Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van az, hogy a vallás/kr...

SIDLER22 kérdése:

Miért van az, hogy a vallás/kritika kategóriában néhány topik egy idő után két/három ember veszekedésével ér véget?

Figyelt kérdés

Néhány kérdésben először kap értelmes és a kérdéshez illő válaszokat az ember, majd megjelennek a csökkentagyúak akik folyamatosan tolják, hogy "az evolúció nem tud választ az élet létrejöttére!" majd ezt kontrázza Pombe, mirőlszól meg Darkmoon80 és a végére kialakul egy olyan hosszadalmas és unalmas "regényvita" mint ez: https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

Kérdem én:

- Miért jó ez?

- Kinek jó ez?

- Miért nem tudjátok akkor inkább privátban megbeszélni? (Hisz amiről beszéltek már rég nem az alap kérdéshez kapcsolódik)


Általában ateistából nem lesz hívő és a hívőből sem lesz ateista. Egy olyan fórumon mint ez meg aztán végképp nem.


No offense csak érdekelne a véleményetek.


2019. febr. 14. 18:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Kettőt és könnyebbet.
2019. febr. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért baj, ha nyilvánosan beszélnek?
2019. febr. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem te pont népszerűsíteni akarod a topicot, csak rosszul.
2019. febr. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Ha hivatkozás nélkül állítok valamit akkor mindenki nekem eset volna, hogy honnan találok ki ilyeneket. Így inkább megspóroltam egy + válasz kommentet és leírtam a linket már a leírásban.
2019. febr. 14. 22:21
 5/18 anonim ***** válasza:
20%

"az evolúció nem tud választ az élet létrejöttére!" majd ezt kontrázza Pombe, mirőlszól meg Darkmoon80"

Ilyet máshol is csinálnak, ha valaki az evolúciót megkérdőjelezi. Egy ismerősömet a facebookon is üldözték, személyeskedtek vele, stb...

Pombe-t, Darkmoont és a társait már rég ki kellett volna tiltani innen. Nem is értenek a természettudományokhoz, csak Istenellenes oldalak marhaságait szajkózzák.

duplán idegesek, mert könnyűszerrel lehet cáfolni őket

2019. febr. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 eric_one ***** válasza:
Talán azért mert társadalmi szinten a vitakultúránk még sok fejlődésre szorul.
2019. febr. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem azért, mert a vallásosak, kreósok, vagy mint a 34%-os troll, mindig ugyanazzal a cáfolt hazugságokkal jönnek és még ha neked unalmas is, lehet másnak még a hasznára válik.

Ha egy olyan ember olvassa, aki tájékozatlan, akkor könnyen elhiheti a kreós hazugságokat és ferdítéseket (mert mindig ugyanazokat írják), ezért nem árt, ha a cáfolataik is le vannak írva.

Az pedig, hogy soha nem válaszolnak a kérdésekre és más kérdések alá is beírják a hazugságaikat sokkal bosszantóbb, mint a viták.

2019. febr. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
66%

Már maga a kérdés is provokatív, azt állítja, hogy az ateizmus hit, mégpedig olyan, ami sokkal rosszabb, mint a vallásosak hite és persze ezerrel elindul a vita, hogy hit e az ateizmus, meg azon, hogy ha valaminek a létét nem lehet bizonyítani, akkor jogos e azt a létezést feltételezni, vagy egyenesen elfogadni, aztán jön a többi ilyen zagyvaság, ami egyrészt logikátlan, másrészt tudománytalan, sőt, semmi köze az ésszerűséghez.

A teteje az egésznek, hogy amikor leíródnak a cáfolatok, semmi hatása, ugyanazt szajkózza az illető tovább, anélkül, hogy valami érvet fel tudna hozni, szóval teljesen troll módra viselkedik, így nem csoda ha minősítik is.

2019. febr. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Darkmoon80 ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Sajnálom, de sem eddig, sem ezután nem fogom elfogadni, hogy egyesek alaptalan, logikátlan, hamis állításokat írnak le egyes kérdéseknél válaszként. Tudod, elég gyorsan le lehetne zárni egy-egy ilyen dolgot, ha az illető annyit írna a cáfolatra: Bocsi, tévedtem...

Ehelyett több tíz válaszban értetlenkedik, félremagyaráz, halmoz butaságot butaságra. Tényleg az lenne a helyes szerinted, ha szó nélkül ráhagynám?

Helyénvalónak érzed, hogy azok akik esetleg végig olvassák a válaszokat, arra a következtetésre jutnak: igen neki lehetett igaza, mert nem cáfolta senki az állítását?

2019. febr. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

34%-os!


"Pombe-t, Darkmoont és a társait már rég ki kellett volna tiltani innen. Nem is értenek a természettudományokhoz, csak Istenellenes oldalak marhaságait szajkózzák.

duplán idegesek, mert könnyűszerrel lehet cáfolni őket"


OK, akkor most szavadon foglak!

MUTASS erre egy (azaz 1) példát, ahol te vagy a hozzád hasonlók bármelyik állításomat cáfolták!!!


Tudod, idézve az adott szakaszt!


Nekem olybá tűnik, mindig te oldalogtál el farok behúzva, szó nélkül lelépve a vitákból.


Ennyire fáj, hogy így próbálod magadat tömjénezni???



ui.:

(Nos, egyszer valóban volt egy vita, ahol téves állítást írtam le, de azt emlékeim szerint nem veled folytattam, és akkor készségesen elismertem, hogy tévedtem. Konkrétan a mustármagos példabeszédről volt szó, és a mag méretéről. Ott bizony hibáztam, mert nem olvastam eléggé utána a témának.)

2019. febr. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!