Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi szükségünk hitre, ha...

Mi szükségünk hitre, ha anélkül is lehet boldog életet élni?

Figyelt kérdés
2019. márc. 9. 21:55
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

"Nem hiszem, hogy bárki logikus mérlegelés alapján döntené el, hogy vallásos hite lesz-e vagy nem. "

Én logikusan mérlegeltem mindent, miután vizsgálódtam, és ennek eredményeként hiszek Istenben, mert ez az egyetlen logikus út

2019. márc. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

"Én inkább így látom: a hívek meg vannak győződve arról, amit a felekezetük tanít a Bibliára hivatkozva, és vakon hisznek abban."

Nem vagyok egyik felekezet tagja sem, mégis hiszek Istenben, Jézusban és a Bibliában

2019. márc. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
72%
Az a gond, hogyha a bibliának nevezett könyvből idéznek egy visszás helyzetet, akkor azt a könyvben hívők rögtön kimagyarázzák, hogy nem úgy kell érteni, nem szó szerint stb. Nos, ez kapásból hiteltelenné teszi az egész nimbuszt. A teremtés könyvében Ádám Éva történetét el sem hiszik a hívők. No persze, mert ha az anyabaszó Káin, Ábel, Sét, és még kitudja mekkora pereputtyot nézzük, elég kínos a helyzet. Fejünket hát a homokba, és azt mondjuk, ez a rész nem igaz, ami meg jól jön nekünk, az meg igen. Pl. az újszövetséget a zsidók tagadják, mert az rájuk nézve negatív, csak az ószövetséget ismerik el, de azt is sajátságos módon. A muszlim vallás sem gonosz alapból, de azt is úgy, és olyanok magyarázzák, és teszik azzá ami, akik saját céljaikat akarják elérni vele. A vallás, hit miatt, már sok millióan haltak meg a történelem folyamán, és ennek ellenére mégis folyamatos utánpótlása van a táboroknak. Az ember főleg az egyszerűbb gondolkodással bírók, nehezen vagy sehogy nem tudják feldolgozni, hogy a tudatuk a testükkel megszűnik létezni, ezért, szükségük van valamire, ami a lélek túlélését csillantja fel előttük. Erre nagyon alkalmas a vallás, de általa a tudorai, vezetői nagy hatalomra, pénzre befolyásra tesznek szert, amivel az évezredek folyamán rendszeresen visszaélt(n)ek. Magyarán, nagyon nagy biznisz ez egyes embereknek.
2019. márc. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
10%
Hite mindenkinek van. Ha azt mondod, hogy hit nélkül lehet élni, az is egy hit.
2019. márc. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Értelemszerűen a vallásos (azon belül is a fundamentalista) hitről szól ez a topic.
2019. márc. 12. 19:05
 26/26 anonim válasza:
Engem csak az zavar, hogy úgy csináltok, kedves válaszolók, mintha csak a kereszténység létezne. Isten így, Jézus úgy... Én pl pogány vagyok, wicca, ami egy sokkal szabadabb hit,mint amit a ti Istenetek megkíván. A csoportod, vagy adott esetben te döntöd el, kiben, miben hiszel és miben nem. Számomra ez fontos, hogy ne csak tömény parasztvakítás legyen az egész, hanem józan ész is.
2019. márc. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!