Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Katolikus papok beszélnek...

Katolikus papok beszélnek homoszexualitásukról, tényleg ennyi homo pap van?

Figyelt kérdés

A héten jelent meg a New York Times-ban egy cikk, ahol római katolikus papok arccal, névvel vallanak homoszexualitásukról.


[link]


A lapnak két tucat meleg pap és papnövendék beszélt életéről, hárman abba is beleegyeztek, hogy nevük mellett fotójukat is bemutassák (Monsignor Robert J. Bussen, Steve Wolf, Gregory J. Greiten)

A cikk szerint több pap mondta, hogy aktív szexuális életet élt férfiakkal.

Greiten atya 24 éves volt, amikor saját magának beismerte, hogy meleg, egy paptársának mesélt erről, aki szintén coming outolt neki.

z Egyesült Államokban „a meleg férfiak legalább 30-40 százalékát teszik ki az amerikai katolikus papságnak, a meleg papok és más kutatók becslése szerint.

Egy floridai plébános például így fogalmaz: a papok harmada meleg, a harmada nem, a harmadik harmadnak pedig halvány fogalma sincs, hogy micsoda”


Szerinted igaz a hír? Tényleg ennyi homoszexuális pap lenne a Római Katolikus Egyházban? Vagy csak rágalmazás? Jelentéktelen dolog felnagyítása?

Szerinted szükség van meleg papokra? Egyesek szerint érzékenyebbek bizonyos dolgokra, ezért jó papok lehetnek.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. febr. 23. 14:40
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Miért rágalmazás az, ha valaki homoszexuális?
2019. febr. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
4%
Itt is minden második hozzászóló homi. Én nem, a többi adja magát!
2019. febr. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Nekem van egy volt évfolyamtársam aki szerintem azért ment papnak, mert amellett, hogy érdekelte ez a dolog, meleg is, de azt nem tudta volna vállalni, így meg rejtve marad és megbecsülésnek örvend a családja és az ismerősök körében.


Szerintem ez többeknél előfordulhat, a valódi számokat persze senki nem tudhatja.

2019. febr. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Előző, köszönöm hogy megosztottad az évfolyamtársad példáját, aki papnak ment.


Sokszor ez a gyakorlat, hogy pályaválasztás elé kerülő homoszexuális fiúk/férfiak úgy érzik, hogy a katolikus papi pálya az egyetlen lehetőség a számukra. Emiatt szerintem a propagandával ellentétben nagyobb a melegek aránya a papok között, mint a többségi társadalomban.

Magyarországon egy kiugrott buz-i pap azt állította, hogy itthon 30% körül van a homokos papok aránya a kléruson belül. A társadalomban ez alatt van jóval szerintem.

2019. febr. 25. 09:43
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt is előkerül egy alapvető tévedés.

Mégpedig, hogy csak heterókban és melegekben gondolkozunk, holott a melegeknek mondott emberek jó része biszexuális.

De a biszexuálisok vagy teljesen láthatatlanok tudnak maradni, vagy az emberek tévesen melegként tekintenek rájuk.

A valódi melegek tényleg kevesen vannak, azonban a valódi biszexuálisok aránya jóval magasabb lehet, mint amennyi meleg van állítólag. Közelíthet a 30 százalékhoz.

Nem csak az számít biszexuálisnak akinek alkalmilag volt meleg kapcsolata, nem csak az, akinek hasonló arányban vannak meleg és heteró kapcsolatai is, hanem az is, aki jórészt meleg kapcsolatokat keres de képes lenne heteró kapcsolatban is élni.

Azokról nem beszélve, akiket esetleg érdekelne a dolog, de valójában sosem jutottak el addig, mert esetleg leragadtak egy heteró kapcsolatban.

2019. febr. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

#14

Tehát egy kiugrott pap teljesen "elfogulatlan" véleménye szerint 30%. Lehet. De lehet, hogy nem. Nálunk akárhány pap volt, mindegyiknél azt rebesgették, hogy itt vagy ott hány gyereke van. Az én statisztikám alapján akkor sokkal kevesebb százalékra jön ki. Most akkor melyik igaz? Könnyen lehet, hogy egyik sem. Az az igazság, hogy nem tudni és szerintem megtippelni se lehet.


