Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy lehet Isten abszolút jó,...

Hogy lehet Isten abszolút jó, ha a jó egy szubjektíve értelmezhető fogalom?

Figyelt kérdés
Mivel embere válogatja hogy kinek mi a jó, nem létezhet a jónak egy abszolút állaota, hisz nincs olyan ami minden létező szempontból mindenkinek jó.
2019. febr. 12. 10:47
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

"Ez a gondolatod miatt siklott félre a megértés részedről. Te nem vagy Isten és én sem. Ha figyelmesen elolvasod amit írtam, nem fogod benne megtalálni, hogy én azt állítanám, hogy Isten vagyok. Ha én az lennék akkor mindenki más is az lenne, ezen a vonalon tovább haladva."


A kérdésem az volt, hogy Isten hogyan lehetne abszolút jó. Erre te azzal kezdted, hogy egyenlőséget tettél az abszolút jó és az egészség közé. Innentől szimpla matek.

Ha Isten = abszolút jó és abszolút jó = egészség akkor egészség = Isten.

2019. febr. 12. 16:23
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Szegény dínók egy nagy kavics miatt haltak ki mi meg a logika miatt fogunk 😂
2019. febr. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmi sem szubjektív, csak az emberek véleménye más.
2019. febr. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
#9 Vannak akikben egész másféle értékrend alakult ki mint amit maga körül láthatott és megtapasztalt. Tehát nem arról van szó, hogy a többféle lehetőségből összeválogatott magának egy neki megfelelőt, hanem önállóan fejlődött ki benne egy bár saját, de ettől még nem feltétlen szubjektív értékrend. A saját, nem ugyan az mint a sajátos. Mindenkinek meglehet a maga értékrendje, ettől még létezhet olyan, hogy alapvető értékrend. Vagyis ahogy Luci is mondta kb. úgy gondolom én is.
2019. febr. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Rossz irányból indultál, ha Istenről akarsz gondolkodni.

A jó mércéje Isten. Ami nem olyan, mint Ő, az nem jó. Tehát a jó nem szubjektív, hanem objektív.

Ha az ember megmondhatná, hogy Isten jó-e, akkor Isten fölé helyezné magát, és ezzel Istenné válna, Isten pedig alistenné.... És újból felmerülne a kérdés, csak akkor már sokkal személyesebb lenne és nagyobb lenne a tétje: vajon TE jó vagy? ...

Ha a jó mércéje az ember, akkor valóban akkora káosz lesz, amit abban a három sorban leírtál a kérdésedben.

Azonban ha Isten Isten, akkor kizárólag Ő lehet a jó mércéje - és akkor mindegy, hogy te meg én mit "érzünk" jónak. A jó független tőlünk. Szerintem ez jó! Én hisztis vagyok. Tehát, a jó igencsak ingatag lenne - függene pl. a holdfázistól is - ha érted, mire gondolok. Micsoda csuda világ lenne, ha ezen múlna, mi a jó! :D

2019. febr. 23. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A kérdésedben két különböző minőséget keversz. Szubjektív-objektív, abszolút-relatív. Ez két külön tengely. Valami lehet objektív és relatív, ezt könnyen beláthatod, ilyen a fizikai tér és idő.


Ugyanígy lehet valami szubjektív és abszolút, de ez a szubjektivitás miatt nehezebben megfogható, de ilyen például a fájdalom élménye. Teljesen szubjektív, de ha valami fáj, annak nincs olyan értelme, hogy az nem fáj, hiszen az érzet felülírja a fogalmi kereteket.

2019. febr. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!