Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek is irritáló és...

Fizikakedvelő kérdése:

Szerintetek is irritáló és elutasítandó a két szelsőséges világnézet?

Figyelt kérdés

Szeretném bemutatni személyes véleményemet az ateista/vallásos törésvonal mibenlétéről. Szerintem a két világnézet legmarkánsabb és legradikálisabb képviselői a leginkább "veszélyesek" és irritálóak. Véleményem szerint egy rettentő téves egyenletből indulnak ki mely szerint:

racionalitás,tudományosság,=/= transzcendencia,erények


S ez pedig már csak azért is téves,mert rengeteg ellenpélda van. Darwin például. A két szélsőséges csoport el akarja hitetni az emberekkel,hogy harcolni KELL és,hogy a másik tábor ELLENSÉG. Ez így sajna megosztottsághoz vezet,s úgy lehet az embereket igazán irányítani.

Mit gondoltok?

Válaszokat előre is köszönöm!



2019. febr. 24. 21:55
1 2 3
 21/23 Anahystor ***** válasza:
59%
A tudatlanságra lehet mentség, a szándékos félrevezetésre nem!!!
2019. márc. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
37%
Én az ateizmusban nem találkoztam szélsőségességgel, de lehet, hogy van olyan is. A vallásokban annál inkább. Egy biztos, nekem két véglet van, nevezhetjük szélsőségnek is: az egyik valamiért hisz valamilyen istenben vagy istenekben, a másik pedig tapasztalja, hiszi, tudja, sejti, reméli stb. hogy nincsenek istenek, ezért nem hisz istenekben. Mint ahogy úgy tapasztalom, hogy nincsenek zörgő macskabajusz krokodilkecskék sem, ezért nem hiszek a zörgő macskabajusz krokodilkecskékben sem. Ateistaként úgy gondolom, hogy nincs bizonyíték istenek létezésére, a mai ismereteim szerint nem is tartom valószínűek, hogy valaha lesz bizonyíték, nem is vágyom rá, hogy legyen bizonyíték, mert megvagyok istenek és vallás nélkül. Feleslegesnek és értelmetlennek a vallásokat, de elfogadom a tényt, hogy egyeseknek nem felesleges és nem értelmetlen, mert úgy látom, hogy bizonyos embereknek, embercsoportoknak szükségük van a "mesékre", azaz én mesének, önámításnak tartom az ő nézeteiket, és egyben gyengének is tartom őket, hogy erre van szükségük, hogy működjön az életük, de közben látom, hogy a vallásuk által mennyire erősebbek is bizonyos dolgokban az életben. Nem értem, hogy miért hisz valaki a mesében, de ettől még elfogadom a vallást, mint jelenséget. De attól még nem szélsőséges valaki, mert kinyilatkoztatja az ateista gondolatait. Azt is írtad: tudományszerető...a tudományt nem szeretni kell, a bizonyítékok elfogadása nem szeretet kérdése. A modernizmusnak szerintem nincs köze az ateista/vallásos kérdéshez. Annyi téma van a világon, minden ember minden témában különböző szinten modern. A feltett kérdésedre a válasz: nekem nem irritáló és elutasítandó, ha valaki vallásos, egyszerűen csak nem értem, hogy hiheti el a sztorit.
2019. márc. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Pombe ***** válasza:
82%

"Én az ateizmusban nem találkoztam szélsőségességgel"


Pedig van ilyen. Az a szélsőséges, aki az ateizmus zászlaját lobogtatva, rendszeresen támadja a vallást, és elemzi, hogy az ateizmus eszméje miért jobb. Esetleg ebben-abban füllent vagy tódít is, ha sarokba szorul.


Magyarán pont ugyanúgy viselkedik, mint a fanatikus vallásos. Ugyanolyan meggyőződéssel tagadja Isten lehetségességét, mint ahogy a hívő vitát nem tűrően létezőnek tartja. Mind a kettő ilyenkor úgy csinál, mintha sziklaszilárdan bizonyítható lenne a saját álláspontja, és még valamiféle olyan kívánatos erkölcsi atmoszférára is utalnak, amelyik az éppen preferált hit létezése esetén hiányozni fog.


Azzal azonban abszolút egyetértek, hogy az ateizmus ilyen vad hajszolása, sokkal kevésbé jellemző, mint az isten-hívőség esetén. Ráadásul a társadalmunk kompletten behódol a vallás előtt, vagyis aki vallásos, az lépten-nyomon hirdetheti az álláspontját, és kötelező mindenkinek elfogadnia, hogy ezért ez az ember biztos nagyon jó ember.


Nagyon ritka, hogy egy ateista kérkedjen a "hitével", mert ez megrökönyödést keltene mindenkiben, a vallás képviselőinek szemében ez meg ráadásul vörös posztó is lenne.


Nem tudni miért, de ezzel szemben a vallás képviselői rendre nyugodtan hírdetgethetik, hogy ők erősen vallásosak, és mondhatják ezt bármikor a médiában, akár egy főzőműsorban is... :D

2019. márc. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!