Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Legnagyobb érv isten nem...

Legnagyobb érv isten nem létezésére az hogy nem avatkozik be!? Több lenn

Figyelt kérdés
Tehát arra gondolok, hogy nem avatkozik be olyan alkalmakkor amikor a baj már túlmutat az emberi megoldhatóságon (háborúk, katasztrófák). Tehát ilyenkor egy jóságos teremtőnek be kéne avatkoznia, mert az emberek ezt már nem tudják kezelni, és felsőbbrendű lényként meg kéne oldania a problémát. Nekem pl. vannak nyulaim, és mikor elkezdik egymást marni, gyilkolni, külön zárom őket. Tehát "felsőbb hatalomként" megállítom őket, mert tudom mi lesz a végkifejlet (megnyomorodás, stb). Isten is tudja mi lesz a kimenetele a katasztrófáknak, háborúknak, és még se tesz semmit. Talán mert nem is létezik aki tehetne? Vagy létezik, de magasról tesz az emberekre? Viszont akk nem is jóságos és a biblia is hazudik...

2018. nov. 6. 04:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Sanatti!

Lehet, hogy vallásos körökben elég kijelenteni valamit és máris tényként el van fogadva, de ezt normális emberek nem ezen az alapon szokták végezni.

Tettél itt mindenféle kijelentést, számokat adtál meg, hogy ennyi, meg annyi millió, de ez így semmi, addig amíg nem közlöd azt, hogy mi alapján állítod, amit állítasz.

Miből számolod ki az esélyt?


"Vegyünk egy baktériumot.Majd felbontjuk összes kémiai kötéseiket, összekeverjük az összes atomot, majd hagyjuk, hogy új összekötéseket alakítsanak ki.

Ha ez egymilliárdszor megismétlődne egy másodperc alatt, 20 milliárd éven át a legkedvezőbb hőmérséklet és nyomás feltételei között, a látható világegyetemben mindenütt, ismét kikerülne ebből egyetlen, bármilyen típusú baktérium?

Ennek az esélye sokkal kisebb, mint egy a 1099 999 999 873-hez.

Sokkal jobbak az esélyei annak, hogy találomra kivegyünk egy előre kiválasztott atomot az atomokkal megrakott világegyetemből: mert ez egy a 10112-hez."


Kezd el az elejétől és magyarázd meg a számaidat.

Miért pont ' egy a 1099 999 999 873-hez.'? Hogyan jön ez ki?

Sokkal kisebb, hm, de mennyivel, ha már számszerűsítünk, fele? Vagy negyede? Na és miért kisebb? Ha kisebb, akkor miért adod meg azt a számot, amit megadtál, miért nem adod meg a 'sokkal kisebbet'?

Aztán meg ' egy a 10112-hez.' az nem tűnik pontosnak, mivel az Univerzumban lévő atomok becsült száma cirka 80 számjegyből áll, vagyis ez úgy nézne ki, hogy egy a nyolcvan jegyű számhoz, a te egy az ötjegyű számodhoz, hm, nem hasonlítható hozzá.

Hasraütésszerűen hablatyolsz?

2018. nov. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 anonim ***** válasza:
29%

60#


Mi közvetítette a hőmérsékletet, ha nem volt semmi? Hol a 100 millió fok?

Honnan tudod, hogy ennyire forró volt a "valami" ami nem tartalmazott anyagot?

2018. nov. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/71 anonim ***** válasza:
12%

"Százmilliárd fokon nincsenek "mulekulák" - de még atomok, vagy akár protonok sem."


Ugyanazt akartam kérdezni, amit az előző: ha nincs amit melegítsen és nincs ami melegít, akkor honnan ered az az iszonyatos hőség?

Mi ég és mit éget, ha nincs semmi?

Furcsa elképzeléseid vannak az alapvető fizikáról.

2018. nov. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/71 anonim ***** válasza:
53%

"Furcsa elképzeléseid vannak az alapvető fizikáról."

Látod, máris ítélsz, pedig még csak kérdezel.

...én nem az ősrobbanás ELŐTTRŐL beszéltem, hanem magáról a folyamatáról. Az első pillanatban, mikor a világ még nagyon pici volt, elképzelhetetlenül magas volt a hőmérséklet. (Pontosabban minden pillanatban meg lehetett mondani, hogy mennyi, csak azt nem tudjuk, mennyi pillanat volt.)

A lényeg az, hogy a teljes mindenség anyaga és energiája egy nagyon picike helyre volt sűrítve, és ez bizony ezt jelenti.


Ja, és ráadásul az első pillanatokban a világunk olyan kicsi volt, hogy nem fért el benne egy proton.

2018. nov. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 anonim ***** válasza:
4%

"Ja, és ráadásul az első pillanatokban a világunk olyan kicsi volt, hogy nem fért el benne egy proton."


Ti féfiak mindig a mérettel vagytok elfoglalva.


Ha valami már eléri azt a méretet, hogy kicsinek nevezhető, akkor leteznie kell nála sokkal kisebb dolgoknak is. Lehet voltak benne már olyan miniatűr planéták, ahol élet keletkezett!

2018. nov. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 anonim ***** válasza:
87%

Ja, kicsi arany unikornisokkal, az én kicsi pónimból.

Na, menj innen, és ne pontozgass felelőtlenül.

Mondjuk most itt a valláson vagyunk, de azért itt sem kell feltétlenül hülyének lenni.

2018. nov. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 anonim ***** válasza:
81%

Mi rosszat mondtam édes!


Én nem pontoztam még senkit, de engem rendesen lehúztál, pedig semmi bántót és sértőt nem írtam és nem küldtelek sehova, mint te engem.


Ha még a számok végtelenségében sem hiszel, nem tudok rajtad segíteni.

2018. nov. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 anonim ***** válasza:
87%

Volt már ez kérdés, és ott rendesen leírtuk, miért lehetetlen az, hogy az atomok naprendszerek legyenek, és miért nincs élet a nem létező felszínükön.

Ezért írtam neked így.

Ha még nem láttad, akkor keresd meg, nézd meg.


Ha viszont szép meséket akarsz olvasni, akkor ezt nézd meg:

[link]

2018. nov. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 anonim ***** válasza:
11%
Ha ti már leírtátok az igazságot, és mindent figyelembe vettetek, még azt is amiről a mai tudománynak egyenlőre fogalma sincs (ha hiszed, ha nem, van ilyen), és kétséget kizárva bizonyítottátok igazatokat, akkor felesleges a kérdés, sőt szerintem jár a Nóbel díj!
2018. nov. 10. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 Anahystor ***** válasza:
91%

Kedves Sanatti!


Nem találom a válaszodat a neked címzett kérdésre! (57-es (tőlem, válaszul neked), és 61-es hozzászólás 67%-ostól névleg neked címezve)


Nem akarsz válaszolni esetleg?


Tudod, egy ilyen eszmecserében nem éppen udvarias dolog csak úgy otthagyni a beszélgetést szó nélkül, lezáratlanul!!!


---


Persze gondoltam, hogy így fog végződni, mivel a dolog nem egyedül álló, hanem rendszeresen így végződik.


például:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


ahol szintén válasz nélkül távoztál.

2018. nov. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!