Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért vannak még mindig...

Miért vannak még mindig evolúciót tagadó keresztények?

Figyelt kérdés
2019. jan. 28. 11:08
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
74%

Sziasztok!


Én csupán a véleményemet írtam le, ezért is írtam, hogy "véleményem szerint" - nem kívánok vitába szállni ebben a témában, mert nem vagyok szakértője. A kérdésre szerettem volna egy értelmes választ írni, hogy ellensúlyozzam a sok nem értelmes választ.


Üdv. Péter

2019. jan. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
59%
Mert elvakultak. Saját példámból tudom, ugyanis régen én is az voltam. De rájöttem, hogy a tudományt nem lehet a hit fölé helyezni. A tapasztalható dolgokat, a meg nem tapasztalhatók fölé. Az evolúció annyira ésszerű és bizonyított már, hogy ennél jobban nem is lehetne bizonyítani. Csak utána kell nézni, mik bizonyítják. Csak hogy egyet mondjak: Az élőlények annyira közel állnak egymáshoz, annyira szépen meg van bennük egy folytonosság, hogy sokszor szinte nem is lehet külön fajokról beszélni az állatvilágban. Szinte lehetetlen egységes definíciót találni a faj fogalmára, amit egységesen lehetne alkalmazni minden állatra, mert nincsenek éles határok az állatok között. Lásd pl. a kutyák sokféleségét, és ősüket, a farkast. Ugyanis egymásból fejlődtek ki, úgy, hogy mindegyik egy picit más volt, mint az elődje. Az evolúció évmillárdok alatt tudta létrehozni a jenlegi élővilágot, azonban még emberi élet hosszúságú idő alatt is meg lehet figyelni, hogy működik. Pl. saját magadon is megfigyelheted, hogy nem vagy pont ugyanolyan, mint a szüleid. Benned is biztos van pár mutáció, amitől különbözöl tőlük. Pl. magasabb vagy, erősebb vagy épp gyengébb a csontozatod, vagy a hajad színe stb...
2019. jan. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
27%

A napokban láttam egy nagyon érdekes videót, bár nagyjából tudtam mindazt, ami benne volt, de megfogott a világos és logikus, látványos képi világa, mindenkinek melegen ajánlom.

Az agyról szól, a benne létrejövő valóságról, ami mindenkinek a sajátja, olyannyira, hogy az agyunk képes csalni, vagy kipótolni a hézagokat és még be is tud csapni, olyan valóságérzetet gerjesztve az emberben, ami igazából nincs.

Vallásról ugyan szó sincs benne, de amióta láttam ezt a filmet, jobban megértem, miért gondolják a vallásosak a bibliai meséket igaznak, a valóság részének.

https://www.youtube.com/watch?v=4wzFf1JyKQc

2019. jan. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
27%
Az evulóció már az alappillérén megbukik. Azt mondják ugyanis hogy az ősrobbanás után jöttek létre anyagok előtte még nem volt semmi. De ha nem volt semmi akkor mi robbant ekkorát?
2019. jan. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
21%

"Az evolúció annyira ésszerű és bizonyított már, hogy ennél jobban nem is lehetne bizonyítani. Csak utána kell nézni, mik bizonyítják."


Azért evolúció elmélet, mert az elméleti filozófia síkján bizonyítják. A gyakorlat azt támasztja alá, hogy az élőlény a saját anatómiai felépítésén belül variálódik a külső körülmény függvényében, de minden variálódó változékonysága megmarad a saját fajának/létezésének határain belül. Bárminemű mutáció ha nem tudja az új fajt rögtön létrehozni, akkor csak gyengíti azt amiből kiindult. Ezért a hasznos mutációk is csak az adott fajon/élőlényen belül működnek és maradnak fenn. Amit önkényesen új fajnak határoz meg a darwini elmélet, az a valóságban csupán variálódás, változékonyság. Az evolúció így egy manipulatív álláspontot képvisel, a változékonyságot ruházza fel új faji definícióval, vagyis hazudik! Csak faji variálódás létezik, az embernél is ez figyelhető meg, csak fajon belüli változatok vannak, még ha apróbb változások kialakulnak, ember marad. A kutya és a farkas is egyazon vonalvezetése egy adott élőlénytípusnak, még ha eltérő is a külseje, vagy változik. Ugyanez a macskáknál, a kettő közt átjárás nincs, mint a vírusok és a baktériumok közt se, a két vonal külön fut. Az ember is külön fut amióta csak létezik, meg az állatok is. Aztán hogy évmilliók alatt láthatatlanul mi jön létre, a hülye filozófia erőlteti, ami még csak nem is hit, hanem a legócskább materialista hiszékenység!

2019. jan. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 Ozmium42 ***** válasza:
55%

"Azért evolúció elmélet, mert az elméleti filozófia síkján bizonyítják."


