Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van olyan vallás, ami nem a...

Van olyan vallás, ami nem a szellemvilágban látja az örök életet?

Figyelt kérdés

2018. nov. 5. 17:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%
Kereszténység. Örök élet új testben az új Földön
2018. nov. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 nagybotos ***** válasza:

A #3/11 azt írja :"az embernek sem lett megbocsátva, de az utódaik számára,"

Ez óriási tévedés! Isten MINDNYÁJUNK számára lehetőséget ad : "hidj! a jézus Krisztusban, és üdvözülsz..."Ez azt jeleni számomra, hogy inkább Isten /Jézus/ halt meg hogy engem is--ÉS MINDENKIT aki hisz /hiszi azt, hogy Isten ilyen fantasztikus méretekben szeret/ üdvözítsen, mintsem, hogy nekem, neked, stb kelljem meghalnunk /lelki értelemben való halálról van szó!/

Arról a hit minőségről van szó amelyik energiát tartalmaz. Amely bátorít. Békességet ad. EGYEDÜL hit által üdvözülünk.! (persze ha ez az energia nem nyilvánul meg tettekben, életvitelben, akkor eza hit nincs, nem valódi) De fordítva nem megy. Ha egyszer megéltem bűnös /Istentől elszakított, kimondhatatlanul mélyre került/ voltomat, akkor hogyan képzelhetem el, hogy a hajamnál fogva kihúzom magam a "mocsárból" Óriási dimenziónális és minőségi distanc van a kárhozott/hitet nélkülöző/ és az üdvözült /hittel teli/ állapotok között. Mindkettő élmény jellegű!


Ezért olyan kozmikus dimenziójú az ÖRÖMHÍR/evangélium/ Ez ad hírt és mutatja be, kézzelfoghatóvá, elképzuelhetővé teszi Isten óriási szeretetét, a Jézus kereszten való halála /Istentől való elszakítottság borzalmát élte meg a testi kínok, közepette. / Meztelenre vetkőztetva alázták meg, a járókelők így látták, a szenvedőt.

2018. nov. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 nagybotos ***** válasza:
Jézus feltámadása után TESTBEN JÁRT./pl.Tamás tedd az ujjadat az oldalamon tátongó dárda-ütötte sebbe. és Evett is Jézus. Feltámadunk! /testileg/
2018. nov. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Mint hogy a vallások lényege, hogy természetfeletti istenek irányítanak, ezért csak szellemvilág lehetséges a végtelenben. De persze ennek rendkívül sok, a valóságot szimuláló változata van. Például a buddhizmus szerint többször születsz újjá, előző életed tettei szerint. Azonban a végső lét itt is a Nirvána.
2018. nov. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!