Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők akik szó szerint akarját...

Hívők akik szó szerint akarjátok venni az özönvíz sztorit, nem gondolkodtatok még el rajta hogyhogy az egész világon semmi nyoma egy globális áradásnak?

Figyelt kérdés
2019. márc. 21. 15:57
 191/198 Anahystor ***** válasza:

Kedves BGB!


Addig is, amíg gondolkodsz a válaszodon (immár több mint egy hónapja...), egy kis szösszenet, így irtok ti (pontosabban így írsz te) címmel, avagy a vélemény forgandó...



"Nem mítosz a bibliai Özönvíz

[link]


" A Biblia özönvíz történet az emberiség hajnalán történt katasztrófáról számol be amikor az emberek még nem szóródtak szét de már közeli településeket alapítanak."

/12-es hozzászólás itt - 2019. márc. 22. /


"az általam bemutatottak és a beidézett több tucat özönvíz mítosz nagyon-nagyon erős tudományos bizonyítása a közös eredetnek így a (lokális) Özönvíznek."

/184-es válaszod itt/



mégis így nyilatkoztál alig 3 hónappal(!) a lokális özönvízről kifejtett véleményed (jelen kérdésben az idézett részek pl.) előtt:



"Létezhetett. Én a teljes földet elborító globális özönvizet tartom valószínűnek."

/ https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr.. 8-as hozzászólás tőled 2018. dec. 27.-én/


bár már itt is bizonytalankodsz (a saját hitedben)


"Nekem most ez az elmélet a nyerő, persze a lokális özönvíz is elképzelhető."


Ez esetben vajon miért elmélkedsz (persze a fizikai alapokat nélkülözően) egy a teljes földet körbevevő "második vízrétegről" mely alapja lehetett egy több kilométeres tengerszint emelkedésnek)??


"Azonban ha ezt a kettőt egyesítjük akkor kijön az az érdekes eset, hogy a Földnek kezdetben lehetett egy víz(H2O)-ból álló plusz "légköre" (mindegy hogy pára, víz, vagy jég halmazállapotúnak képzeljük) ami valamilyen katasztrófa hatására felbomlott és eső formájában a Földre zúdult."

/szintén az akkori 8-as hozzászólásodból idézve/



Igaz az is, hogy lazán kikerülsz bizonyos (fontos) kérdéseket, tehát az elméleted/hited meglehetősen gyengén van alátámasztva:

"Megvan honnan jött a víz, hogy hová lett azt nem az én dolgom kiszámolni..."


"Megvan" ... vagy mégsem?


Továbbá, nem az "ÁLLÍTÓNAK" kell igazolni az állítását?



Nos csak ennyi, hogy kicsit feldobjam a meglehetősen egyhangú hozzászólások sorát! :-)


Amúgy jól el vagyok egyedül, csak nehéz így a párbeszéd, de majd ilyen formában a te korábbi válaszaidat használom hozzá.


Szólj közbe nyugodtan, ha valamiért már más a véleményed.


Tudom, változnak az idők....

2020. júl. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 192/198 Anahystor ***** válasza:
6. 7 .......
2020. júl. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 193/198 Anahystor ***** válasza:

7. 7 (49 nap....)


Hát ez úgy tűnik végleges.


Nos, akkor hamarosan lezárom az eddigiek összegzésével a beszélgetést.

2020. júl. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 194/198 Anahystor ***** válasza:

Itt a vége

1. rész, a kezdetek.


Ahonnan elindultunk:


BGB (#8):

"Az hogy volt özönvíz Tény. Ezt őrzi sok nép emlekezete."


Én:

Az, hogy több nép meséiben előfordul jól illeszkedik a több alkalommal eltérő helyszíneken kialakult lokális árvizekkel is, melyeket megőrzött a szájhagyomány.


BGB:

"Nem mítosz a bibliai Özönvíz

[link] "


Anonim (#10):

"A cikk szerint - a bibliai leírással ellentétben - nem az egész világot borította el a víz, hanem annak csak egy részét."

Anonim (#15):

"A tudomány szerint helyi árvízkatasztrófák történtek, mivel egyes helyeket ellepett a víz. Ezek ihlethették az özönvíz elbeszéléseket."



BGB (#22)


" Anahystor ... ezért mindenképpen szándékozom Neked válaszolni.

...

Üdv BGB"


És valóban válaszoltál sokszor, hosszasan (csak nem arra amit kérdeztem).


