Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért mindig (legalábbis...

Miért mindig (legalábbis többségében) azok nem értik a feltett kérdéseket, akik a Bibliában leírtakat szó szerint értelmezik?

Figyelt kérdés
Nem tudom, mennyire helytálló a megfigyelésem, de úgy vettem észre, hogy többnyire azok értetlenkednek még a viszonylag egyszerű kérdéseknél is, akik alapjában véve szó szerint értelmezik a Biblia történeteit. Szerintetek van alapja eme megfigyelésemnek, és ha igen, miért lehet ez a jelenség?

2018. nov. 14. 23:43
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Azok akik meglehetősen tudatlanok, semmit nem tudnak a világról, a Földtörténeti korokról, a geológiáról, a biológiáról, az asztronómiáról, stb..., szívesen megelégednek annyival, hogy Isten hat nap alatt teremtette a világot mindenható módon, stb... és máris büszkén kihúzhatják magukat, lesöpörve a vastag könyveket az asztalról.
2018. nov. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Persze hogy van alapja. Ha valakinek nehézséget okoz a szövegértés, akkor ezen az alapon könnyen elveszik egy bonyolultan megfogalmazott kritikában is, plusz ugyanezen az alapon a Bibliát sem tudja mélységében értelmezni. Marad az hogy szó szerint elfogadja, annak ellenére hogy sem az adott bibliai könyvek műfaja, sem a szó szerint értelmezés és a valós tények ellentmondása nem támasztja alá ezt az értelmezést.
2018. nov. 15. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
38%
Kérdésedben a válasz.
2018. nov. 15. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Metionin ***** válasza:
86%
Pont azért értelmezik szó szerint, mert funkcionális analfabéták. Olvasnak, megértik a szavakat de nem tudják értelmezni a mondandót. Ehhez nem kell Biblia, sokan egy sima hivatalos papírt sem tudnak felfogni.
2018. nov. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
S így vezet a sokféle értelmezés lehetősége egyházszakadáshoz...
2018. nov. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom kedves kérdező, de van benne igazság. Egy másik kérdésnél az egyik ilyen jómadárral próbáltam diskurálni, de még két teológiai fogalmat sem képes megérteni, tehát még olyan fogalmat sem, ami szorosan a valláshoz tartozik. Nem képes felfogni, hogy az eleve elrendelés és a kettős eleve elrendelés nem egy és ugyanaz.
2018. nov. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!