Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha az sem biztos hogy Isten...

Ha az sem biztos hogy Isten létezik, hogyan bocsáthatja meg a bűneinket?

Figyelt kérdés
Számomra ebben nincs logika bár az is igaz hogy a kereszténység nem logikus alapokon nyugszik.
2018. dec. 13. 21:10
1 2 3 4
 31/32 Anahystor ***** válasza:
48%

Sajnos a válaszomnak csupán a felével foglalkoztál és azzal sem érdemben!


"27-es. Értem amit mondasz, ismerem Ockham borotváját. Sejtettem, hogy rögtön megkapom, hogy egyszerűbb mást feltételezni, mint amit írtam."


Igen, és.... Megkaptad, de tovább nem viszed a gondolatodat, ha ismered az ellenérvet az állításodra, és mégis állítod, akkor vagy eleve egy megkérdőjelezhető állítással hozakodtál elő, vagy van még érv a tarsolyodban. Remélem ez utóbbi, de akkor itt lenne azt ideje azt is megírnod.



Ráadásul a neked feltett kérdésnek csupán az első részével foglalkoztál /azzal sem érdemben :-( /.

Mi lenne ha írnál néhány gondolatot a második résszel kapcsolatban is?


idézem:

------

"Bizonyítsam, hogy a semmiből semmi hatására nem lesz valami?" (írtad te)

Nem, ne ezt bizonyítsd, hanem azt, hogy nem az anyag lett a semmiből hanem Isten.

Ugyanis ha teszel egy általános érvényű kijelentést (semmiből nem lesz valami) akkor kéretik nem rögtön cáfolni ezt (kivéve Isten).

Ugyanis ezzel az erővel én ugyanilyen joggal mondhatom: Kivéve az anyag.

Ráadásul a két hasonlóan alá nem támasztott állítás viszonylatában megint az egyszerűség irányából közelítve a kérdést:

Minek a létrejötte/örök léte valószínűbb:

- a minket körülvevő megtapasztalt, pusztán fizikai törvényszerűségekkel leírható anyagé

- vagy egy magasan szerveződött, intelligens, végtelen hatalmú immateriális entitásé, ami egyszer csak megteremti az általunk ismert világot

------


Várom az Isten létezésére vonatkozó érvelésedet.

2018. dec. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 Sheral ***** válasza:
A kérdező csak trollkodik, ne nagyon erőltessétek meg magatokat a logikus válaszokkal.
2018. dec. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!