Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha isten létezik, megmentené...

Ha isten létezik, megmentené egy hívőjét mindenki szeme láttára? Több lenn

Figyelt kérdés
Egy kicsit realista és brutális teszt isten létezésének kiderítésére: pl: egy hívőt elkezdenének ütni-verni, és addig ütnék míg isten(?) nem segítene rajta, és ha nem jelenne meg hogy segítsen, akkor halálra verik. Isten vajon közbeavatkozna? Én azt hiszem, tudom mi lenne a vége...

2019. márc. 12. 23:16
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
56%

#10-es ez szép és jó, csak sajnos logikusan végiggondolva az újszövetség is sántít. Jézus a hatalmas nagy végtelen életéből csak egy pici időt töltött a földön ahol annyit szenvedett a kereszten mint más bűnözők. Persze szomorú meg fájt neki biztos de nem szűnt meg létezni tehát Isten nem "adta értünk az egyszülött fiát"

Egy kereszten való szenvedés nem egyenértékű azzal a ténnyel, hogy ha én nem hiszek akkor az örökkévalóságig fogok szenvedni a pokolban vagy jobbik esetben megszűnik a tudatom létezni örökre.

Akkor áldozta volna fel ha Jézus minden formában megszűnik létezni és nem támad fel többé.

2019. márc. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 Rachel Warner ***** válasza:
85%

" Miérz avatkozna közbe? Ez a sors volt neki megírva! Isten nem változtat a tökéletes teremtésén. "


Pontosan így reagál egy érzéketlen hívő,akit az istenén kívül semmi nem érdekel. Minden rosszindulat nélkül mondom,hogy talán szakemberhez kellene fordulnod,mert ennyire legyinteni valaki halálára már probléma.

2019. márc. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
41%

"Egy világ dőlne össze, a hívők világa, hite. Mert nem egy kis szobában lenne ez csinálva pár nézővel, hanem ez egy világszintű performance lenne, közvetítenék mindenhol, így istennek (márha létezik) ez egy visszatéríthetelen alkalom lenne a saját létének bizonyítása, és ha kihagyná, azzal az utolsó esélyét veszítené el..."

Tényleg azt hiszed, hogy most valami új dolgot találtál ki...? :D Hogy "próbára tehesd" a kereszténységet..? Az egy dolog, hogy valószínűleg magadtól sosem olvastad a Bibliát, de úgy néz ki, hogy a történelemmel se nagyon foglalkoztál eddig életed során.

Konkrétan az általad leírt dolgok sorozatos megismétlődése volt a kereszténység magvetése. Több tízezren haltak meg a római arénákban vagy máshol keresztre feszítve, a kereszténység mégis terjedt.

Krisztus összes közvetlen apostola is (Jánost kivéve) mártírhalált halt.

Az általad leírt jelenet játszódott le gyakorlatilag szóról szóra a kereszténység születésekor is, ha ismernéd a Szentírás, tudnád:

Az arra menők káromolták, s fejüket csóválva mondogatták: „Te, aki lebontod és harmadnapra fölépíted a templomot, szabadítsd meg magad! Ha Isten Fia vagy, szállj le a keresztről!” Ugyanígy gúnyolódtak az írástudókkal és a vénekkel együtt a főpapok is: „Másokat megmentett, de magát nem tudja megmenteni. Ha Izrael királya, szálljon le a keresztről, s akkor hiszünk neki. Az Istenben bízott. Mentse hát meg, ha akarja. Hisz azt mondta: Isten Fia vagyok.” (Mt 27, 39-43)

Krisztus maga sem szállt le a keresztről, hogy majd a "bemutatótól" higgyenek neki. Ő mutatta meg, hogy a szenvedésnek, üldözésnek van értelme és maga Isten sem vonta ki magát ebből. Ez a mi hitünk, ez az Egyház hite.

2019. márc. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
5%

Isten létezésére, maga az élet a bizonyíték, nem az, hogy megment valakit.


írod:" Egy világ dőlne össze, a hívők világa, hite."

Sajnálom de ez tévedés, ugyan is azok akik Ismerik a Teremtőt, és a tényeket, azok tudják, hogy miért történnek ilyen dolgok a világban. Így a hit nem rendül meg, és nem dől össze.

Jézus egy ház építőhöz hasonlította a kétféle hitet.

Aki szilárd alapra épít, annak a háza nem dől össze ha vihar jön.

