Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan tanúskodnak Jehova...

Hogyan tanúskodnak Jehova tanúi, Jézus Krisztusról?

Figyelt kérdés
2018. nov. 24. 16:12
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Tanú felebarátom! Idézted a Máté 28:19, de vajon mennyire vagy tisztában azzal hogy mi is hangzik el amikor Jehova tanúi kongresszusán az úgynevezett keresztelkedés zajlik? Vagy inkább emlékszel e rá?

Ami pedig a tanúskodást illeti Jézus ezt mondja Pálnak, ApCsel 9:16

2018. nov. 25. 18:12
 12/14 Theophilus ***** válasza:
86%
jehovások nem tudnak tanúskodni Jézus Krisztusról, hisz az antikrisztus nem tudja megvallani a Fiút...
2018. nov. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Nem tudnak olyanról tanúskodni, akit nem ismernek.
2018. nov. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Jól mondod kedves "13"-as.Jézusról sehogy-sem tanúskodnak, mert ők Isten JHVH (jehova) nevéről tanúskodnak és még arról is pontatlanul.


JHVH egyszerű jelentése Én vagyok az Örökkévaló! Én vagyok, Aki öröktől fogva van!


Tulajdon ill. személynévnek tartják és állítják be, de tulajdonképpen ahogy láthatjuk az "Örökkévaló" nem személynév, nem tulajdon név, hanem jelző. Nem teremtmény, hanem élete van önmagában, azaz örök-életű.


Jn.5,26.Mert a miként az Atyának élete van önmagában, akként adta a Fiúnak is, hogy élete legyen önmagában:


[link]

2018. dec. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!