Egyébként a teljes társadalomban a melegek aránya 10% körül van, gondolom a papoknál is e körül lehet. Hiába ír be valaki olyan ordas ostobaságot, hogy 80% (10. hozzászólás), legfeljebb remélné, mert akkor megpróbálna felszedni egyet-kettőt.

Az is igen csak megfontolásra érdemes, amit előttem szóló ír, hogy szinte mindenki megfeledkezik a biszexekről, akik többen vannak, mint a melegek. Úgy már valóban lehet 30%, mert a társadalomra is nagyjából annyi lehet jellemző. De amíg nem éli ki valaki szexualitását, addig egyrészt teljesen mindegy, másrészt egyértelműen be se lehet sorolni sehová, sőt még lehet maga az illető se tudja pontosan.

2019. febr. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
54%

" Hiába ír be valaki olyan ordas ostobaságot, hogy 80% (10. hozzászólás), legfeljebb remélné, mert akkor megpróbálna felszedni egyet-kettőt"


A keresztényhez méltatlan sértegetéseden kívül nekem van némi forrásom is ahhoz a 80%-hoz:


[link]


Egy 500 oldalas tényfeltáró könyv 1500 interjúval a Vatikánból. 41 biboros, 52 püspök, 45 pápai diplomata, és több mint 200 pap és szeminarista. A szerző azt állitja, hogy a Vatikáni klérus 80 %-a homokos, köztük kiemel egy bíborost is aki nyiltan kiáll a homoszexualitást elitélő tanitások mellett miközben férfi prostituáltakhoz jár.

2019. febr. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
93%

#17

Az amerikai Népszavában is jelent meg néhány cikk más felekezetről, amikor azt linkeltem korábban elég vehemens felháborodással fogadtátok. Pedig elég alapos cikk volt, számos leleplező belsős információval.

2019. febr. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

67%-os légy szíves mellőzd a személyeskedést, a hozzászóló azért írta be a 80%-os homokos pap arányt, mert azt egy újságban szereplő kutatásban olvasta.

Szerintem a magyar civil társadalomban nincs 10% meleg, ez tévedés. A katolikus papoknal pedig országonként változó az arány, de azt több forrásból olvastam, hogy a Vatikán ilyen szempontból egy eléggé meleg hely, ott a papok csapatostul járnak férfi prostituáltakat foglalkoztató meleg bordélyházba mise előtt, erről fotók és videók is készültek.

Amerikában a katolikus papok egy harmada csak a férfiakat szereti, egy harmada csak a nőket, egy harmada azt se tudja mi, vagy neki minden jöhet, ők a biszexuális perverzitással rendelkező papok. Persze egy másik gyakorló aktív meleg pap szerint ez az arany 75%, ez az ő tapasztalata. Kívülállók - akar laikus katolikus hívő, akár protestáns keresztény vagy ateista - nehezebben tudják elképzelni, mi van a kléruson belül, sokszor el sem tudjuk hinni elsőre azt ami ott zajlik.

2019. febr. 25. 20:04
 20/26 A kérdező kommentje:

"Egyébként a teljes társadalomban a melegek aránya 10% körül van, gondolom a papoknál is e körül lehet."


A cikk és a coming out-oló katolikus papok amerikaiak, ezért nézzük meg az amerikai statisztikát a homokosokról:


egy magyar cikk 10 téveszmét sorol fel a homoszexualitásról:


[link]


ebben az 4. téveszme az, hogy:

"

4. A lakosság 10 százaléka homoszexuális


Az amerikai lakosság kevesebb mint 3 százaléka határozza meg magát homoszexuálisnak vagy biszexuálisnak. A Nemzeti Egészségügyi és Társadalmi Élet Felmérés (National Health and Social Life Survey) szerint a férfiaknak a 2,8 százaléka, a nőknek 1,4 százaléka határozta meg magát homoszexuálisnak, leszbikusnak vagy biszexuálisnak.

