Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten aki jónak és rossznak...

Isten aki jónak és rossznak tudója, ő teremtette a rosszat, belőle fakad, vagy csak később tanulta meg?

Figyelt kérdés

2018. nov. 11. 03:23
1 2 3 4
 21/32 Mansour ***** válasza:

"Mindennek megvan az oka, és van lehetőségük a rosszból kilábalni."

Mindennek megvan az oka, de nincs lehetőségünk minden rosszból kilábalni.

2018. nov. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 Mansour ***** válasza:

"Az én magyarázatom, hogy magából a szabad akaratból adódik a lehetősége."

A legtöbben az ember szabad akaratával magyarázzák a rossz létezését. Ezzel nekem két problémám van:

1. Nem minden rossz vezethető le az ember szabad akaratából (pl. természeti katasztrófák, bizonyos fajta betegségek, fogyatékosságok)

2. Ha a szabad akarat feltétele a rossz lehetősége, akkor cserébe a szabad akaratnak valami olyan jót kell nyújtania, ami kompenzálja a rosszat. Sokan állítják, hogy nekik nyújt ilyen jót a szabad akarat, sokan viszont nemigen tapasztalják az áldásait. Én is szívesen feladnám egy tökéletes világért cserébe.

2018. nov. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 Mansour ***** válasza:
100%

Ja és ugye azt imádkozzuk, hogy "Legyen meg a Te akaratod!". Még Jézus is azt mondta az Atyának, hogy "Ne az én akaratom teljesüljön, hanem a tiéd!"

Szóval csak arra kell a szabad akarat, hogy szabadon feladhassuk azt?

2018. nov. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

#Gaebrol

>>Gondold végig logikusan!<<


Ilyet hívőtől ne várj! Nem erősségük a logikus gondolkodás.


>>Ha Isten létrehoz valamit amitől aztán tilt, minek hozta létre egyáltalán? Ez gyakorlarilag azt jelenti hogy a saját alkotásától kell óvnia a saját teremtményeit, ez igen komoly hiba egy jó világhoz képest, és kimeríti a rossz fogalmát.<<


Ráadásul eleve kíváncsinak és esendőnek teremtette az embert, ráadásul mivel mindentudó, nagyon jól tudta, hogy bűnbe is fognak esni. Ehhez képest NAGYON MEGLEPŐDÖTT, amikor tényleg bűnbe estek.


Fuck logic.

2018. nov. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
Az ember szabad akarata nem okozhatta a rosszat. Az már az ember előtt létezett. Az isten és a többiek már az ember létezése előtt jónak és rossznak tudói voltak. Az első aki tudta a rosszat csak isten lehetett!
2018. nov. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
39%
Igen, Isten azt szeretné, hogy önként adjuk fel a szabad akaratunkat. Miért akarja ezt? Hogy végre megértsük, Ő a javunkat akarja. Ha ez az őszinte bizalom megvan, onnantól az ember mindent megnyert, nincs félnivalója semmitől sem.
2018. nov. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

#21

Minden rosszból kilábalni nem azt jelenti, hogy hit által gazdagok, egészségesek és sikeresek leszünk. Azt sem, hogy bármilyen betegségből kigyógyulhatunk. Viszont azt jelenti, hogy bármilyen állapotban és élethelyzetben örömmel teli lelki békére lelhetünk. Úgy mint pl. Nick Vujicic, a kéz és láb nélküli prédikátor.

2018. nov. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 Mansour ***** válasza:

# 27

Rendben, ezzel a kiegészítéssel már el tudom fogadni. Az eredeti kijelentésed viszont mást engedett sejtetni... Ne tegyünk félreérthető kijelentéseket, ha kérhetem! :)

2018. nov. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 Mansour ***** válasza:

"Ha ez az őszinte bizalom megvan, onnantól az ember mindent megnyert, nincs félnivalója semmitől sem."

Ezt én is valahogy így gondolom. Istennek teljes szívből tudom azt mondani, hogy "Legyen meg a Te akaratod!". De a gond az, hogy az élet folyton szabad akarati döntéseket kényszerít az emberre, amikben az emberek által létrehozott helyzetekhez kell viszonyulni. Ilyen szempontból tehát nem lehet feladni a szabad akaratot, az ember szabad akaratra van "ítélve".

2018. nov. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 világvége1 ***** válasza:
Nem teremtette, és nem fakad belőle. Jónak teremti a szellemeket, azok pedig szinte mind teljesen maguktól gonosszá lesznek azonnal.
2020. jún. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!