Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ez az ószövetségi rész nem...

Ez az ószövetségi rész nem Jézusra utal?

Figyelt kérdés

"Ha próféta, vagy álomlátó támad közöttetek, és meghirdet egy jelet, vagy egy csodát, még ha be is következik az a jel, vagy csoda,, amelyről beszélt neked, de közben azt mondja: Kövessünk más isteneket, akiket nem ismertél, és tiszteljük azokat, akkor se hallgass annak a prófétának a szavára, vagy arra az álomlátóra!Mert csak próbára tesz benneteket az Úr"

5 Móz 13,2


Tehát Jézus csodáira lehetne érteni ez alapján, hiszen tett csodákat, és új vallást is alapított.



2018. okt. 28. 11:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#9 (csak érdeklődök)


Akkor te abban hiszel, hogy mind megvetendő, undorító és aljas lények vagyunk, akik kivétel nélkül, de csak akkor kegyelmet kapnak, ha elismerően megforgatják Jézus kezeiben a szöget? (Krisztus keresztjén keresztül tudunk csak kimászni a pokolból? Vagy végre megöltük Istent?)


Attól, mert Istennél sosem lehetünk "jobbak" (bár nem hiszem, hogy sorrendet kell állítani jóságban), még nem jelenti azt, hogy megvetendő, semmirekelő, tehetetlen lényként kell magunkra tekinteni. Vagy szerinted igen?


Én nem érzem magam Istennek. Amikor pedig jó cselekedetet látok, nem tartom ördögi eredetűnek, és azt sem gondolom, hogy xy undorító semmirekelő emberben ott a Krisztus.(akit bárcsak kikaparhatnék abból a mocsokból).


Miért ne lehetne egyéniségünk? (már nem az erkölcsben gondolom). Vagy ha lehet is, miért kell torznak és gyengének előadni magunkat?


Istennél bár nem tudunk nagyobbat alkotni, miért ne lehetne elismerni a kicsit, aki döntött?

Vagy te is a bábszínházban hiszel, ahol Isten mozgat minden szenvedést és ő alkot minden rosszat?

A bábszínház a legsötétebb gondolat. De a másik sem jobb, ahol te csak egy mellékterméke vagy Istennek, amitől meg kell szabadulni, hogy egy legyél vele.


Bocsi, ha nem értettem miről írsz. Kifejthetnéd bővebben, ha van kedved.:)

2018. okt. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

#10.

Elsimerésre méltó nem kiközösíteni másokat és a Jehova nevet terjeszteni (vagy a világvégéről és az antikrisztusról óbégatni és vádolni másokat), hanem segíteni a rászorultaknak és a nyomorultaknak.

Tudom sok embernek büdós a jó cselekedetet vagy nem tud jót cselekedni bármilyen betegség miatt. Nem is a mennyiség számít, hanem az ember szíve, lelke, motívációja, döntése. És ha ezt valaki versengésnek hiszi, az sosem fogja megérteni. (mondjuk ti ezt legalább értitek, hogy nem versengés - remélem).

2018. okt. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Akkor te abban hiszel, hogy mind megvetendő, undorító és aljas lények vagyunk, akik kivétel nélkül, de csak akkor kegyelmet kapnak, ha elismerően megforgatják Jézus kezeiben a szöget? (Krisztus keresztjén keresztül tudunk csak kimászni a pokolból? Vagy végre megöltük Istent?)"


Meglehet hogy kissé nyersen fogalmaztam. De ahogyan te ezt a dolgot felfokoztad az nem semmi!

Nagyon sajnálom hogy így látod a dolgot.

A kérdésedre pedig a válaszom: Határozottan nem ezt hiszem!


"Vagy te is a bábszínházban hiszel, ahol Isten mozgat minden szenvedést és ő alkot minden rosszat?"


Mennyire ismered az Őrtorony szervezetet és tagjait?


"Bocsi, ha nem értettem miről írsz."


Megerősítem, nem érted!

"...Isten elismerésével..." Ha ezt olvasom és mindez Őrtorony kontextusban jelenik meg(már pedig itt abban jelenik meg mert az 5. válaszoló az Őrtorony tanításokat vallja) akkor nekem egy egészen más kép jelenik meg. Biztos vagyok benne hogy soha nem voltál az Őrtorony szervezet tagja. És van egy olyan sejtésem hogy nem is jártál a közösségükbe jelentős ideig.


"Kifejthetnéd bővebben, ha van kedved."


Hogy egyet kifejtsek! Az Őrtorony szervezetben pl. ilyen elismerésnek számít az óraszám! (Ha nincs meg az óraszám akkor az a személy szellemileg gyenge és akár figyelmeztetést is kaphat!) Meghatározott óraszámok vannak és ezekhez titulusok tartoznak. Vagy ahogyan a szervezeti tagok hívják: kiváltságok!

[link]

2018. okt. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!