Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten ki szokott néha kapcsoló...

Isten ki szokott néha kapcsolódni?

Figyelt kérdés

A keresztény szekta úgy ábrázolja Istent, a Big Brothert, aki 0-24-ben ül a trónján, és figyeli az embereket. Büntet, aztán megint figyel. Néz, de nem szól közbe, csak figyel, ül. Stb...


Hogy lehet így élni? A Biblia alapján Isten néha tiszta ideg. Miért nem megy kicsit el kikalcsolódni valahová?


Régen, a teremtés könyve szerint még nem élt ilyen stresszes életet, hanem sétált egyet a friss levegőn.


2018. dec. 23. 09:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem megártott a Biblia tanulmányozása... sétálj te is egyet a friss levegőn.☺
2018. dec. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kereszteny.
2018. dec. 23. 09:32
 3/18 anonim ***** válasza:
26%

Tudom.Isten megteheti hogy folyton figyeljen, mert kimeríthetetlen energiával rendelkezik.

Büntetni nem szokott,azt az emberek teszik magukkal.Amúgy biztos van hogy szünetet tart.

2018. dec. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
53%

Isten örökkévaló, ami azt jelenti, hogy fölötte áll minden időbeli mértéknek. Az idő csak a változó anyagi világban értelmezhető. A múlthoz képest más a jelen és más lesz a jövő is.

Isten ezzel szemben nem definiálható az időben, hanem egy teljesen állandó, változatlan létállapotban van. Nincs múlt, nincs jövő, nem kell "kikapcsolódnia", mert az ő állapota állandó.

2018. dec. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
55%
Mióta elküldte a Fiát, azóta síri csend az égiek felől. Szóval egy röpke 2000 éve már szabadságolta magát, úgy tűnik.
2018. dec. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
31%

szerintem lazít - ne aggódj érte. Van miért aggódni:

"Csak az a kérdés, hogy amikor az Emberfia eljön, talál-e hitet a földön?” (Lk 18,8)

2018. dec. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

A Biblia alapján a bűneset óta egy cseppet sem lazít. Állandóan idegeskesik, munkálkodik.


Nem értem miert nem lazít kicsit. Ő a főnök, kivehetne egy kis szabadságot. Miert nem megy el a teremtett világ (pl. egy másik univerzum) egy szegletébe és kicsit élvezi a napsütést, a csobogó patakot meg ilyeneket.

2018. dec. 23. 11:41
 8/18 A kérdező kommentje:

#5


Mondasz valamit.

2018. dec. 23. 11:42
 9/18 anonim ***** válasza:
23%
7-dik napon pihen. Ahogy az írás is mondja. Vagyis 6000 évig figyel, aztán 1000 év szabi, földi időben. Isten a kolobi időszámítast hasznàlja. 1 kolobi nap=1000 földi év.
2018. dec. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Akkor ennek a mindenható Istennek 6000 év volt megteremteni a világot? Nem kapkodta el, azt kell mondjam.
2018. dec. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!