Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem az ateisták azok, akik...

Nem az ateisták azok, akik próbálnak "megtéríteni? "

Figyelt kérdés

Gyakran hallom az oldalon, hogy az ateistákat folyton meg akarják téríteni a különféle vallási csoportok, ezért sokan már elzárkóznak a többi vallásos embertől is.


Mégis, a személyes tapasztalataim alapján még sosem hallottam arról, hogy valamilyen egyház megszállottan zaklatna valakit, vagy egyáltalán megpróbált volna engem bárki "megtéríteni"


Az ateisták viszont folyton próbálnak lebeszélni a vallásról másokat mindenféle helyzetekben, gyakran sokkal durvábban, mint mondjuk Jehova tanui. Nem gondoljátok, hogy ők azok, akik gyakran túlzásba esnek?


(Bár az ajtómon még nem kopogtak "Hagydelistent" aktivisták)


2018. aug. 25. 13:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 anonim ***** válasza:
49%
Én katolikusként több "térítést" kaptam már ateistától, mint mondjuk jehova tanújától. Bár nyilván ennek az oka az is, hogy a környezetemben több ateista van, viszont sok ateista módszerei és lelkesedése a megtérítés iránt nem marad el a jehovistáktól sem. :))
2018. aug. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/78 anonim ***** válasza:
76%

Végül is.


Ateista ismerőseim szinte mindegyike kijelentette már így nyíltan, hogy "nem létezik Isten".


Hívőktől viszont sose hallottam még így, hogy "létezik Isten", ők ehelyett azt mondják, hogy "hiszek Istenben".

2018. aug. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/78 anonim ***** válasza:
90%

Én elég sokkal találkoztam már akik megpróbálják másra eröltetni a vallásukat.

Főleg aluljárókban lehet velük találkozni, de házalnak is.

A legjobban nyomolósak a jehova tani.

Aztán a Hit gyületkezete és még van pár ilyen szekta, de az ő nevük nem maradt meg bennem.

2018. aug. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/78 Alain Delon ***** válasza:
35%
Magam részéről lehetőleg nem állok szóba vallásossal.
2018. aug. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 Alain Delon ***** válasza:
29%
4: Ateistaként...
2018. aug. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/78 Alain Delon ***** válasza:
41%
És khöm... térítés: [link]
2018. aug. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/78 A kérdező kommentje:
Azt hittem, aki a gyermekét vallásos óvodába/iskolába íratja, az elvárja a vallási nevelést. Nem értem, mi ebben a pláne. Aki nem kéri, vigye állami intézménybe a gyerekét.
2018. aug. 25. 14:42
 8/78 anonim ***** válasza:
10%
Éles szemed van kérdező:)
2018. aug. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/78 anonim ***** válasza:
100%

Mégis, mit vársz a valláskritika rovattól?

Szemtől szembe még egyetlen vallásost sem próbáltam kitéríteni a hitéből, ennyire nem érdekel ez a dolog, csupán JT-k érveit szoktam elhárítani. nem is ismerek olyan ateistát, akit ennyire zavarna a vallás, hogy aktívan fellépjen ellene. Általában még csak eszünkbe sem jut ilyen gondolat, hogy Isten, meg vallás és a többi maszlag.

Kivéve itt, ahol ennek megvan a helye és értelme.

2018. aug. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/78 anonim ***** válasza:
88%

Aha, soha nem hallottál olyat, hogy egy egyház beépülne a emberek életébe ...

Sosem hallotál még:

-vallásháborúkról

-keresztes háborúkról

-kötelező egyházi ünnepekről

-iskolákról, amik egyházi kezelésben vannak

-egyházi egyetemekről

-egyházi adóról

-inkvizícióról

-számtalan beépült szokásról, a keresztelőtől az esküvőig

-egyházi temetésről

-egyházi adóról

-és a többi, és a többi ..

2018. aug. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!