Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehetséges ilyen...

Hogyan lehetséges ilyen gonosz valláshoz tartozni, mint a kereszténység?

Figyelt kérdés

Ha lehetne egy vallást mondani, amely megrontotta az emberiséget és kínok millióit zúdította a világra, megsebezve számos embert testileg és lelkileg, akkor ez a keresztény szekta lenne.


Előző kérdésemben arra kerestem a választ, hogy mik a kerszténység (szekta) pozitívumai, nos a sablonos, semmitmondó válaszokon kivül mást nem kaptam.


A kereszténység már olyan mélyre süllyedt, hogy ma az Isten is elborzad, ha rájuk tekint. Képmutatás, csalás, sérelmek szórása hívektől és lelkeszektől a kívülállók felé.


Teljes káosz.


2018. dec. 16. 08:46
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
48%
Egyetlen szó: butaság.
2018. dec. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem sem kedveli őket,ha eljönne az általuk reklámozott feltámadás, szép számban kárhoznának el a híres keresztények.

De azért ők csodaszépen elücsörögnek a templomokban Istenre várva.

Azt hiszik hogy attól jobb emberek, hogy ők hisznek benne.

Náluk ez a mérvadó,mindegy hogy kit aláznak meg vagy hálóznak be,a lényeg hogy elmondták a Miatyánkat 12-szer.

Ilyen álszent bagázs nincs másik.

És ez hatványozottan igaz a római katolikusokra.

2018. dec. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
67%

Öhm... milyen szép marxista duma. :D Már csak "a vallás a nép ópiuma" szlogen maradt le. Az a baj, kedvem lenne mondatról mondatra kielemezni ezt a sületlenséget, és mindenre reagálni, de sajnos nem érek rá, mert vizsgaidőszak van (most is minek lógok még mindig itt, amikor tanulni kéne?? 😭). De a lényeg az, hogy szerintem te nagyon kisarkítva látod a dolgokat. Tény és való, követtek el szörnyűségeket a vallás nevében, de minek a nevében nem? Bármilyen jo dolgot el lehet torzítani, bármi nevében képesek az emberek gonosz dolgokat cselekedni. Most az elmúlt napok tűntetései jutottak az eszembe. Több ezer békés tűntető, a fideszesek mégis az egy-két rendbontó huligánt kapták fel. Te is ezt csinálod szerintem.

Én is látom, hogy nem mindem tökéletes az egyházban, vannak komoly problémák. De ettől még maga a kereszténység nem lesz gonosz, a tanítása jó, és rengeteg ember van, akik ezt a tanítást hűen követik, és hűen követték, még a legkáoszosabb időszakokban is. Gondolok példál azokra a nagy szentekre, akik képesek voltak a koruk egyházát megreformálni, és visszatéríteni az alapokhoz. Gondolok itt pl. Assisi Szent Ferencre, Svéd Szent Brigittára, stb... hiszem, ma is vannak olyan emberek, akik efelé tartanak, példaul Ferenc pápa szerintem egy olyan személy, aki arra tart, hogy az egyházat sikerüljön visszabillenteni a helyes irányba, ő nem tűri a gyűlölködést, a szexuális visszaéléseket, stb...


Szerintem ismerd meg, miről is szól a kereszténység valójában, és csak aztán ítéld el. :)

2018. dec. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
85%

Nem a vallás a gonosz, hanem a hívek gyarló emberek, nem pedig angyalok. Nem tudnak tökéletesen az elvek alapján élni, bűnöket követnek el, és minél nagyobb egy bűn, annál jobban láthatod. Mivel a bűnök elborzasztanak, csak a rosszat veszed észre a keresztények tetteiből, ez alapján pedig azt hiszed, hogy a kereszténység ezt tanítja.

A kereszténység nem tanítja azt, hogy tömeggyilkosságot kell elkövetned, vagy hogy megerőszakolj nőket vagy férfiakat. Ezek bűnök.

2018. dec. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
40%
A kereszténység megtisztította a világot a sötétségtől.
2018. dec. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
0%
Az Jézus volt, nem a kereszténység,Lucifer.
2018. dec. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:

#3


Assisi Szent Ferenc nem volt olyan, mint a mai szektások. Nem is értem azt, amikor a keresztény szekta tagjai hivatkoznak folyamatosan a régi hívekre. Tertullianus pl. a kritikus gondolkodásával ízekre szedné a mai, naggyá duzzadt szektát. Egyébként az ő írásai nyomán a kereszténység kb. 90%-a mehet a levesbe, mivel nem rendelkezik apostoli eredettel: pünkösdisták, jehovisták meg egyéb, ezekhez hasonló szeméz vallások semmiféleképp nem tarthatnának igényt az "egyház" címre az ókeresztény irodalom alapján. Szó szerint egyébként le is nézem a keresztényeket, hiszen ők többségében még a saját vallásuk történetét sem ismerik, csak a vezetőjük elfacsart, hamis teológiai nézeteit ismételgetik folyanatosan. Nem új dolog ez: talán az USA-ban volt egy felmérés, ami azt hozta ki, hogy az ateisták jobban ismerik a Bibliát.


Marx-nak meg igaza volt, a vallás tényleg a nép ópiuma, a Felház egyik alkalmán magam is részt vettem, hát nem sokban kükónböztek egyesek a drogosoktól. Egy kutatás szerint egyébként a vallásos élmények tényleg hasonló folyamatokat okoznak az agyban, mint ami a drogosoknál van, szóval talan még Marx sem tudta, milyen igazságot mondott.


A keresztény szekta tagjainak ezért is nem szabad lenne hivatkozniuk a régiekre. Az egyházatyák és a középkori szerzetesek ugyanis filozófusok, tudósemberek voltak. A mai keresztények meg többségében a drogosokhoz hasonló 0 értelemnel rendelkező naiv, műveletlen, érzelmileg kiszoláltatott, képmutató, a problémáikat megoldani egyedül nem tudó, aljas, fensőbbség érzettel renselkező, tudatlan emberek.

2018. dec. 16. 11:54
 8/47 anonim ***** válasza:
36%

#7, hát azért Tertullianusnak volt egy érdekes stílusa, eléggé személyeskedő módon érvelt, de persze nagyon bírom őt. :D De jobban kedvelem a higgadtabb stílusú egyházatyákat, mint pl Cyprianust.


Tulajdonképpen mit értesz "keresztény szekta" címszó alatt?

2018. dec. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
69%
Te vagy az, aki csajozni ment egy szektába?
2018. dec. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem te összemosod az egész kereszténységet a neoprotestáns szektásokkal.
2018. dec. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!