Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért akarnak az emberek...

SIDLER22 kérdése:

Miért akarnak az emberek örökké élni?

Figyelt kérdés
Belegondolnak egyáltalán, hogy mit fognak csinálni úgy nagyjából örökké? Az ember egyszer mindenbe beleun.

2019. febr. 26. 21:30
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:

"egy ember meddig élvezné az életét, ha akkor hal meg amikor akar? 1000 év? Vagy csak 500?"

Tudósok szerint az emberi agyba olyan 5-600 év emlékei férnek úgy bele, hogy még rendszerezni is tudja.

Ha ennél többet él, akkor már lényeges, fontos részeket kell felejtenie ahhoz, hogy működőképes maradjon az agya.

2019. febr. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
Ha egészségesen élhetnék és a pénzem is meglenne a boldogulásra az örök élethez akkor élnék örökké a Földön vagy egy másik exo-bolygón. Örökké tanulhatok. Mindent megtanulhatok és láthatnám, ahogy a világ fejlődik. Más bolygókra juthatnák és. Én imádnám! Viszont a világ egyszer véget ér majd. Az univerzum is véget ér majd. Tehát örökké nem lehet élni, csak jó sok ezer milliárd évig. :)
2019. febr. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 pelgrim ***** válasza:

Még nem ismerjük az (ön-)tudat vagy lélek minden lehetséges állapotát. Ismerjük a bátorságot, a félelmet, az örömet, a bánatot, a boldogságot, stb., stb. De csak halvány elképzelésünk lehet egy olyan lelkiállapotról, egy folyton-jelen(-ben)-létről, ami oly teljes, hogy a lélek vagy öntudat nem ismeri az unalmat, nincs serkentés, késztetés feltétlen semmire.

Szerintem e jelenlétnek – ami valójában nem más mint az örök élet – az „emléke” az, ami az örök élet utáni vágyakozást élteti bennünk, a reményt, hogy egykor elérjük ezt a lelkiállapotot.

2019. febr. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
37%

33 pontosan erről van szó. A duális tudatállapotok meghaladásakor tapasztalhatjuk meg ezt, mikor nem megosztottan él az ember alanyi-tárgyi dichotómiában, hanem Egy, egy a pillanat és az örök, a misztikusunióban, intuícióban, ihletben, szexuálunióban, a halál rohamaiban. Másképp nem tudnák elmélkedni róla. Hogy ebbe a tudatállapotba jutni "akarattal" azt is tudjuk, milyen nehéz, racionális megfontolásokkal lehetetlen. A nagy művészek tudnak erről írni, zeneművekben, képekben, versekben, melyek olvasásakor felismerhetjük a saját élményeinket.

Egy lehelet finom vers Weöres Sándortól:


Mit málló kőre nem bizol:

mintázd meg levegőből.

Van néha olyan pillanat

mely kilóg az időből,


mit kő nem óv, megőrzi ő,

bezárva kincses öklét,

jövője nincs és multja sincs,

ő maga az öröklét.


Mint fürdőző combját ha hal

súrolta s tovalibbent –

így néha megérezheted

önnön-magadban Istent:


fél-emlék a jelenben is,

és később, mint az álom.

S az öröklétet ízleled

még innen a halálon.

2019. febr. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 pelgrim ***** válasza:
38%

Azért akarunk örökké élni, mert a tudatunk mélyén sejtjük, hogy az embernek több van félre téve, minthogy a legjobb esetben egy sikeres, hosszú boldog élet végén mégis csak arra kényszerüljünk, hogy a hanyatlásnak a halálnak adjuk át magunkat.

Ez a több pedig a tökéletes jelen lét, nem az, hogy mit művelünk. Ebben a lelkiállapotban Isten végzi a munkát, a mi dolgunk teljes egészében jelen lnni.

2019. febr. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
A halál utáni élet már nem emberi élet.
2019. febr. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:

Az örök élet fogalma:

Gondolkozás és tervezés,az örök élet ugyan olyan élet tapasztalat lesz mint a mostani

időkontínum. Amikor egy ember a halál lehetösége előtt ál(persze ott van a lehetőség szüntelen) tulélési opcioba kapcsol, egy veszélyes helyzet kialakulásakkor, a tulélésre öszpontosit csak a borult elme nem teszi ezt.

Egy kicsit furcsa nekem hogy olyan emberek beszélnek itt az örök élet nem akarásárol akik holna, holnapután, és azután is szeretnének élni.

Az örök élet definicioját csak akkor értjük meg ha már részese vagyunk addig csak találgatni lehet

2019. febr. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:

A 600 éves agykapacitást melyik agyhalott tudos számolta ki és hogyan? Milyen modelt használt?

Mielőtt beszólunk egy orbitális marhaságot illene elöbb átgondolni.

2019. febr. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


A kérdésedre válaszolva: Miért akarnak az emberek örökké élni?

Mert élni jó, és aki megismerte Istent, az tudja, hogy Isten is jó, és a Fiát adta, hogy aki hisz Őbenne, annak örök élete legyen, egy olyan helyen, ahol nincs bánat, nincs fájdalom, nincs halál. Ez szerintem egy abszolút jó dolog. Én például ha valamim sokáig fájt, akkor már untam a fájdalmat, de amikor végre meggyógyultam, a fájdalom hiányát még nem tudtam megunni.

A Biblia szerint Isten ajándékai az örök életben olyanok, amiket el sem tudunk gondolni. Tehát nem unalom lesz, hanem mai eszünkkel felfoghatatlanul jó dolgok.

2019. márc. 1. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 A kérdező kommentje:
Attól még meg lehet unni. Bármilyen jó is.
2019. márc. 2. 20:37
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!