Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehetséges ilyen...

Hogyan lehetséges ilyen gonosz valláshoz tartozni, mint a kereszténység?

Figyelt kérdés

Ha lehetne egy vallást mondani, amely megrontotta az emberiséget és kínok millióit zúdította a világra, megsebezve számos embert testileg és lelkileg, akkor ez a keresztény szekta lenne.


Előző kérdésemben arra kerestem a választ, hogy mik a kerszténység (szekta) pozitívumai, nos a sablonos, semmitmondó válaszokon kivül mást nem kaptam.


A kereszténység már olyan mélyre süllyedt, hogy ma az Isten is elborzad, ha rájuk tekint. Képmutatás, csalás, sérelmek szórása hívektől és lelkeszektől a kívülállók felé.


Teljes káosz.


2018. dec. 16. 08:46
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
83%

Kedves kérdező, én szeretetteljes karácsonyt kívánok neked, kívánom, hogy legyen meg a lelki békéd. Még most ha ezt a békét a kereszténység elleni féktelen gyűlöletbe is érzed, bízom benne, hogy egyszer valódi békességre jutsz.

Tudod a folyamatos gyűlölködés, utálkozás és hazugságok felemésztik az ember lelkét, megkeserítik az ember életét. Nem kívánom ezt neked, még ha te szívből utálsz is minket.

2018. dec. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 A kérdező kommentje:

#8


Tertullianus nem pasztori leveleket írt, mint pl. Szent Kelemen vagy Szent Ignác, hanem inkább értekezéseket, legalábbis én így gondolom. Írásai éppen ezért nem kifejezetten lelki táplálék, inkább egyfajta eszmefuttatás. De elképesztően jól tudott érvelni, egy kicsit olyasmi a stílusa mint Dawkinsnak: művelt, olvasmányos, és odamondogató. Belegondolni is félelmetes, ma milyen értekezeseket írna a mai kialakult helyzetekre vonatkozóan. Nem hinném, hogy nyalizna pl. múlt nélküli gyülekezeteknek a tolarencia nevében, akik jogot formálnak az igazságra a hibbant resztoránus, gonosz teológiájukból fakadóan.


Ezt hosszú lenne kifejteni - hogy kik a szektások.


Maradjunk annyiban, hogy azok, akik a tévtanításaikkal és a burkolt kényszerrel, bűntudatkeltéssel megmérgezik az emberek gondolkodását, és magukhoz hasonló zombit csinálnak belőlük.


#9


Igen, én voltam. De nem csak csajozni mentem oda, hanem egyfajta amatőr, valláskutatási program is volt, hogy tanulmányozzam azoknak a hibbantaknak a viselkedését. Nem lepődtem meg rajtuk.

2018. dec. 16. 12:21
 13/47 A kérdező kommentje:

#12:14


Nem magát a híveket, inkább a rendszert gyűlölöm. Persze az más, ha egy hívő azonosul a rendszerrel és ezáltal fizikailag vagy lelkikeg bántalmaz másokat. Igen, az olyanok rászolgálnak mások gyűlöletére.


Dávid a 139. zsoltárban is gyűlölködött. Neki sem volt akkor lelki békéje?

2018. dec. 16. 12:25
 14/47 anonim ***** válasza:
65%

Dávidnak sem volt meg a lelki békéje. Közted és Dávid király közt az a nagy különbség, hogy Dávid belátta saját bűnösségét, szomjazott Isten irgalmára, a te szívedet csak a keresztények (és ki tudja még kik) iránti gyűlölet hajtja.

Akárhogy is utálkozol és gyűlölködsz, a keresztényeknek nem lesz se jobb, se rosszabb, holnapra már téged és a kérdésedet is elfelejtem. De a te dolgod, hogy mit kezdel magaddal.

2018. dec. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:

Meg az a nagy különbség, hogy Dávid beszélgethetett Istennel, hallota a hangját, meg egész életében segítette.


Manapaság Isten a hamis próféták tanításai ellenére senkivel sem beszél közvetlenül, és nem is segíti annyira az embereket sem. Az egész képzelgés.


Nos, nem tudom, hogy mit értesz lelki béke alatt. Van erről egyfajta véleményem, de most ebbe nem megyek bele. A Biblia szerint egyébként a keresztényeknek is gyűlölniük kell, méghozzá a bűnt. Sőt a bűnnel azonosult ember is gyűlöletes lehet. Szóval a gyűlölködés itt is, ott is jelen van. Egy olyan gonosszá vált vallást pedig, mint amilyen a keresztényseg lett, bizonyos esetekben lehet gyűlölni.

2018. dec. 16. 13:56
 16/47 anonim ***** válasza:
64%

#15

A bűnt valóban gyűlölni kell, de a bűnös embert szeretni. Jézus maga mondta, hogy a bűnösökért jött, hogy gyűlölhetné az istenfélő ember a bűnöst akkor? Az embereket, legyen bűnös vagy nem bűnös, keresztény vagy ateista, egyedül a sátán gyűlöli és mindazok, akinek a szívében Krisztus helyett a sátán trónol.

2018. dec. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
0%

Bizonyos értelemben igazad van.

Hiszen kereszténységhez tartozni, vagy keresztény életet élni nem ugyan az.

Jézus, már akkor elvetette a kereszténységet mint olyat, amikor Pontciusnak ezt mondta:

(János 18:35, 36) . . .” 36 Jézus így válaszolt: „Az én királyságom nem része e világnak. Ha a királyságom része volna e világnak, szolgáim harcoltak volna, hogy ne szolgáltassanak ki a zsidóknak. Így azonban a királyságom nem innen való.. . .


Jézus követői, soha nem lehetnek hatalmon Sátán világában, és ök üldözöttek, nem üldözők.

Aki Jézus követője, az hasonló módon él, mint Jézus, és az első követők.

A kereszténység szégyent hozott Istenre, és a megváltójára, akinek még a születési idejét is megváltoztatták, emberek kedvéért.

űA zöbbiről nem beszélek, mert ezt mindenki tudja.

2018. dec. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 A kérdező kommentje:

#17


Jehova tanúi nem Jézus követői, hanem egy agymosott, gonosz szekta tagjai. Sajnálom őket!

2018. dec. 16. 14:08
 19/47 A kérdező kommentje:

#16


Bocs, de hogyan lehetne azokat szeretni, akik azonosultak a bűnnel?


Hírekben lehet hallani olyan brutális gyilkosságról, hogy valaki kiírtotta a családját. Tegyük fel, hogy nyereségvágyból tette, és nem is bánta meg igazán. Az ilyen embert lehet szeretni? Dávid a 139. zsoltárban feltehetőleg az ilyesmi emberek iránt érzett gyűlöletéről beszél. Erre utal a zsoltár 19. verse is.

2018. dec. 16. 14:13
 20/47 anonim ***** válasza:
60%

#19

Egyrészt mint írtam, minden ember bűnös, minden emberben ott van a bűnre való hajlam. Természetesen Jézust kivéve, aki bűntelen volt, és édesanyját, Máriát, ha már előszeretettel hivatkozol olykor az apostoli atyákra.

Másrészt nincs az a bűnös ember, akibe ne lenne ott a megtérés lehetősége. Lehet idealista vagyok, de úgy hiszem, hogy nincs olyan gonosz ember, akibe ne lenne a jónak egy halvány szikrája sem. Úgy hiszem, benned is ott van a jó, benned is ott van Krisztus, még ha harcolsz is jelenleg ellene.

2018. dec. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!