Lásd alább.

2020. júl. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 195/198 Anahystor ***** válasza:

2. rész, Kérdések.


Én (#31)

"Te természeti katasztrófának tartod vagy isteni beavatkozás következményének??

...

Amennyiben isteni beavatkozásként tekintesz rá, akkor továbbá kérlek írd meg, a Noé történet mely részét gondolod megtörténtnek?

Az alábbi mozzanatok közül szerinted melyik történt meg:

- Isteni figyelmeztetés,

- hajó építés,

- állatok begyűjtése,

- hajózás,

- partot érés,

- szétáramlás-

Ha volt özönvíz, akkor a megtörténte az emberi civilizáció egy adott időpontjában következett be. A kérdés csupán a : Mikor?

"


BGB (#37)

"És akkor még egy kérdésedre egy konkrét válasz:

„Az alábbi mozzanatok közül szerinted melyik történt meg:

Isteni figyelmeztetés,

hajó építés,”

Ez a kettő biztos

"


Nos az indoklás valahogy lemaradt, de hátha később majd jön.

(hiába való remény volt)


Én (#40):

"Noé épített egy (a megadott paraméterek szerinti) hajót?"


BGB: ???


- Soha nem érkezett válasz a kérdésre .


De végre egy konkrétum!!!!


BGB (#51):

"Ha a Bibliai kronológiát nézzük és a mai ember = Ádám (nem a világ ahogy a kreósok gondolják) 6000 évvel ezelőtti megalkotását vesszük akkor az özönvíz ie 2344 körül történt. 1500 évvel azután, hogy az első ember pár felbukkant



A probléma ezzel a kijelentéssel ugye az, hogy akkortájt virágzó kultúrák folyamatos és egymásra épülő sorozata cáfolja a lehetőségét egy az özönvízhez hasonló típusú katasztrófának. (53-as válaszomban kifejtve)


Be is látod, ezért módosítasz(!) az időponton:


Elküldöd ezt a linket (grafikus megjelenítése a bibliai eseményeknek)

[link]


majd hozzáfűzöd kiegészítésképpen:

"

Dobj rá mind két modellre hibahatárt jócskán /vagy csúsztasd a Bibliait a fix pontokhoz és úgy igazítsd össze, a folyamatot vizsgáld. Tehát mondjuk indítsd 5800 tól vagy 6000-től. Csak Noé-ig vannak dátumok a Bibliában, a későbbi dátumok elcsúszásával ne törődj csak az ókort nézd/"


Miért is van két eltérő időpont?

Miért kellene 6000-től elindulni?

Miért pont 6000-től?


És akkor (!) eljutottunk ide (válaszaid hiányában):


2019. jún. 3

"

Nos az eddigiek alapján én is összegzem a vitát:

--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- -

A tudomány jelenlegi ismeretei és az általam felsorakoztatott bizonyítékok alapján kijelenthető, hogy az általad feltételezett és tényként aposztrofált Vízözön az emberi történelem során a Bibliában leírt módon soha nem következett be.

Mindaddig, amíg tényeken alapuló érveléssel bizonyítani nem tudod az állításodat (részemről nyitott vagyok a további vitára), igazoltnak látom a véleményem, hogy a bibliai Vízözön nem több, mint kitalált mitikus történet!

"


folyt köv.

2020. júl. 30. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 196/198 Anahystor ***** válasza:

3. rész


Mikor volt a vízözön ( vagyis inkább, mikor nem volt....)



BGB (#86):


"Ha ebbe a bizonytalan mai kronológiába kívánsz vizsgálódni akkor én elsőre a Septuagini -féle rendszer használatát javasolnám természetesen áttranszponálva a mai modellbe.


E szerint az özönvíz után fél évezreddel szaporodik el és erősödik meg annyira az emberiség, hogy az első birodalmat és a Bábel tornyot építse. Tehát a mai történelmi első birodalom datálásából le kell vonni 448 évet, hogy megkapjuk az özönvíz dátumát. Ezután szétválnak vándorolnak letelepednek. Az egyik nagy törzs pld. egyiptomnál úgy látom 150 év múlva már egyiptom is piramist épít.


A lista logikáján belül is vannak fix és feltételezett pontok (pld. Bábel feltételezett)


Az özönvíz után (relativ 3298) születik Ábrahám (relativ 2166) akiről tudjuk, hogy jár egyiptomban és ekkor már fáraót említ a biblia /bár ez se biztos mert lehet Fáraó előtti vezetőt is így nevezni/


tehát az özönvíz után (3298-2166) = 1132 évvel már beszélhetünk Egyiptomról

"


!!!

