én és a mi között van egy határozott különbség, ha nem hiszed, akkor például nyelvtanuláskor a ragozás is teljesen más minden nyelven, ha a magyarból már elfelejtetted volna.

Nem lehet összekeverni.

2018. okt. 23. 15:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!