Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Katolikus papok beszélnek...

Katolikus papok beszélnek homoszexualitásukról, tényleg ennyi homo pap van?

Figyelt kérdés

A héten jelent meg a New York Times-ban egy cikk, ahol római katolikus papok arccal, névvel vallanak homoszexualitásukról.


[link]


A lapnak két tucat meleg pap és papnövendék beszélt életéről, hárman abba is beleegyeztek, hogy nevük mellett fotójukat is bemutassák (Monsignor Robert J. Bussen, Steve Wolf, Gregory J. Greiten)

A cikk szerint több pap mondta, hogy aktív szexuális életet élt férfiakkal.

Greiten atya 24 éves volt, amikor saját magának beismerte, hogy meleg, egy paptársának mesélt erről, aki szintén coming outolt neki.

z Egyesült Államokban „a meleg férfiak legalább 30-40 százalékát teszik ki az amerikai katolikus papságnak, a meleg papok és más kutatók becslése szerint.

Egy floridai plébános például így fogalmaz: a papok harmada meleg, a harmada nem, a harmadik harmadnak pedig halvány fogalma sincs, hogy micsoda”


Szerinted igaz a hír? Tényleg ennyi homoszexuális pap lenne a Római Katolikus Egyházban? Vagy csak rágalmazás? Jelentéktelen dolog felnagyítása?

Szerinted szükség van meleg papokra? Egyesek szerint érzékenyebbek bizonyos dolgokra, ezért jó papok lehetnek.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. febr. 23. 14:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%

Mivel erről nincs adat, ezért ez az ő találgatásuk. Lehet hogy igaz, lehet hogy nem. Lehet tényleg van 30-40%, lehet csak 10%, erről nincs statisztika. Régen azt mondták, hogy minden második papnak van gyereke pár faluval odébb, most azt mondják, hogy minden 2. pap vagy meleg és/vagy pedofil. Valószínűleg egyik sem igaz, se régen, se ma.

Nem gondolnám, hogy magasabb lenne náluk az arány, mint a társadalomban. Például gyakran felhozott példa a pedofília, ami egy nagyon szomorú és elítélendő dolog, de sajnos a többségi társadalomban gyakoribb eset, mint a papok között, még is a papok kerülnek e miatt reflektorfénybe. Pedig mennyi borzalmas eset van, amikor "apák és "anyák" élnek vissza gyermekeik ártatlanságával. Illetve lelkészek körében is előfordul a pedofília, valahogy az még se kerül annyira középpontba. De ez csak egy kitérő volt, véletlenül sem akarom összekeverni a homoszexualitást és a pedofíliát, mert a kettőnek semmi köze egymáshoz.


Már csak azért se lehet biztosra megmondani, mert jelenleg meleg embert nem szentelhetnek pappá. Tehát ha valaki odamegy a püspökhöz, hogy meleg, de szeretne pap lenni, akkor nem fogják neki engedni.


Szerintem papokra van szükség, tisztességes, erkölcsös, becsületes papokra, függetlenül szexuális irányultságuktól. Mivel a papok szüzességet fogadnak, ezért szerintem lényegtelen, hogy heterok vagy melegek. Se a meleg, se a hetero papok nem élhetik ki szexuális vágyaikat, ilyen szempontból szerintem teljesen mindegy.

2019. febr. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem annak, hogy kivel alszik éjszaka, nincs köze ahhoz, hogy jó pap e.
2019. febr. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

A New York Times-nak nyilatkozó papok ezt mondták:


"gay men probably make up at least 30 to 40 percent of the American Catholic clergy, according to dozens of estimates from gay priests themselves and researchers. Some priests say the number is closer to 75 percent. One priest in Wisconsin said he assumed every priest was gay unless he knows for a fact he is not. A priest in Florida put it this way: “A third are gay, a third are straight and a third don’t know what the hell they are.”


rövid fordítás:

"Homokos legalább 30-40%-a az amerikai katolikus klérusnak.Egyes papok szerint ez a szám közel van a 75%-hoz. Egy másik pap azt mondta, hogy ő MINDEN papot melegnek feltételez, ameddig nem tudja meg, hogy nem meleg. Egy floridai pap ezt mondta: A papok egy harmaduk meleg, egy harmada nem az, egy harmada azt se tudja, hogy micsoda.

2019. febr. 23. 15:26
 4/26 A kérdező kommentje:
A 30-40%-os homokos arány a papokon belül tucatnyi pap becsléséből, és kutatók adataiból áll.
2019. febr. 23. 15:28
 5/26 A kérdező kommentje:

A New York Times-nak nyilatkozó katolikus pap:


“When I was in the eighth grade, there were three things I could do. I could be a truck driver like my dad. I could be a doctor, I wasn’t smart enough for that. But I was gay, so the only other thing left was, I could be a priest.”


fordítás:

Amikor 8. osztályos voltam, három dolgot tudtam. Úgy tudtam kamiont vezetni, mint az apám. Lehettem volna doktor is, de nem voltam elég ügyes hozzá. De meleg voltam, így egy dolog maradt: pap lehettem.

2019. febr. 23. 15:45
 6/26 anonim ***** válasza:
65%
Nem azért lesz valaki pap mert homokos. Kapja be az index az ilyen szennyes gyűlöletkeltő cikkjeit.
2019. febr. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Ezt a részt az index pont nem hozta le, ezt egy pap nyilatkozta a New York Times-nak, én fordítottam le.
2019. febr. 23. 16:10
 8/26 anonim ***** válasza:
58%

Az a baj, hogy még ha melegek is, nem veszik észre, hogy ezzel a nyilatkozattal mennyire inkább ártanak, mint használnak annak az Egyháznak, aminek ők is tagjai, sőt felszentelt klerikusai akarnak lenni? (már ha igaz a cikk)

És ráadásul nem is igaz, mert - igaz nem tudom, hogy az USA-ban mi van, de - itt Magyarországon nem fognak olyat felszentelni, akiről kiderült, hogy homoszexuális. Illetve homoszexuális emberek a papképzést sem kezdhetik el. Aki ettől a hajlamtól szenved, neki nem a papság az útja, mivel a papság nőtlen életformája nem csupán egy "eszköz" arra, hogy a homoszexualitását takargassa.

2019. febr. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Értem az elméletet, de a gyakorlat a lényeg. A cikkben a papok elmondták, hogy a papnövendékként azt tanulták, hogy el kell hallgatniuk, ha melegek.


McCarrick szivárványos bíboros papnövendékekre vadászott, volt hogy egyszerre 6-7 papnövendékkel osztotta meg a tengerparti nyaralójában az ágyát.


Egy katolikus érsek levele a pápához a témában:


[link]


[link]

2019. febr. 23. 16:46
 10/26 anonim ***** válasza:
11%
A vatikánba a klérus 80%-a homoszexuális
2019. febr. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!