Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Legnagyobb érv isten nem...

Legnagyobb érv isten nem létezésére az hogy nem avatkozik be!? Több lenn

Figyelt kérdés
Tehát arra gondolok, hogy nem avatkozik be olyan alkalmakkor amikor a baj már túlmutat az emberi megoldhatóságon (háborúk, katasztrófák). Tehát ilyenkor egy jóságos teremtőnek be kéne avatkoznia, mert az emberek ezt már nem tudják kezelni, és felsőbbrendű lényként meg kéne oldania a problémát. Nekem pl. vannak nyulaim, és mikor elkezdik egymást marni, gyilkolni, külön zárom őket. Tehát "felsőbb hatalomként" megállítom őket, mert tudom mi lesz a végkifejlet (megnyomorodás, stb). Isten is tudja mi lesz a kimenetele a katasztrófáknak, háborúknak, és még se tesz semmit. Talán mert nem is létezik aki tehetne? Vagy létezik, de magasról tesz az emberekre? Viszont akk nem is jóságos és a biblia is hazudik...

2018. nov. 6. 04:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
92%
És Ádámék hülyesége miatt szívat mindenkit azzal, hogy nem tökéletes a világ, hanem annyi szörnyűség van benne. Még mindig nem néz ki jól a magyarázat, de kivi vagyok mi lesz ebből :D
2018. nov. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:
91%
Persze ez a #29-nek ment.
2018. nov. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:
87%

"Tökéletes világot teremtett, ha Éva és Adám nem játssza át a hatalmat a sátánnak!"

Tehát akkor NEM tökéletes, hiszen át tudták játszani.

Ez olyan, mint a viharálló ház, amelyik mindaddig tökéletes, míg nem jön a vihar - mert akkor összedől.

De ez a vihar hibája, nem? Miért jött? Miért nem maradt otthon?


"De ha neked 69-es logikusabb, hogy egy véletlen miatt alakult ki a világ ám legyen, te dolgod!"

Ez nem logika kérdése.

Tökéletes az, ami magától NEM MEGY TÖNKRE. Ha tönkrement, akkor eleve nem volt tökéletes.

2018. nov. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 Mansour ***** válasza:
66%
Nem tudom miért keverik sokan a jót a tökéletessel. A Bibliában az áll, hogy a teremtett világ jó, nem pedig az, hogy tökéletes. A kettő nem ugyanazt jelenti. Aki a Bibliára alapozza a hitét, az miért nem marad meg a bibliai szövegnél, miért akarja hozzákombinálni a saját elképzeléseit?
2018. nov. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:
16%
Letöröltem magam sziasztok
2018. nov. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:
100%

"A Bibliában az áll, hogy a teremtett világ jó"

A kereszténység egyik alapelve az, hogy az isten VÉGTELEN és TÖKÉLETES.

Egy tökéletes isten kizárólag tökéletes dolgokat teremthet, ha nem akarja arcul köpni magát.

A kereszténység másik alapelve, hogy a világ tökéletesre lett teremtve.

Az más kérdés, hogy a Biblia ezt milyen szavakkal írja le. 2000 éve ez nyilván annyira nem volt lényeges, mert nem érezték a különbséget. Egyszerűen semmi nem volt előttük, ami tényleg tökéletes lett volna.

2018. nov. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 Mansour ***** válasza:
81%
Azt azért nem hiszem, hogy 2000 éve ne tudtak volna különbséget tenni a jó és a tökéletes fogalma között. De amúgy igazad van, Istennel kapcsolatban a kereszténység alapból feltételezi a tökéletességet, és mondhatjuk, hogy a teremtés eredeti állapotával kapcsolatban is. Viszont, máshol kitárgyaltuk már, hogy el lehet különíteni az abszolút és a relatív tökéletességet. Az abszolút tökéletesség csak Istenre vonatkoztatható, a relatív tökéletesség lehet a teremtett dolgok sajátja. De tudom, hogy ezt a felosztást nem fogadod el, úgyhogy nem erőltetem. Amúgy Isten tökéletessége leginkább teljességként értelmezhető: [link]
2018. nov. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:
81%

"kitárgyaltuk már, hogy el lehet különíteni az abszolút és a relatív tökéletességet."

Lehet, csak ez nem igaz.


"Az abszolút tökéletesség csak Istenre vonatkoztatható, a relatív tökéletesség lehet a teremtett dolgok sajátja."

Nem, relatív tökéletesség nem létezik.

Ezt te találtad ki, és egy nem létező fogalom, nem jelöl semmit.


Egy szupravezető abszolút tökéletes, az istenről pedig nem tudjuk. Ha tényleg azokat csinálta, ami a Bibliában le van írva, akkor ő NEM tökéletes. Sem abszolút, sem relatív.

2018. nov. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 Mansour ***** válasza:
81%

"Ezt te találtad ki, és egy nem létező fogalom, nem jelöl semmit."

Nem én találtam ki, létező, a katolikus teológiában használt fogalom. A sárkányok tűzokádó képessége is létező fogalom, pontosan meg tudjuk határozni, hogy mit jelöl, attól még, hogy majdnem teljes bizonyossággal állíthatjuk, hogy amit jelöl, az a valóságban nem létező dolog.

Abban egyetértek, hogy a bibliai istenkép nem egy tökéletes Istent mutat be. Ebből számomra elsősorban az következik, hogy a Biblia nem tökéletes.

2018. nov. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 anonim ***** válasza:
66%
Milyen jogon gondoljátok, hogy tiétek a világegyetem? Van másik X milliárd ember emerre, harmadik X milliárd ember amarra... Saját hitvilággal. Előbb-utóbb nem csak a helyi ateistákkal kell szembenéznetek, hanem a mindenek felett álló gyarmatosító fehér- és arabember Istenének is szembe kell néznie azzal, hogy nincs egyedül.
2018. nov. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!