"


Tehát Amerikában 3% alatt van a civil társadalomban a homokosok száma. A papok között pedig van olyan pap, aki 1/3-ra becsüli (33%), egy ugyanilyen szürke zónával (azt se' tudja szegény micsoda), van aki 30%-ra és van aki 75% körülire. Van olyan pap, aki automatikusan minden papot melegnek gondol, amíg ki nem derül, hogy nem az. Ez a módszer nyilván nem 10%-nál működik, hanem 50% fölött. Én már nős vagyok, de amíg nem voltam nős, és ismerkedtem lányokkal, minden lányt alapból heterónak gondoltam, amíg ki nem derült, hogy nem az. A módszer működött (soha nem kérdeztem meg egy lánytól, hogy heteró vagy?). Képzeljük el, mi lehet egy olyan csoportban (katolikus klérus), ahol ez a módszer fordítva működik jól?

A cikkben az egyik arcát és nevét vállaló római katolikus pap 24 évesen (gondolom nagy félelmek közepette) coming out-olt egy pap társának, amire mi volt a válasz? Viszont coming out-olt a másik pap!


Nézzük meg a magyar civil társadalomban (nem a papok között!) a melegek arányát.


[link]


"

A magyarországi viszonyokkal kapcsolatos nyugati vizsgálatok szerint hazánkban 28-30 ezerre tehető a homoszexuális férfiak, és 8-9 ezerre a leszbikus nők száma.

"

A teljes lakosság kb 9,77 millió, ennek kb a fele férfi: 4,88 millió, ebből 30 ezer homoszeuális, az arány így 30 ezer / 4.88 millió = 0.6 %. Erősen növekedő tendencia esetén sem éri el ma a 3-4 %-ot.


A 10%-os arány egyébként 488 ezer homokost jelentene a tényleges 29-30 ezerrel szemben (megjegyzem, én ez utóbbit is soknak tartom!)


Nézzük meg a magyar katolikus papok között mennyi lehet a nemiségről másként gondolkodó:


[link]


részlet a cikkből:

"

– Mekkora ez az „egyház köténye”, amit az előbb emlegetett? Van-e tudomása arról, mennyire gyakoriak a papok körében a titokban tartott kapcsolatok?


– Statisztikáim nincsenek, de tapasztalt, idős papbácsiktól [sic!] tudom, akik életük során rengeteg kollégát gyóntattak meg, hogy az arány valahogy így fest: a papok hatvan százaléka „nőzik”, tehát heteroszexuális kapcsolata van, harminc százaléka pedig meleg, illetve meleg kapcsolatokat ápol.


– Ezt nem mondhatja komolyan! Ez kilencven százalék lenne!


– Igen, jól számolt, és magam is úgy gondolom, hogy ez nagyon reális kép. Vagyis a papoknak körülbelül tíz százaléka tartja a cölibátust. És persze lehet a realitásokat tagadni, hárítani, sőt tiltakozni is az őszinte beszéd ellen, de a puding próbája az evés.

"


Nézzünk meg egy másik magyar papot:


[link]

"

Az Atya majd egy évtizedig szerzetes papként élt vidéken. Miután ráébredt másságára, hivatását feladta és szociális munkásként helyezkedett el egy hajléktalanokat segítő intézményben. Ma már homoszexualitását vállalva viszi tovább a szolgálatot, amit pappá szentelésekor fogadott, igaz, nem az egyház berkein belül. A hvg.hu-nak csak névtelensége megőrzése mellett volt hajlandó interjút adni.


Írtam a rend generálisának: a tisztasági fogadalmam nem tudom betartani. Meglepő volt a válasza: söpörjük a problémát a szőnyeg alá, oldjam meg anélkül, hogy kilépnék. Vagyis ezzel az egyház sem tud mit kezdeni.


hvg.hu: Közbevetőleg: XVI. Benedek pápa megtiltotta, hogy felszenteljék azokat a kispapokat, akikről kiderül, hogy homoszexuálisok.

A.: Ha ezt a szabályt valóban betartják, drasztikus következményei lesznek. Nincsenek konkrét adatok, de sejtések vannak, hogy a kispapoknak, papoknak mintegy 30 százaléka homoszexuális. A papságon belül jóval nagyobb arányban vannak a homoszexuálisok, mint a civil társadalomban.

"

2019. febr. 28. 11:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!