Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehetséges ilyen...

Hogyan lehetséges ilyen gonosz valláshoz tartozni, mint a kereszténység?

Figyelt kérdés

Ha lehetne egy vallást mondani, amely megrontotta az emberiséget és kínok millióit zúdította a világra, megsebezve számos embert testileg és lelkileg, akkor ez a keresztény szekta lenne.


Előző kérdésemben arra kerestem a választ, hogy mik a kerszténység (szekta) pozitívumai, nos a sablonos, semmitmondó válaszokon kivül mást nem kaptam.


A kereszténység már olyan mélyre süllyedt, hogy ma az Isten is elborzad, ha rájuk tekint. Képmutatás, csalás, sérelmek szórása hívektől és lelkeszektől a kívülállók felé.


Teljes káosz.


2018. dec. 16. 08:46
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
18%

Kedves Kérdező!


A fát a gyümölcsiről lehet megismerni, és nem az árnyékáról!


Szerintem téves a látási módod, akkor amikor a kereszténységet az árnyéka alapján ítéled meg, és nem a gyümölcsi alapján!


A keresztényeknek vannak olyan gyümölcsei, mint Assisi Szent Ferenc, Bullányi György vagy Dombi Ferenc akik nagyon sok szenvedést vállaltak, hogy Jézus tanításai, eszméi fennmaradjanak, és tovább vigyék!


Jézust tanítványait régen is üldözték, és ma sincs ez másképpen, ne téveszd össze az üldözőket az üldözöttekkel.



"Nem a pápa a Fenevad. Nincs a pápa koronáján az, hogy ő mindenkor földi helytartója lenne Isten Fiának. Ezt a hazugságot valóban a Fenevad terjeszti róla! E cím: „A pápa Jézus földi helytartója” csak akkor illeti meg a mindenkori pápát, amikor, mint egységesítő elv, nyilatkozik meg. Ilyenkor valóban Én, Jézus vagyok az, aki őáltala szólok. E cím téged is megilletne ilyenkor, ha az egész világ keresztényeit volnál hivatva képviselni. A mindenkori pápa neve aláírásakor ezt olvashatod: Servus servórum Dei. Ez magyarul így hangzik: Isten szolgáinak a szolgája.


Kétségtelen, hogy nagy fának nagy árnyéka van. A római egyház, kétezer éves fa. De a fa sohasem az árnyékáról ismerhető fel, hanem a gyümölcseiről. Ha találkozni akarsz ennek az egyháznak a gyümölcseivel, olvasd el a szentek életét, gondolj a nemrég köreitekből eltávozott kalkuttai Teréz anyára, és még sorolhatnék párat. Szeretettel kérlek: ne dőlj be a Fenevadnak! Ha mégis megteszed, csak károd származik belőle. Az enyéimnek ártani nem tudsz, s remélem, nem is akarsz, mert az istenszeretőknek minden a javukra válik. Az is, ha hazudozva minden rosszat mondanak rájuk, az is, ha bebörtönzik, az is ha megölik őket. "


Jézus; A HANG - könyv 4118

2018. dec. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 A kérdező kommentje:

#20


Ebben nem értek veled egyet.


Szerintem bűnös és bűnös közt van különbség.


Szent Pál is bűnös volt, de azért lehetett apostol, mert legbelül jó ember volt. Nebukadnezár is bűnös volt, de azért adta neki Isten a Biblia első nagytavlatú próféciáját a világtörténelemről, mert legbelül ő sem azonosult a rosszal.


De nézzük más oldalról az témát: a Jézus korabeli vallási vezetők is bűnösök voltak, de ott már Jézus rájuk zúdította a legnagyobb feddését, mert tudta, hogy menthetetlenek. (Mt. 23. fej.) Beslazár hiába ismerte el Dániel próféta bölcsességét, ő is menthetetlen volt már, és a jövendölésnek megfelelően aznap már elfoglalták Küroszék Babilont, őt magát pedig meggyilkolták (Dán 5. fej.)


Ez alapján a bűnnel azonosuló bűnös már menhetetlen, és a (Zsolt 139,19-22) alapján gyűlöletesek is. Megjegyzem, nem tudom, mi áll a textus masorecitusban és az LXX-ben de Károli fordításában a zsoltárban szereplő szó (vérszopó) előjön a (Náhum 3,1)-ben is Ninivere vonatkozóan, ami szintén egy menhetetlen város volt.

2018. dec. 16. 14:41
 23/47 A kérdező kommentje:

Emánuel!


Arra kérlek, ne idézz nekem ebből a "hang" című irásból! Szektás könyvek nem édekelnek.

2018. dec. 16. 14:43
 24/47 anonim ***** válasza:
71%

#22

Én személy szerint sokkal jobban szeretem Dávid 51. zsoltárát, érdemes lenne időnként neked is elimádkozni.


Az említett zsoltárban Dávid ezt kérdezi:

"Ne gyűlöljem, Uram azokat, akik gyűlölnek téged,

ne utáljam ellenségeidet?"


