Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért akarják állandóan...

Miért akarják állandóan megtéríteni a vallásos emberek az ateistákat?

Figyelt kérdés
Nem lehet elfogadni, hogy van aki nem hisz istenben és NEM IS AKAR hinni benne, mert enélkül is jól meg van.

2018. dec. 8. 20:11
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
41%

Ateisták is térítenek ugyanúgy.


Lényegeben Dawkins is azt csinálja.

2018. dec. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
13%

A vallás azt tanítja, hogy legyél kedves. A vallás azt tanítja, hogy aki pogány az nem jut a mennyekbe. Logikai következtetés, ha jót akarsz valakinek, akkor a mennyekbe akarod juttatni a saját akarata ellenére is, akár tűzzel vassal.

Az, hogy nem akarsz hinni, te dolgod. Az, hogy ő meg akar téríteni, az ő dolga. Ugyan úgy van jogotok mindkettőhöz.

2018. dec. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
59%

Én mélyen vallásos voltam. Aztán beiratkoztam a Piarista Gimibe. Azóta ateista vagyok.

Sokszor a katolikusok taszítják el sajátjaikat az ateizmusba a saját viselkedésükkel és "erkölcsi"-nek nevezett rendszerükkel, miközben vascsővel verik a 14 éves gyerekeket. Hát na. Ez is a magyar valóság része.

2018. dec. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
87%

"Logikai következtetés, ha jót akarsz valakinek, akkor a mennyekbe akarod juttatni a saját akarata ellenére is, akár tűzzel vassal"


Ez aztán a keresztényi viselkedés!

Túzzel, vassal, fenyegetéssel akarsz valakit a (szerinted) "jó útra" téríteni?

Hová lett a szabad akarat, ha a térítés már eleve büntetéssel kezdődik?

Nem vagy jobb, mint az előző hozzászólásban említett piarista, gyerekverő papok.

Meg is van az eredménye.

2018. dec. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
76%

"Az, hogy nem akarsz hinni, te dolgod. Az, hogy ő meg akar téríteni, az ő dolga. Ugyan úgy van jogotok mindkettőhöz."


Orrbanyomni miért nincs jogom a hívőt, miután komoly lelki sérüléseket akar nekem okozni? Elvégre el akarja velem hitetni, hogy bűnös vagyok, az anyám és a testvérem is az, és mindannyian a pokolban fogunk megrohadni. Oké, nem így szó szerint mondja, szóvirágokban beszél, de ez a lényege annak, amit szépen mond. És ez nekem annyira sértő, mint amennyire sértő neki az, ha orrbanyomom. Akkor neki miért szabad, és nekem miért nem?

2018. dec. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:

"Orrbanyomni miért nincs jogom a hívőt, miután komoly lelki sérüléseket akar nekem okozni?"


Hát, ha téged traumatizál egy hívő prédikációja, akkor keress fel egy terapeutát, a hívőket meg hagyd békén. Jó, hogy nem akarod a rendőrséget rájuk hívni, mert valaki olyasmit merészel neked mondani, ami nem hízeleg a lelkivilágodnak.


Ők nem verekednek, úgyhogy te se tedd.

2018. dec. 9. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
80%

"Ők nem verekednek"


Na igen, csak ugye amióta államvallás a kereszténység, azóta - hogyan is mondta valaki?- tűzzel, vassal, hm...

Bizony, az volt a módi, de szerencsére manapság már nem ilyen durva.


Azért sem értem a bősz térítési vágyat egyeseknél, hiszen maguk prédikálják, hogy kevesen jutnak át az ösvényen, vagy bújnak át, mint a teve - na annak speciel tényleg nem könnyű - a tű fokán, akkor miért csinál magának konkurenciát?

Hátha pont velem telik be a kevés, esetleg ő már kiszorul belőle, olyan ez, mint a mentőcsónak, amiben kevés a hely, ha valaki beszáll, akkor másnak ki kell szállnia belőle.

Mondjuk pont a gyermekének, feleségének, vagy valamelyik cimborájának, mert a kevés az soha nem lehet sok, már csak az a kérdés, kik azok, akik azon kevesek lesznek, akik majd a keskeny ösvényen..., szóval értitek, értelmetlen a térítés és ellenkezik az érdekeivel.

