Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha úgy gondolod is, hogy az...

Ha úgy gondolod is, hogy az isten létezik, honnan veszed hogy az pont igaz vele kapcsolatban, amit a te vallásod mond róla?

Figyelt kérdés
Ha létezik is, simán lehet még az is, hogy egyik vallás sem írta le helyesen. Mi szól amellett hogy bármelyik is igaz lenne?
2018. szept. 28. 11:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
19%
Ez a kérdés azért vicces mert az Isten szó a végső és kezdeti állapot azonos pillanatban való létezésére utal. A tökéletes minőségre amiben minden benne van, ami mindenben benne van. Ezért emberi értelemmel alkotott elképzelésekkel lehetetlen meghatározni
2018. szept. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
10%
Úgy, hogy utánanéztem nagyon alaposan mindennek, mindkét oldalon + folyamatosan visszaellenőriztem magam
2018. szept. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

"Úgy, hogy utánanéztem nagyon alaposan mindennek, mindkét oldalon + folyamatosan visszaellenőriztem magam"

Nesze semmi, fogd meg jól... Egyrészt meg sem válaszoltad hogy mire jutottál, másrészt mi bizonyítja hogy amiben végül hinni kezdtél, annak bármi köze is van a tényleges istenhez?

2018. szept. 28. 11:25
 4/22 A kérdező kommentje:
Ráadásul milyen mindkét oldalon? Rengeteg elképzelés van istennel kapcsolatban, nem csak kettő.
2018. szept. 28. 11:26
 5/22 anonim ***** válasza:
63%

Én már hónapok óta ezen dilemmázok.

Abban, hogy van valami fölsőbb hatalom, biztos vagyok.

Viszont amit érzek, ahhoz a legközelebb a Westworld meg a Csillagok között áll.

Egyszerűen olyan, mintha egy láthatatlan valami lenne folyamatosan velem.

A katolikus vallás szerint ez az őrangyal.


Nagyon fura ez az egész.

2018. szept. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Alain Delon ***** válasza:
1: Ez azért vicc, mert ahány nyelv, annyi szó. Ha valami abszolút lenne, egységes szó lenne rá.
2018. szept. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

"Egyszerűen olyan, mintha egy láthatatlan valami lenne folyamatosan velem.


A katolikus vallás szerint ez az őrangyal"

Igen, ez az hogy minden vallásban ott vannak ezek az előregyártott válaszok, hogy bármit érzel vagy bármi történik, annak mi az oka. Csak épp amennyire tudom, egyik vallás sem tudta még alátámasztani a saját magyarázatairól, hogy azokban több igazság lenne mint amit bármely más vallás állít.

2018. szept. 28. 11:56
 8/22 anonim ***** válasza:
0%

Mert nem hagyta magát bizonyíték nélkül. A bizonyítékok nélkül, még a gyilkost sem lehet azonosítani.


Jehova mindent feltár, semmit nem rejt el. A kezdetektől fogva mindent szépen felvázolt, nem takargatott semmit.

S amit mondott, az rendre úgy is voltak. S bizony még a tudomány, és a régészeti leletek is gyakran megerősítik ezeket a beszámolókat, amit régebben nem hittek, ám a bizonyítékok előkerülése változtatott a véleményeken.

Ugyan akkor a rendezettség az őszinteség, amit a Bibliában még a választottjainál is feltárul, és nem takargat.

Soha nem mondta, hogy a valamikori Héberek, csak azért mert Őket választotta, felsőbb redüek, vagy különlegesebbek másoknál. Ugyan úgy kaptak büntetést, halált, és amikor a fit is elutasították, elvetette Őket. Már nem tekinti választottaknak.

Nem szépíti a dolgot. És minden amit mondott, az utolsó pontig meg is valósult, és meg is fog valósulni.

2018. szept. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

"Jehova mindent feltár, semmit nem rejt el. A kezdetektől fogva mindent szépen felvázolt, nem takargatott semmit"

Valami konkrétumot mondj, legyél szíves!

2018. szept. 28. 11:58
 10/22 anonim ***** válasza:

Na jó, csak épp ezzel az a gáz, hogy érzem.

Tehát én nem írom alá, hogy ez egy őrangyal.

Másrészt ugye ott a film.

Azért elég durva, hogy Nolan előáll egy ilyennel, amivel egyébként az Űrodüsszeia előtt tiszteleg.

2018. szept. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!