Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves hívők! Miből gondoljáto...

Kedves hívők! Miből gondoljátok, hogy Isten létezik? Tudom, hogy unalmas már a kérdés, de akkor is ti bele gondoltatok már a dolgokba?

Figyelt kérdés
2018. júl. 5. 20:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/194 anonim ***** válasza:
76%

1. Tényleg borzasztóan unalmas, még csak vagy 1000x kérdezték meg itt a GYK-n

2. Igen, belegondoltak már.

2018. júl. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/194 anonim ***** válasza:
29%

Milyen dolgokba kellene belegondolni?

Túl fiatal vagy még!

2018. júl. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/194 anonim ***** válasza:
21%
Biztos vagyok benne, hogy létezik, sőt, annál is biztosabb. Ha unalmasnak gondolod a kérdés: eddig nem mondták még el? Nyilván a bizonyosság oka a személyes tapasztalat, természetfeletti megtapasztalások, sokszor gyógyulások, megváltozott élet, megváltozott értékrend, ami magától nem jönne csak úgy. Az Istennel való találkozás után az ember már nem akar a káros szenvedélyeivel foglalkozni, mert már nem érdekli őt. Az elvonókúra pl. lehet sikeres, vagy lehet sikertelen, de egy ilyen jellegű változást az életben, amikor tényleg megváltoznak dolgok, nem igen lehetne máshogy magyarázni.
2018. júl. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/194 anonim ***** válasza:
61%
Igen, borzasztó unalmas a kérdés, de nem egyre rászántam az időt és türelmesen leírtam a választ. Keresd ki.
2018. júl. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/194 anonim ***** válasza:
21%

Az élet a bizonyíték.

Igen belegondoltunk, tudományosan is utána jártunk.

Élő élettelenből, nem jön létre.

2018. júl. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/194 anonim ***** válasza:
23%
A személyes tapasztalat az egy nagy nulla akkor, amikor arról kell beszélni, hogy valami - vagy valaki - létezik-e, ez csak a primitív, buta ember szerint bizonyító erejű.
2018. júl. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/194 anonim ***** válasza:
21%

Három dologból:


-Érzem a jelenlétét

-Amikor tiniként kacérkodtam az ateizmussal, akkor úgy éreztem, hogy lyuk van a lelkemben és szomorúbb voltam

-Megjelent nekem vízióban Jézus

2018. júl. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/194 anonim ***** válasza:
42%
Minden vallás képviselője érzi a saját istene jelenlétét. Tinédzserként mindenki lyukat érez a lelkében. A vízió is attól függ, hogy hova születtél. Ha indiában laknál biztos Krisna jelenne meg neked. Bámulatos az önszuggesszió.
2018. júl. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/194 anonim ***** válasza:
55%

A legtöbben a tudatlanságukat nevezik Istennek. Azaz ha van egy kérdés, amire nem tudják, vagy nem akarják elfogadni a választ, akkor oda nemes egyszerűséggel belehelyezik Istent.

Nem tudom mi van a halál után? Isten.

Nem tudom hogy lehet ekkora az univerzum? Isten.

Nem tudom hogyan jött létre az élet? Isten.

2018. júl. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/194 anonim ***** válasza:
34%

Éppen hogy a személyes tapasztalat a lényeg. Isten nem úgy "működik", ahogy sok ember azt elvárná. Éppen pont ellenkezőleg. Egyébként a Biblia is teljesen egyértelműen alátámasztja a személyes tapasztalatokat. A Biblia keletkezését és egyéb sajátosságait pedig most nem szeretném részletezni, de ez is figyelemre méltó.


A személyes tapasztalat jelentősége óriási. Eddig még pl. az ilyen jellegű orvosi csodákat nem igazán tudták megcáfolni. De lehet más magyarázatot keresni rá, szabad a pálya.

2018. júl. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!