Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » 20 éves vagyok, és eddig még...

20 éves vagyok, és eddig még nem próbált meg téríteni egy Jehova sem. Ez azt jelenti, hogy reménytelen vagyok?

Figyelt kérdés

Eddig kétszer csengettek be amire emlékszem, egyik esetnél aludtam és csak később a kamerán láttam, hogy ők voltak. Tegnap pedig hasmenésem volt és nem tudtam kinyitni az ajtót. Utcán sem próbáltak még soha megszólítani.


Én lehetek az a valaki akitől félnek?



2018. dec. 10. 13:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Hozzám már nem járnak, miután sokáig jártak és beszélgettem-vitáztam velük teológiai kérdésekről, de egyszer rosszkor zavartak és rájuk zúdítottam néhány olyan kérdést, hogy csak pislogtak:


- ha a ti istenetek az igazi, akkor miért az araboknál van az összes olaj?

- az ősemberek közt voltak jehovások?

- akkor még az isten nem akarta, hogy tudomást szerezzenek róla?

- ha több ezer vallás van, akkor miért az lenne a frankó és kizárólagos?

- istenke miért teremtette a rákot és egyéb betegségeket?

- stb

2018. dec. 11. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
34%
Addig van szerencséjük míg hozzám nem jönnek! Zavarnám el a pi..csába ezeket az idiótákat!
2018. dec. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

"rájuk zúdítottam néhány olyan kérdést, hogy csak pislogtak:"


- ha a ti istenetek az igazi, akkor miért az araboknál van az összes olaj?

Ennek semmi köze Istenhez, sem az elhatározásaihoz.

Sehol nem írja a szavában, hogy a népét a födrajzi helyen levő olaj mennyisége azonosítja.

Lehet hogy ott sok olaj van, de más földrajzi helyeken pedig más természeti kincsek vannak amik az araboknál nincs.


- az ősemberek közt voltak jehovások?

Nincsenek és nem is voltak "ősemberek". Ez evolúciós elmélet, Isten nem teremtett buta ősembereket, akik a fáról lemászó majmokból alakultak ki.

Az első emberek is Ismerték Jehovát, hiszen Ő hozta létre az életet, a maguk rendeltetése szerint, és kaptak feladatot tőle.


- akkor még az isten nem akarta, hogy tudomást szerezzenek róla?

Mikor nem akarta, hogy tudomást szerezzenek Róla? Minden időben tudtak arról, hogy az életnek van létrehozója. S mindig is tudtak Róla. Hogy a későbbiekben, az emberek kreáltak maguknak Isteneket, attól Ő nem egyenlő ezekkel.


- ha több ezer vallás van, akkor miért az lenne a frankó és kizárólagos?

Mert Isten a rend Istene, Ő nem hozott létre vallásokat, hanem egy olyan életformát kell élnie az embernek, ami a hákólát, és a köszönetet fejezi ki az emberektől, Istennek. Ezt imádati formának nevezzük. Isten egy egységes imádatot támogat, ahogy láthatjuk ezt akár az Izraeliták idejéből akár a keresztény időkből.

az emberek azok, akik megosztják a nézeteikhez igazítva, Isten elvárásait, és azt akarják, hogy Isten igazodjon ezekhez.


- istenke miért teremtette a rákot és egyéb betegségeket?

Istenke? Milyen "kedves dolog", egy örökké létező személyt, kicsinyítő képzővel említeni.

Olyan ez mint ha egy 90. éves bácsinak azt mondaná valaki, hogy "Pistike"


Isten nem teremtett betegséget. Tán Isten mondta, vagy hozta létre azokat a környezeti szennyeződéseket, amik miatt a Rákos betegségek kilakulnak?

Vagy az ember a kapzsiságában, már nem tudja, hogyan gyilkolja le magát, és másokat is?

Hogy az ember örökölte a bűnre való hajlamot, és ezért nem örvend teljes egészségenk a betegségek, az Istentől kapott ajándék emberek által való rongálásnak a következményei.

Isten nincs ellene a Technikának, ha az enm károsít sem Erkölcsi, sem egészségügyi téren.


S nem kell pislognod....

2018. dec. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Időpont tegnap 14:26

Cicuka, a tiszteletet ki kell érdemelni, nem jár senkinek csak úgy.

2018. dec. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

13-as lehidalok tőled. XD


"Isten nem teremtett betegséget. Tán Isten mondta, vagy hozta létre azokat a környezeti szennyeződéseket, amik miatt a Rákos betegségek kilakulnak?"


Nem csak a környezeti szennyeződések okoznak megbetegedést. Meséld már el h az állatok mit vétettek? Mit vétett az a baktérium amit kinyírnak a vírusok? Ha az ember volt rossz és azért betegszik meg akkor az állatok miért betegednek meg?


"Nincsenek és nem is voltak "ősemberek". Ez evolúciós elmélet, Isten nem teremtett buta ősembereket, akik a fáról lemászó majmokból alakultak ki.


Az első emberek is Ismerték Jehovát, hiszen Ő hozta létre az életet, a maguk rendeltetése szerint, és kaptak feladatot tőle."


Mesélj már h ugyan miért van a bálnáknak lábcsontja? Semmi funkciója nincs. Isten részeg volt mikor tervezte? Csak az emberben több tucat olyan funkció van aminek mára semmi értelme sincs, de nincs jelentős evolúciós hátránya így nem is tűnt el. Ugyanez a jelenség néhány kígyófajnál is ahol megvan a lábcsökevény. Vagy Mo-n is él két külön halfaj ami 100%-ig ugyanúgy néz ki, genetikailag viszont két külön faj. Ha isten teremtette volna a világot, nem kéne tökéletesnek lennie?

2018. dec. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!