Nem. Azért elmélet, mert a természettudományban így hívják a bizonyított hipotézist. Szerinted nem eléggé gyakorlati bizonyíték, hogy az evolúció elméletnek komoly gyakorlati felhasználása van már matematikai, mérnöki problémák megoldásában is? Hogy használják a gyógyszergyártásban, a járványok előrejelzésében, a robotikában? Bámulatos, hol tart már ez az elméleti filozófia!

2019. jan. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 Darkmoon80 ***** válasza:
63%

Kedves Petike05!


Javasolnám, hogy mielőtt valamihez hozzászólsz, érdemes előtte legalább minimális ismeretet szerezni az adott témában.


Ha megtetted volna, akkor nem írnál le ilyet:


"Az evulóció már az alappillérén megbukik. Azt mondják ugyanis hogy az ősrobbanás után jöttek létre anyagok előtte még nem volt semmi. "


Közismert ugyanis, hogy az evolúció elméletének nem része sem az anyagok kialakulása (ősrobbanás vagy akár teremtés) de még az élet kialakulása sem (abiogenezis vagy akár teremtés által).

A klasszikus evolúciós elmélet onnan kezdve vizsgálja kérdést, amikor adott egy reprodukcióra képes élőlény, ami mutációk sorozata révén képes alkalmazkodni a változó környezethez.


Az evolúció hármas alappillére a reprodukció-mutáció-szelekció.


---


14%-os!


"Azért evolúció elmélet, mert az elméleti filozófia síkján bizonyítják. "



Hát, NEM.

Nem tudom ezt honnan szedted, de az biztos, hogy amit írsz annak köze nincs a valósághoz!

Egyrészt az evolúció nem úgy elmélet, mint ahogy te elméleteket gyártasz dolgokról.

A te elméleteid tényalapot nélkülöző fantazmagóriák, sajátos vágyálmaid, hogy a világot igazítsd a hitedhez, míg az evolúciós elmélet sziklaszilárd tényeken alapul, melyeket bár lehet figyelmen kívül hagyni (ezt teszed te), de ez senkit sem izgat, hiszen csak magadat csapod be vele.


"A gyakorlat azt támasztja alá, hogy az élőlény a saját anatómiai felépítésén belül variálódik a külső körülmény függvényében, de minden variálódó változékonysága megmarad a saját fajának/létezésének határain belül."


Kíváncsi lennék erre a gyakorlatra amiről írsz, mivel a valóság pontosan nem ezt mutatja.

A fajok egyébként is csupán önkényesen kijelölt határai a természet számára eleve nem léteznek. Nincs homogén populáció, minden egyed eleve különbözik minden más egyedtől. Te sem vagy a megegyező nemű szülőd tökéletes mása!


"Aztán hogy évmilliók alatt láthatatlanul mi jön létre, a hülye filozófia erőlteti,"

Érdekes, hogy a filozófia (ráadásul hülye?!) csoportjába sorolod a genetikát, paleontológiát, biológiát, geológiát, fizikát, stb.

Szerintem ezek természettudományok, és a kutatási eredményeik nem kitalációk, hanem tényeken alapulnak. Ezek a tények (őslénytani leletek, genetikai kutatási eredmények, anatómia) éppenséggel nem láthatatlanok, ellentétben a vallások isteneivel.

2019. jan. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
72%

#35


Honnan veszed, hogy van egy határ, amitől nem változhat tovább egy élőlény?


"Bárminemű mutáció ha nem tudja az új fajt rögtön létrehozni, akkor csak gyengíti azt amiből kiindult."


Ezt megint honnan veszed? Nagyon sok olyan mutáció van, ami gyengít, hátráltat egy élőlényt, ez igaz. Nos, pontosan ezek fognak kiszelektálódni. De ha a sok ezer mutáció közül csak egy hasznos akad, ami egy pici előnyt ad az állatnak a túlélésre, pl. legyen csak egy picivel jobb a szaglása, vagy a látása, vagy mondjuk egy hidegebb környezetben nagyobb szőrzete, mint a többinek, akkor logikus, hogy ezek fognak elterjedni a populációban. Mert nagyobb eséllyel fognak életben maradni, tehát nagyobb eséllyel szaporodnak is.


Az evolúció nagyon lassú folyamat. Egy ember élete alatt nyílván nem fogsz túl nagy változásokat észlelni. Még pár ezer év alatt se biztos. De évmilliók alatt ezek a kicsi, de folyamatos változások összeadóttak, és egyre fejlettebb, összetettebb élőlények alakultak ki.

2019. jan. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 Darkmoon80 ***** válasza:
24%

Kiegészítésképpen: [link]


Nem hosszú, és helyretesz néhány tévhitet!

2019. jan. 30. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 Alain Delon ***** válasza:
39%
Akkor még egyszer leírom, hogy a kedves kérdezőnek megmutatták a keresztények, hogy mi kavarog a fejükben. Ez megadta neki a választ.
2019. jan. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!