Végre eljutottunk idáig. Van konkrét időpont!


ie. 3298 !



ie. 3298 ?

ie. 3298 ???


Na de akkor miért írtad előzőleg ezt:

"BGB (#51):

"Ha a Bibliai kronológiát nézzük és a mai ember = Ádám (nem a világ ahogy a kreósok gondolják) 6000 évvel ezelőtti megalkotását vesszük akkor az özönvíz ie 2344 körül történt. 1500 évvel azután, hogy az első ember pár felbukkant"


Na mindegy, hagyjuk a múltat, beszéljünk az új időpontról!



#70-ben már leírtam:

"Ninive TEHÁT a Biblia szerint a vízözön után (több nemzedékkel) épült és mint látható az általad linkelt ábrán a vízözön ie. 3298-ra van datálva, ugyanakkor a régészeti feltárások szerint Ninivében már ie. 5000 körül megtalálhatók a Halaf kultúrára jellemző áruk."


Azaz van egy megszakítás mentes kultúrszál, ami a vizsgált időpontban (ie. 3298-ban lehetetlenné teszi az emberiség szinte teljes kihalását, és a régi helyén teljesen megváltozott új kultúra (zsidó) megtelepedését.


Így a megadott dátum kizárható, vagyis továbbra sincs elfogadható bekövetkezési időpontja a vízözönnek.


A kérdés továbbra is: MIKOR volt az özönvíz???


BGB (#97):


"Amennyiben abszolút dátumokkal kívánsz dolgozni keresd meg a nem létező tudományos abszolút listában az Egyiptom előtti első nagy civilizáció / talán Asszír/ alapításának pontos dátumát az ezt alapító népek pontos mozgását és már meg is vagy. "


= 2500 vagy 4400!

--- ---


****

/Asszíria= ie. kb 2500-tól/

/Egyiptom elötti kultúrák/

4400-4000 Badári-kultúra

4000-3200 Maadi-kultúra

4000-3000 Nagada-kultúra:

****



"A vízözön mint írtam az első civilizáció kialakulása előtt történt, sajnos ennek pontos datálása nincs meg, valamint az akkori népek mozgása sincs felderítve a tudomány részéről. Amit tudunk.“Mezopotámia"


= 6100!

--- ---


****

Tell Halaf-kultúra (i. e. 6100-5400 k.)

Ubaid-kultúra (i. e. 5900–4300 k.)

Uruk-kultúra (i. e. 4300–3100 k.)

****



BGB (#105):

"E szerint az özönvíz után fél évezreddel szaporodik el és erősödik meg annyira az emberiség, hogy az első birodalmat és a Bábel tornyot építse. Tehát a mai történelmi első birodalom datálásából le kell vonni 448 évet, hogy megkapjuk az özönvíz dátumát. Ezután szétválnak vándorolnak letelepednek. Az egyik nagy törzs pld. Egyiptomnál úgy látom 150 év múlva már Egyiptom is piramist épít."



BGB (#107)


"

„"Az özönvíz olyan Tény amit a tudomány nem tud cáfolni ... .", akkor szükségszerűen meg kell tudni adni annak bekövetkezési időpontját (tól-ig mikor lehetett)!”

Nem kell megadni semmit."


Hát ez is egy vélemény... sokat mondó!!!


(Lehet, hogy nincs mit megadni???)



folyt köv.

2020. júl. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 197/198 Anahystor ***** válasza:

Nos, a végére értünk nagyjából a történetnek.


Több mint másfél hónapos várakozás után a beszélgetést lezártnak tekintem.


Az eddig elhangzottak alapján kijelenthetem, mivel az alapvető kérdésre (volt-e özönvíz), pontosabban az általam kifogásolt állításra ("Az hogy volt özönvíz Tény.") elfogadható bizonyíték nem érkezett,

ezért megerősítés híján az özönvíz megtörténte a kijelentéssel szemben nem TÉNY!


Mindaddig, amíg konkrét bizonyítás nem történik, az özönvíz nem több mint kitalált történet (igencsak gyenge lábakon álló hipotézis).

2020. júl. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 198/198 Anahystor ***** válasza:

És tényleg itt a vége....


Akkor pá, pá, további szép álmokat!

2020. aug. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!