Aki pedig homokos talajra, annak bizony vihar esetén, totálisan dőlne össze a háza, vagy is a hite.


Egyébként pedig, naponta lehet hallani Brutalitásokról, testvéreink kínzásáról, akik más országokban, alattomos bántalmazásoknak vannak kitéve.


Tudod kedves Kérdező, a valamikori népével annyi csodát csinált már Jehova, és lásd, nem ért vele el semmit, folyamatosan rosszalkodtak, és megtagadták a teremtőjüket.

2019. márc. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
28%

"1-es: Dehogyisnem változna!"

Nem változna. A hívő nem olyan, mint ti, világiak. Ráadásul más nevében, más hitéről "tutira" nyilatkozol? Logikai hiba


Kérdésre: lehet, hogy közbeavatkozna, lehet, h nem, de az tuti, hogy ha közbeavatkozna, akkor nem hinnéd el, és 'kidumálnád', hogy az mégsem Isten segítsége volt. Feltételezve, h ateista vagy és nem hívő. De ha hívő lennél, nem kérdeztél volna ilyet


"Ezután a hívő hite is vagy csökkenne, vagy jönne a sablonos szöveggel, hogy "Isten próbára tette" őt."

Srácok! A "próbára tevés" nem csak egy üres szöveg, mint ahogyan gondoljátok. A próbára tevés során fejlődünk a leggyorsabban és a leghatékonyabban a megszentelődésben, és utána élvezzük ennek gyümölcsét, a jellemfejlődésünket a szeretetben. Az igazi megtérő, aki szívből tért meg, folyamatos tanulás, változás alatt van élete végéig, és pont azt tapasztaljuk, ami meg van írva.


És a "próbára tevés" sem úgy van, ahogy az átlag ateista gondolja. Isten nem küld ránk rosszat, hogy megpróbáljon. De erről majd később mesélek. Vagy soha. Bár már volt róla szó

2019. márc. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
39%

"Pontosan így reagál egy érzéketlen hívő,akit az istenén kívül semmi nem érdekel. "

Ritkán értek egyet, de ez nekem, mint kereszténynek is fura válasz volt (a 6-os). Ezért baj, hogy sok egyház nem tanulja és használja Pál leveleit, hanem lecseréli a saját (hamis) prófétájának tanításaira. Így nem ismerik meg Istent

2019. márc. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 Rachel Warner ***** válasza:
60%
Ezért javasoltam a szakembert. Volt,amikor én is hittem és ha meghalt az ismerőseim közül egy hívő és biztos voltam benne,hogy jobb helyen van,mint én most,akkor is sírtam érte,de minimum letört a dolog. De ahogy a 6-os hozzászóló lereagálta az már nem természetes,akármiben is hisz.
2019. márc. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
81%

Pont erről van szó, amit a 4-es ír. A régiek tudták, hogy Isten nem fog közbelépni, a modern kereszténység (szekták) meg terjesztik a "bővölködés evangéliumát", miszerint "Isten majd megoldja az életedet".


Ez nem így van, a korai keresztényeket halomra gyilkolták, és Isten nem szólt érte. Csodás feljegyzések vannak, de azok meg nem bizonyíthatóak.


Egyébként most, hogy már nem vagyok keresztény, ezek a mártírok sem tűnnek olyan hősöknek a szememben, mint akkor. Tényleg megérte nekik meghalni? És mi van akkor, ha annak ellenére nem jutnak üdvösségre? Az 1Kor 13-ban van erre utalás... A másik meg az, hogy Isten miért várt el olyat, hogy vadállatok szaggassák szét a keresztényeket? Ez lenne a mennybe a beugró?


Áhh, mindegy. Nem nekem való ez a vallás dolog.

2019. márc. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
46%

"Isten létezésére, maga az élet a bizonyíték, nem az, hogy megment valakit."


A kutatások szerint az élet beindulásához itt a földön nem szükséges semmilyen Istenség. Lehet, hogy számodra tehát az élet bizonyíték az istenségre, de egy gondolkodó embernek már nem biztos.

2019. márc. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
27%

"A kutatások szerint az élet beindulásához itt a földön nem szükséges semmilyen Istenség."

A legújabb kutatások szerint pedig természetfeletti intelligencia hozta létre az anyagi világot, mert másképp nem lehetséges. Filozófiai, logikai, matematikai, fizikai, kémiai és biológiai alapon is cáfolva van a materialista elképzelés

2019. márc. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!