Erre maga Krisztus adja meg a választ:

"Hallottátok, hogy azt mondták: ‘Szeresd felebarátodat és gyűlöld ellenségedet.’ Én viszont azt mondom nektek: Szeressétek ellenségeiteket, és imádkozzatok üldözőitekért, hogy fiai legyetek mennyei Atyátoknak, mert ő fölkelti napját a gonoszokra és a jókra, s esőt ad igazaknak és gonoszoknak. Ha ugyanis csak azokat szeretitek, akik titeket szeretnek, mi lesz a jutalmatok? Nemde a vámosok is ugyanezt teszik? És ha csak a testvéreiteket köszöntitek, mi rendkívülit tesztek? Nemde a pogányok is ugyanezt teszik? Ti tehát legyetek tökéletesek, mint ahogy a ti mennyei Atyátok tökéletes."


A farizeusokat Jézus azért fedte meg, mert nekik példamutató élettel kellett volna a zsidók előtt járni, de e helyett többségük csak egyszerű képmutató volt Ezért mondja Jézus: "Mert attól, akinek sokat adtak, sokat fognak követelni, és attól, akire sokat bíztak, többet fognak számon kérni." A farizeusokra sokakat bízott Isten, így Krisztus jogosan kérte számon rajtuk. De ők sem voltak menthetetlenek, mint tudjuk, Pál is farizeus volt és ott állt Szent István első vértanú meggyilkolásakor is. Ennek ellenére megtért és a hit egyik legnagyobb szószólója lett, majd maga is vértanúsgot szenvedett.

2018. dec. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
15%
A kereszténység zülleszti vissza középkori erkölcsökhöz az embereket.
2018. dec. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
0%

"egy agymosott, gonosz szekta"


Valóban? te tudod.

2018. dec. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
38%

Kedves kérdező, a keresztyén szó azt jelenti, hogy Krisztusi. Krisztus azért jött, hogy megkeresse és megmentse a bűnös embert.

Egy gyilkos beszámolóját hallottam, aki sírva mondta el, hogy úgy változott meg az élete, hogy az áldozata anyja felkereste a börtönben, és olyan szeretetet éreztetett iránta, hogy megtörte az ő kemény szívét. Látva azt, hogy valaki annyira törődik azzal, hogy neki milyen rossz az élete, mindent elkövet, hogy egy ilyen ember is megismerje, mit jelent a szeretet.


Ezt is írod: "Előző kérdésemben arra kerestem a választ, hogy mik a kerszténység (szekta) pozitívumai, nos a sablonos, semmitmondó válaszokon kivül mást nem kaptam."


Látogasd meg azokat a roma negyedeket ahol éjszaka kezdődött az élet, akkor indultak lopni. Családon belüli erőszak, verekedések, alkoholizmus, szegénység emiatt, stb...

Ilyen helyekre elindultak a misszió munkások, és ezek az emberek megváltoztak.

Most már dolgoznak, a pénzt hazaviszik a családnak, és hálásak Istennek, hogy kiemelte őket a fertőből. A rendőrség és a polgármester is elismerően nyilatkozik felőlük.


Ez a valódi keresztyénség, amit te írsz, az nem az.

A kérdésed lefordítva magyarra így hangzik:

Hogyan lehetséges olyan gonosz tetteket végrehajtani mint a gyógyítás? (orvos részéről)

2018. dec. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
75%

"Assisi Szent Ferenc nem volt olyan, mint a mai szektások..."

Ha a kereszténység csak a mai szektákkal lenne egyenlő, akkor Krisztus tanítása nem maradna fenn itt a földön... Ez egyébként nem ok arra, hogy gyűlölni kéne őket. A gyűlölet neked árt, teljesen mindegy, hogy a tévtanításokkal megvezetett szektásokra irányul nálad, vagy az egész kereszténységre.

Szent Ferenc nagysága pont abban állt, hogy reformjaival nem szembehelyezkedett az Egyházzal, hanem szigorúan hűen az evangéliumhoz és az Egyház tanításához felébresztette azt, ami már kezdett kiveszni. Nem ellenséget gyártott, hogy még több hívet toborozzon magának, hanem alapvetően a szeretettől vezérelve akarta javítani az Egyház hibáit.

2018. dec. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek nem szeretik ha valaki máshogy él mint ők. Kritikaként fogjáj fel a saját életükre nézve. Egy valóság szerető nem hívő is elismeri józanul a kereszténység tényeit. Az ha téged zavarnak, azért mindenféle elferdített torz dolgokkal vigasztalod magad, attól még továbbra is idegesíteni fognak. Menjünk, nyírjuk ki az összes németet! Gonoszak voltak a politikusaik!!,Akitől isten elborzad, az nem keresztény. Nyilván irigyled azt a lelki szintet ami a keresztényeknek van. Gondolom idegesít hogy te még nem lennél képes olyan lenni mint ők. De a leghangosabb dühös ateistákból szoktak a legbuzgóbb hívők lenni. Az utolsókból lesznek az elsők. Szóval nyugi.
2018. dec. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
Próbálj egy kicsit reálisabb lenni. Amúgy a gyűlölni, ami sokszor van a magyar fordításban, eredetiben annyit jelent hogy kevésbé szeretni. Egy kereszténynek senkit nincs joga elítélni. Az isten jogköre. Ha tényleg érdekelne, betenném a bűnösökkel való viselkedés szabályait, de téhed úgyse érdekel igazából. Csak az errejárók miatt írtam.
2018. dec. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!