Van ugye 144 000 nyertes szerencsés, a JT szerint, de ő csak osztogatná fűnek, fának a sorsjegyet, csökkentve így a saját esélyét, hogy abba bekerüljön.

Nem tudom, hogy ez a szám sok e vagy kevés, mert futballcsapathoz képest sok, az emberiséghez mérve meg kevés, de a JT-l számához mérten is, akik már több millióan vannak, kevésnek tűnik és mennél többen lesznek, annál kevesebbnek.

Nyilván nem az a szándéka, nem azért téríti meg, hogy aztán szerencsétlen megtérített ne üdvözüljön, de azzal a már megtérteknek tesz rossz szolgálatot, már ugye ha azt nézzük, hogy a tű fokán nem könnyű annak a tevének átpasszíroznia magát, vagyis elég lehetetlennek tűnik az üdvözülés, tekintve az eddig élt emberek, meg a ma élők, meg akik majd a végítéletig még élni fognak, mindezek számát.

Szerintem eltúlozzák a számokat, mert 144 000 JT teve már sorozatban bújna át a tűkön, ami már csak a púpja miatt is elég nehéz, pláne, ha nem egypupú, mert mi van, ha pont ott akad meg?

Bizony, lehet, hogy a bűnei púpja megakasztja és nem bújik át, talán az erőszakos térítés is egy púp a hátán, de ha neki nem, nekem meg igen, bár be kell vallanom én néha szeretek velük beszélgetni, mert szórakoztató őket cáfolni.

A jámbor viselkedésemen eleinte teljesen fellelkesülnek, de olyan kérdésekkel szembesítem némelyiket, ha kedvem van hozzá, hogy teljesen összezavarodva, tátott szájjal bámul utánam, amikor elköszönök, de sajnos csak azok, akiknek valami csekély sütnivaló is van a kobakjában és van annyi esze, hogy megértse miről is beszélek.

Öregeket már nem érdemes elbizonytalanítani, neki már legyen meg az a kis öröme, másra talán nem is futja, meg nincs is mindig kedvem hozzá, de aki nagyon téríteni akar, az visszakaphatja ugyanazt, mert kettőn áll ám a vásár.

2018. dec. 9. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
30%

"Miért akarják állandóan megtéríteni a vallásos emberek az ateistákat?"

Amiért fordítva százszorosan igaz. Csak amit itt műveltek a vallási rovatokban, már az is enyhén durva ...


"Nem lehet elfogadni, hogy van aki nem hisz istenben és NEM IS AKAR hinni benne, mert enélkül is jól meg van."

De, elfogadom, h nem hiszel Istenben, de egyébként a kutyát nem is érdekli.

2018. dec. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
22%

Titus Pullo:


Ha kereszténység ha tehetné, tűzzel-vassal kényszerítené az embereket a megtérésre. Mindössze azért nem teszik ezt, mert nem olyan állapotok uralkodnak már, mint a középkorban.


A kényszer azonban így sem szűnt meg, csak alábbhagyott: rengeteg embert próbálnak ijesztgetni a pokollal, bűntudatkeltéssel stb, föleg bigott szülők. A papok, lelkészek semmit sem tesznek ez ellen, sőt időnként ők maguk is megkeserítik az emberek életét. (az egyházi visszaéléseket meg inkább hagyjuk)



A kereszténység veri a mellét, hogy több millió ember életét jobbá tette, de arról hallgat, hogy több millió ember életét tönkretette (köztük az enyémet is), és maradandó sebeket okozott nekik.


Ha keresztény vagy, akkor inkább húzd meg magad, mert semmi büszkeség nincs abban, hogy a része vagy egy démoni rendszernek, amina szeretet leple alatt végzi a mérgező tevékenységét.

2018. dec. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:

Azért akarnak megtéríteni, hogy megmentsenek a pokoltól.

És mivel a pokol az örök szenvedés helye, azért vannak, akik minden áron igyekeznek menteni.

Én már lemondtam arról, hogy szavakkal, magyarázkodással térítsek. Legfeljebb azzal, amit teszek.

2018. dec. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!